#مهسا_امینی

سرویس‌های آنلاین مجموعه بازی Halo روی کاربران Xbox 360 بسته خواهد شد

تمرکز 343 Industries روی آینده

بازی Halo

کمپانی 343 Industries اعلام کرد که از دسامبر سال ۲۰۲۱ به بعد خدمات آنلاین مجموعه بازی Halo مانند Halo: Reach، Halo 4، Halo 3، Halo 3: ODST، Halo: Combat Evolved Anniversary و Halo Wars از دسترس کاربران کنسول Xbox 360 خارج خواهد شد.

مجموعه بازی Halo را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین فرنچایزها در میان بازی‌های علمی تخیلی و تیراندازی اول شخص دانست. اولین عنوان این مجموعه، Halo: Combat Evolved نام داشت که در تاریخ ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۱ منتشر شد. پس از آن ۸ عنوان دیگر از این مجموعه منتشر شد و علاقه‌مندان اکنون منتظر عنوان بعدی آن، یعنی Halo Infinite هستند. می‌توانید تازه‌ترین اخبار در مورد بازی Halo Infinite را مطالعه کنید.

کمپانی 343 Industries در توضیحات خود در این خصوص گفت که انرژی، منابع و زمانی که برای نگهداری آنلاین این بازی‌ها موردنیاز است، با توجه به تعداد بازیکنان، دیگر قابل توجیه نیست. حفظ این سرور‌ها به‌مرورزمان به منابع قابل‌توجهی نیاز دارد که مصرف این منابع می‌تواند به‌طور مستقیم بر توانایی‌های استودیو برای پشتیبانی و ساخت پروژه‌های فعلی و آینده مجموعه بازی Halo تأثیر بگذارد.

آن‌ها افزودند که خاموش کردن این سرورها به این معنی نیست که ما برای افرادی که Halo بازی می‌کند، ارزش قائل نیستیم بلکه ما باید به‌طور مداوم نیازها را با توجه به منابع موجود بسنجیم تا بتوانیم بیشترین بازده و بهترین خدمات را ارائه کنیم.

کمپانی 343 Industries اعلام کرد که فروش دیجیتالی بازی‌های Halo برای Xbox 360 متوقف‌شده است و پس از دسامبر سال ۲۰۲۱ خدمات آنلاین این بازی‌ها دیگر به کنسول ایکس‌باکس 360 ارائه نمی‌شود. به همین دلیل به کسانی که قصد دارند دستاوردها و کالکشن‌های خاصی را از بازی‌های آنلاین جمع‌آوری کنند، برنامه‌ریزی خود را به‌گونه‌ای انجام دهند که قبل از ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ آن‌ها را به دست آورند. البته از دسترس خارج شدن این سرورها به این معنی نیست که کسانی که بازی‌های مجموعه Halo را بر روی کنسول Xbox 360 دارند، دیگر نمی‌توانند از این بازی‌ها استفاده کنند، بلکه دسترسی آن‌ها به امکانات آنلاین بازی قطع خواهد. شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا