برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

اطلاعات تازه‌ای از بخش چند نفره بازی Halo Infinite منتشر شد

رایانه در مقابل ایکس باکس نداریم!

اطلاعات تازه‌ای از بخش چند نفره بازی Halo Infinite منتشر شد ۰ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
بخش چند نفره بازی Halo Infinite

به گفته یکی از سازندگان، بخش چند نفره بازی Halo Infinite برای کاربران پلتفرم رایانه شخصی و کنسول‌های ایکس باکس شرایط خاصی را دارد. به نحوی که برای استفاده از قابلیت Cross-Play حتما باید قواعد آن رعایت شود.

بازی Halo Infinite قرار بود تا در سال گذشته همراه با کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس منتشر شود، اما مدتی پس از انتشار تریلر گیم پلی، اعلام شد که این عنوان برای تاریخی نامشخص در سال ۲۰۲۱ به تاخیر خواهد افتاد. تاخیری که شاید حتی تا سال ۲۰۲۲ هم ادامه داشته باشد!

با این حال جالب است بدانید که یکی از دلایل اصلی این تاخیر، بهبود کیفیت گرافیک بازی و در عین حال توسعه بخش چند نفره بود که قرار است تا قسمت بسیار مهمی از بازی Halo Inifinite باشد. طبق اعلام سازندگان، قرار است تا حالت چند نفره بازی تا مدت‌ها به روزرسانی شود و عملا چند سال جزئیات جدید را در اختیار بازیکنان قرار دهد. این در حالی است که یکی از ویژگی‌های اصلی آن Cross-Play بین کاربران پلتفرم رایانه شخصی و ایکس باکس خواهد بود. اما می‌دانید تفاوت اصلی بین این دو سیستم در کجاست؟

طبق اعلام مایک رومرو (Mike Romero) یکی از اعضای تیم سازنده Halo Infinite، بازیکنان دارای موس و کیبورد نمی‌توانند در بخش رقابتی و به اصطلاح Ranked با کاربران ایکس باکس بازی کنند، مگر اینکه آن‌ها هم از کنترلر استفاده کنند یا دوستی که با ایکس باکس بازی می‌کند موس و کیبورد به کنسول خود وصل کرده باشد. به گفته او، این کار تنها برای بخش رقابتی و اصلی خواهد بود و در بازی‌های دوستانه و Custom نیازی به انجام این کار نیست.

همچنین رومرو اشاره کرده که کنترلر و موس دقیقا همان دلیلی است که باعث تفاوت بازیکنان می‌شود. در حالی که این امر کاملا درست نیست و استعداد افراد در این مسئله کاملا مهم خواهد بود. اما از دید سازندگان، بخش چند نفره و رقابتی بازی Halo Infinite باید در حالت کاملا عادلانه و فقط با کنترلر یا فقط موس و کیبورد در سرورهای جداگانه انجام شود.

بازی‌های عمومی و دوستانه در روم‌های Custom برای تمامی کاربران با هر کنترلر یا وسیله‌ای و در هر پلتفرمی آزاد است و مانعی ندارد. با این حال برای بازی‌های رقابتی و Ranked ما قصد داریم تا سرورها را برای کاربران جدا کنیم تا از حالت کنسول در مقابل رایانه شخصی جلوگیری شود. به نظر ما کنترلر بزرگ‌ترین تفاوت بین پلتفرم‌های مختلف است که باعث متغیر بودن گیم پلی کاربران می‌شود (مثل قابلیت Aim Assist در کنسول‌ها یا دقت زدن تیر اسلحه تک تیرانداز با موس).

شما می‌توانید کنترلر ایکس باکس را به رایانه وصل کنید تا با دوستان خود که با کنسول بازی می‌کنند وارد یک سرور شوید. یا اینکه آن‌ها از موس و کیبورد در کنسول خود استفاده کنند تا به سرور کاربران رایانه شخصی متصل شوند.

به هر حال گیم پلی بازی بیشتر به استعداد افراد بستگی دارد و حتی برخی کاربران بازی‌های موبایل نیز از گیمرهای پلتفرم رایانه شخصی دقت تیر اندازی بهتری دارند!

اما نظر شما درباره این تصمیم 343 Industries برای جدا کردن سرور بخش چند نفره بازی Halo Infinite چیست؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments