برخی از کدهای تقلب ریمستر GTA The Trilogy حذف شده‌اند

منتظر موارد جدید باشید

کدهای تقلب ریمستر GTA The Trilogy

ریچ روسادو یکی از تهیه‌کنندگان شرکت راکستار گیمز در مصاحبه اخیر خود فاش کرده تعدادی از کدهای تقلب ریمستر GTA The Trilogy حذف شده‌اند.

پس از انتشار شایعه‌های مختلف در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، راکستار گیمز چند هفته پیش به سکوت خود پایان داد و از Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition رونمایی کرد. این محصول در واقع یک باندل بوده و نسخه‌های ریمستر سه بازی Grand Theft Auto III ،Grand Theft Auto: Vice City و Grand Theft Auto: San Andreas را در خود جای داده است. GTA III در لیبرتی سیتی جریان داشته و حول محور یک خلافکار می‌چرخد که توسط معشوقه خود رها می‌شود تا توسط پلیس دستگیر شود. پس از فرار، کلاود تصمیم می‌گیرد از مشعوقه خود انتقام بگیرد. Vice City درباره یک خلافکار به نام تامی است که می‌خواهد امپراتوری مواد مخدر خود را راه بیاندازد. San Andreas هم تلاش‌های سی‌جی را به تصویر می‌کشد که می‌خواهد رقبای گروه خیابانی‌شان را کنار بزند.

ریمستر GTA The Trilogy حدودا به مدت دو سال در دست ساخت بوده و سازندگان در تمام این مدت یک هدف را دنبال می‌کردند؛ بهبود جنبه‌های مختلف بازی‌ها و حفظ حس و حال کلاسیکشان. در همین راستا، کدهای سیستم‌های فیزیک بدون تغییر به ریمستر انتقال داده شده و از یک هوش مصنوعی برای آپ اسکیل بافت‌ها استفاده شده است. مدل کاراکترها و وسائل نقلیه آپگرید شده و سیستم نوپردازی جدیدی در بازی‌ها وجود دارد. به این موارد باید سیستم مسیریابی، سایه‌ها، بازتاب نور، هاد (HUD) و دورنمایی را افزود که همگی بهبود یافته‌اند. در ضمن، سیستم ذخیره‌سازی اطلاعات و گان پلی بهتر شده است.

ریچ روسادو (Rich Rosado) یکی از تهیه‌کنندگان راکستار گیمز است. او اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت TheGamer انجام داد و در بخشی از آن فاش کرد تعدادی از کدهای تقلب ریمستر GTA The Trilogy حذف شده‌اند. روسادو گفت از آنجایی که نسخه‌های اصلی Grand Theft Auto III، Grand Theft Auto: Vice City و Grand Theft Auto: San Andreas روی انجین متفاوتی توسعه یافته بودند و آنریل انجین (انجینی که نسخه ریمستر بر پایه آن ساخته شده) هم دارای محدودیت‌هایی است، مجبور شده‌اند برخی از کدهای تقلب را حذف کنند. در غیر این صورت، بازی‌ها با مشکلات فنی بزرگی مواجه می‌شدند. او همچنین در صحبت‌های خود غیرمستقیم به وجود کدهای تقلب جدید اشاره کرد. از آنجایی که مصاحبه زمانی انجام شد که بازی هنوز عرضه نشده بود، روسادو به جزئیات نپرداخت.

کدهای تقلب ریمستر GTA The Trilogy تنها موردی نیست که دچار تغییر شده‌اند. راکستار به دلیل مسائل حقوقی مجبور شده تعدادی از موسیقی‌های موجود در نسخه‌های اصلی را حذف کند؛ موضوعی که می‌تواند برای برخی از طرفداران قدیمی یک نقطه ضعف بزرگ تلقی شود. دیگر تغییر، به لباس یکی از کاراکترهای Grand Theft Auto III به نام فیل کسدی مربوط می‌شود. او در نسخه اصلی لباسی با طرح پرچم کنفدراسیون (پرچم آمریکا قبل از تبدیل شدن به ایالات متحده) به تن دارد اما این لباس در ریمستر با لباس دیگری جایگزین شده است. پرچم مزبور امروزه معانی مختلفی دارد که یکی از آن‌ها برتری سفیدپوست‌ها است. احتمالا همین مورد باعث شده راکستار به منظور جلوگیری از به وجود آمدن حاشیه پرچم را حذف کند. در حال حاضر طرفداران نگران هستند راکستار تغییرات بیشتری را به وجود آورده باشد.

در انتها، لازم به ذکر است ریمستر GTA The Trilogy هم اکنون در دسترس قرار دارد. نسخه‌های موبایلی هم سال آتی عرضه خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا