#مهسا_امینی

رادیو بازی GTA V هنوز هم طرفدار دارد!

استودیو راکستار همه چیز را بهتر از دیگران انجام می‌دهد!

رادیو بازی GTA V

بازی GTA V دنیایی رنگارنگ و دوست داشتنی است که هر کسی را جذب می‌کند، اما این بازی ویژگی در خود دارد که پس از ده سال هنوز قدیمی نشده و هر مرتبه که این بازی را اجرا می‌کنیم، ما را جذب می‌کند؛ مثل رادیو بازی GTA V که هنوز هم مخاطبان زیادی دارد!

در حالی که بازی GTA V یکی از پر فروش‌ترین بازی‌های تاریخ بوده و به طور روزانه به کاربران این بازی افزوده می‌شود، بسیاری از کاربران هنوز آن را تجربه نکرده یا مدت زمانی بسیار کوتاه سرگرم این بازی شده‌اند. با وجود گذشت حدودا ده سال از انتشار این بازی، کاربران هنوز نکات زیبا، دلنشین و قابل توجهی از این بازی کشف می‌کنند که هر چند مدت باید آن‌ها را گوش‌زد کرد تا از یاد نروند. این زیبایی‌ها در بازی GTA V به لطف بخش‌ آنلاین بسیار پر طرفدار آن یعنی GTA Online بیشتر به چشم آمده و به روزرسانی‌های پیاپی، ویژگی‌های قدیمی این بازی را نیز با شکل و شمایلی تازه در اختیار ما قرار می‌دهند.

همانطور که اشاره شد، بازی GTA V اولین مرتبه در حدود ده سال پیش و به طور دقیق‌تر طی سال ۲۰۱۳ عرضه شد و طی ماه مارس سال جاری میلادی، ما شاهد عرضه نسخه نسل نهمی این بازی بودیم که بار دیگر سبب افزایش کاربران جدید و صد البته دوباره روی آوردن کاربران قدیمی به این بازی شد و باید گفت که این بازی بسیاری از کاربران را بیش از پیش جلب کرد. داستان جذاب و بی نظیر این بازی، همیشه تازگی داشته و شما را در کنار بخش آنلاین این بازی جذب می‌کند. اما این بازی دارای ویژگی بسیار خاصی است که شاید در دیگر بازی‌ها آن را دیده باشیم، ولی هیچ بازی به خوبی بازی GTA V آن را در اختیار ما قرار نداده است.

شما هر مرتبه که به تجربه بازی GTA V بپردازید، یک ویژگی خاص شما را بیش از پیش با فضای بازی درگیر می‌کند و آن رادیو  بازی GTA V است که جهان باز این بازی را تبدیل به دنیای واقعی می‌کند. زمانی که شما در حال ماشین سواری در خیابان‌های لس سانتوس هستید، موسیقی خوانندگانی محبوب و معروف چون کندریک لامار (Kendrick Lamar)، فرانک اوشن (Frank Ocean) و همچنین گفت و گوهایی که در میان موسیقی‌های بازی پخش می‌شوند شما را شیفته راکستار و شاهکار آن‌ها می‌کنند.

بدون شک بسیاری از شما زمانی که سوار ماشین خود در بخش آنلاین بازی می‌شوید، اولین کار تنظیم موج رادیو روی شبکه رادیویی مورد علاقه خود است و تنوع بسیار بالای شبکه‌های رادیویی این بازی، می‌تواند هر کسی را راضی نگه دارد. تفاوتی ندارد شما علاقمند به سبک راک، متال، پاپ، رپ، کانتری یا دیگر سبک‌های موسیقی باشید، راکستار شما را شگفت زده می‌کند و مطمئنا بسیاری از شما تا زمانی که موسیقی مورد نظر خود را پیدا نکنید حتی به فکر فشردن پدال گاز ماشین خود نیستید.

ما زمانی متوجه می‌شویم که انتخابات راکستار بی نظیر هستند که تا پیش از پایان یافتن موسیقی مورد نظر خود مراحل را آغاز نمی‌کنیم و معمولا تا پایان موسیقی در حال پخش در خیابان‌های اطراف رانندگی می‌کنیم تا موسیقی به پایان برسد. واقعیت این است که گوش دادن به رادیو در بازی GTA V گاهی از گوش دادن به موسیقی‌های شخصی ما لذت بخش‌تر است. در بخش داستانی بازی هر یک از شخصیت‌های بازی موسیقی مخصوص به خود و سبک مورد علاقه خود را گوش می‌دهند و همین موضوع انگار ما را با شخصیت‌های بازی جابجا کرده و کسی که پشت فرمان است نه ترور، مایکل یا فرانکلین، بلکه ما هستیم!

ما باور داریم موسیقی‌های بازی GTA V تا حدی تاثیر گذار بوده که شنیدن آن‌ها در دنیای واقعی، زمانی که سوار بر ماشین خود هستید سبب تغییر رفتار شما در رانندگی می‌شود و برای مثال زمانی که موسیقی Bugatti از ایس هود (Ace Hood) را در دنیای واقعی گوش می‌دهید، تفاوتی ندارد سوار بر چه ماشینی باشد، حس لوکس بودن به وضوح به شما منتقل می‌شود و با گوش دادن به موسیقی General Lee از جانی کش (Johnny Cash) شما می‌توانید خود را سوار بر ماشین دوج چارجر نارنجی تصور کنید.

مطمئنا شما طی سال‌های اخیر شاهد وجود موسیقی‌های بازی GTA V‌ در پلی لیست دوستان خود بوده‌اید. بسیاری از بازی‌های دیگر از جمله Cyberpunk 2077 تلاش کرد رادیویی در اختیار کاربران قرار دهند که ماندگار شوند، با این حال نتوانستند به خوبی این ویژگی را پیاده سازی کرده و هنوز رادیو بازی GTA V زبان زد است و طی سال‌های اخیر که موسیقی‌های جدیدی به رادیو این بازی افزوده شده، ما شاهد محبوبیت بیشتر آن نیز بوده‌ایم.

نباید از این نکته غافل شد که شرکت راکستار با شرکت‌ها و استودیوهای بسیاری برای کسب امتیاز موسیقی‌ها مذاکره کرده و البته کمتر استودیویی مانند راکستار قدرت پرداخت هزینه‌های گزاف و البته روابط این استودیو برای خرید حق پخش موسیقی‌ها را دارد و همین موضوع سبب خاص بودن رادیو بازی GTA V شده است و ما را پس از گذشت ده سال عاشق خود نگه داشته است. از سوی دیگر، نباید انتخابات بی نظیر استودیو راکستار برای رادیو بازی GTA V را نادیده گرفت.

بازی GTA V‌ به طور کلی دنیایی مملو از زیبایی‌ها، زشتی‌ها، تلخی‌ها و شیرینی‌ها است ولی بخشی که این بازی را در دل بسیاری جای داده، موسیقی و رادیوهای آن هستند که واقعا اشاره به آن پس از چند مدت، یکی از بایدها است. نظر شما چیست؟ آیا شما نیز از موسیقی‌ها و رادیو بازی GTA V لذت می‌برید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا