گروت در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان مشکل خط زمانی فیلم Thor 4 را حل کرد

گروت به موقع بزرگ شد

گروت در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان - Thor 4

گروه در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان – Guardians of The Galaxy به تازگی یکی از مشکلات اصلی خط زمانی دنیای سنیمایی مارول که توسط فیلم Thor 4 ایجاد شده بود، رفع شده است.

در سال ۲۰۱۷ بود که برای اولین بار متوجه شدیم که ظاهرا شخصیت ثور (Thor) در داستان دنیای سنیمایی مارول از جین فاستر (Jane Foster) جدا شده است. او در یک سکانس (فیلم Ragnarok) که در شهر نیویورک کنار لوکی (Loki) ایستاده، با او صحبت می‌کند و می‌گوید که «من جین را ترک کردم» که دقیقا بعد از آن لوکی اشاره می‌کند که شاید جین ثور را پس زده باشد. چنین بحثی ضمن بامزه بودن، یک حفره داستانی در خط زمانی دنیای سینمایی مارول ایجاد کرده که تا به امروز هم ادامه داشته و در Thor: Love And Thunder متاسفانه به اوج خود رسید!

سازندگان این فیلم از جمله کارگردان و نویسنده‌های آن، هرکدام نظر خاصی درباره زمان این فیلم می‌دادند و در حالی که یکی روایت آن را در سال ۲۰۲۵ می‌دانست، نفر بعدی حرف قبلی را تکذیب و آن را متعلق به سال‌های ۲۰۲۶ و ۲۰۲۷ اعلام می‌کرد؛ موضوعی که طرفداران را بیش از پیش گیج می‌کرد و همه چیز را هم بهم ریخته بود. در واقع در این فیلم ثور به جین می‌گوید که حدود ۸ سال و هفت ماه و شش روز است که از او جدا شده است. این یعنی اگر تاریخ جدا شدن آن‌ها طبق چیزی که در دنیای سینمایی مارول و فیلم Thor: Ragnarok دیدیم، ۲۰۱۷ بوده و بدین ترتیب باید داستان فیلم Love And Thunder در سال‌های ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ باشد. اما اینطوری نیست!

در حقیقت قسمت ویژه نگهبانان کهکشان این مشکل به صورت کامل رفع شده و دلیل اصلی آن هم کسی نیست به جز شخصیت گروت (Groot)! در این قسمت گروت ثابت می‌کند که ظاهرا داستان فیلم Thor: Love And Thunder متعلق به سال‌های ۲۰۲۴ یا اواخر ۲۰۲۳ است و حتی در تایم لاین اصلی شبکه دیزنی پلاس (Disney Plus)، می‌توان دید که Guardians of The Galaxy: Holiday Special به عنوان آخرین اثر در خط زمانی MCU در نظر گرفته شده است.

چگونه گروت در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان مشکل خط زمانی MCU را حل می‌کند؟

در این قسمت ویژه، می‌توانید ببینید که اعضای تیم نگهبانان کهکشان سعی می‌کنند تا پیتر کویل (Peter Quill) که برای غم از دست دادن گامورا (Gamora) ناراحت است را خوشحال کنند. با این وجود، اگر دقت کرده باشید در این اثر نسبتا کوتاه، شخصیت گروت رشد کرده و حال در فرم نوجوانی حاضر شده است!‌ این یعنی اگر قرار باشد که فیلم Thor 4 برای سال‌های ۲۰۲۶ و ۲۰۲۵ در نظر گرفته شده باشد، گروت نمی‌تواند در سکانس‌های آن هنوز بچه باشد!

در حقیقت داستان بدین شکل است که در دوره پس از فیلم Avengers: Age of Ultron ثور از جین جدا می‌شود،‌ اما تا سال ۲۰۱۷ که خبری از او نیست، خود خدای رعد هم جزئیات چندانی را درباره آن به دیگران نمی‌گوید. این در حالی است که اگر تاریخ جدا شدن جین و ثور را در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ در نظر بگیریم، منطقی است که داستان فیلم Thor 4 در سال‌های ۲۰۲۴ یا اواخر ۲۰۲۳ جریان داشته باشد. بدین ترتیب، در آن دوره گروت هنوز بچه بوده و طی دو سال کمی بیشتر رشد کرده تا به دوره نوجوانی برسد.

این حفره داستانی که مدتی بود در دنیای سینمایی مارول ایجاد شده، در حقیقت به این دلیل بود که طرفداران سال جدا شدن جین و ثور را به درستی نمی‌دانستند و حتی خود رسانه‌های مختلف نیز آن را با سال ۲۰۱۷ اشتباه گرفته بودند. البته این موضوع هم گفتنی است که خود استودیو مارول (Marvel Studios) هرگز اعلام نکرده بود که فیلم Thor: Love And Thunder برای چه تاریخی در نظر گرفته شده و همین موضوع باعث می‌شد تا طرفداران بیش از پیش درباره درستی خط زمانی دنیای سینمایی مارول اشتباه کنیم. با این وجود، در حال حاضر دیگر می‌دانیم که این مشکل با وجود گروت در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان رفع شده و خود این اثر نیز در دوران کریسمس سال ۲۰۲۵ روایت می‌شود.

قسمت ویژه Guardians of The Galaxy در حال حاضر از شبکه دیزنی پلاس برای تماشا کردن، در دسترس کاربران قرار دارد. همچنین در نظر داشته باشید که این قسمت ویژه زمینه را برای فیلم Guardians of The Galaxy 3 فراهم می‌کند؛ پس اگر طرفدار این تیم ابرقهرمانی و فضایی هستید، هرگز آن را از دست ندهید و منتظر مطالب بیشتر درباره جزئیات آن، از رسانه سرگرمی باشید!

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا