تماشا کنید: اجرای بازی Half-Life: Alyx دیگر نیازی به واقعیت مجازی ندارد!

هنوز ایراداتی حل نشده‌اند

اجرای بازی Half-Life: Alyx

به لطف مادی که توسط فردی با نام مستعار SoMNs ساخته شده، اجرای بازی Half-Life: Alyx بدون هدست واقعیت مجازی امکان‌پذیرخواهد شد.

ولو اواخر قرن بیستم میلادی یک بازی اول شخص به نام Half-Life را روانه بازارهای جهانی کرد. داستان درباره دانشمندی به نام گوردون فریمن است که باید از تاسیسات Black Mesa Research Facility فرار کند؛ زیرا مورد حجوم بیگانگان فضایی قرار گرفته است. از آنجایی که بازی مزبور عملکرد بسیار خوبی داشت، قسمت دوم آن ساخته و حدودا پنج سال بعد در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. Half-Life 2 در حدود ۲۰ سال پس از اتفاقات قسمت اول جریان داشته و کاربر بار دیگر در نقش گوردون ظاهر می‌شود. او به نیروهای مقاومت پیوسته و باید با انجام اقداماتی، شرایط را برای رهاسازی سیاره زمین از شر یک امپراتوری بیگانه به نام کمبایت مهیا کند.

Half-Life 2 نه تنها موفقیت‌های برادر بزرگتر خود را تکرار کرد، بلکه بهتر از آن ظاهر شد. نسخه دوم به واسطه فیزیک، داستانسرایی، گرافیک، هوش مصنوعی، انیمیشن‌ها و صداگذاری کم نقص خود تحسین منتقدان را برانگیخت و در لیست بهترین‌های تاریخ صنعت ویدیو گیم قرار گرفت. محصول ولو نه تنها ۳۰ جایزه مختلف را از مراسم‌های متعدد دریافت کرد، بلکه بیش از ۱۲ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت. ولو که نمی‌خواست بین نسخه دوم و سوم فاصله‌ای چند ساله بیافتد، تصمیم گرفت نسخه بعدی را به اپیزودهای کوچک تقسیم کرده و عرضه کند. این طرح پس از انتشار اپیزودهای اول و دوم متنفی شد.

با گذشت حدودا دو دهه، درخواست‌های طرفداران نتیجه داد و ولو، جدیدترین نسخه مجموعه Half-Life را عرضه کرد. این بازی تحت عنوان Half-Life: Alyx شناخته شده و در مارس ۲۰۲۰ میلادی برای سیستم عامل ویندوز عرضه شد. البته عنوان مزبور برای اجرا به واقعیت مجازی نیاز دارد. همین مسئله باعث شد تعداد قابل‌توجهی از علاقه‌مندان نتوانند به صورت کامل پای تجربه آن نشسته و داستان را تکمیل کنند. از آنجایی که تعداد این دسته از کاربران بالا بوده، برخی از مادسازان تصمیم گرفتند حالتی را به بازی اضافه کنند که بتوان آن را بدون نیاز به هدست واقعیت مجازی تجربه کرد.

SoMNs یک مادساز بوده و اخیرا ویدیویی را از اجرای بازی Half-Life: Alyx در کانال یوتیوب خود قرار داده است. این ویدیو نزدیک به ۴۰ دقیقه زمان داشته و کاربر را نشان می‌دهد که قادر است با استفاده از ماوس خود یک ماژیک را برداشته و گوردون فریمن را روی شیشه بکشد. سازنده ماد خواسته با اینکار نشان دهد جایگزینی کنترلر واقعیت مجازی و ماوس به بهترین و دقیق‌ترین شکل ممکن صورت گرفته است. هر چند، مشکلاتی دارد که قطعا با گذشت زمان شاهد برطرف شدنشان هستیم. در ضمن، برای مشاهده ویدیو می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

SoMNs چند وقت پیش به کووید-۱۹ مبتلا شد و همین اتفاق، روند توسعه ماد بازی Half-Life: Alyx را با توقف مواجه کرد. البته این مادساز حالا وضعیت جسمانی خوبی داشته و به توسعه ادامه می‌دهد. او در آپدیت‌های اخیر موارد مختلفی مانند رابط کاربری را بهبود بخشیده و برخی از معماها را تغییر داده تا کاربرانی که می‌خواهند با صفحه نمایشگر به تجربه Alyx بپردازند، با مشکلی مواجه نشوند.

بازی Half-Life: Alyx بین Half-Life و Half-Life 2 جریان داشته و اتفاقاتش حول محور الکس ونس می‌چرخد. او باید یک ابرسلاح را بیابد که به بیگانگان تعلق دارد. بد نیست بدانید محصول شرکت ولو بازخوردهای بسیار مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد. همچنین به عقیده برخی کارشناسان، Alyx نشان داد واقعیت مجازی می‌تواند پلتفرمی برای تجربه بازی‌های ویدیویی باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا