#مهسا_امینی

آپدیت ریمستر سه گانه GTA بیش از ۱۰۰ باگ در بازی را برطرف می‌کند

رفع باگ‌ها

آپدیت ریمستر سه گانه GTA

طبق اعلام رسمی سازندگان، در آپدیت ریمستر سه گانه GTA که به تازگی برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شده، مشکل بیش از ۱۰۰ باگ از عناوین مختلف آن حل خواهد شد.

مدت کمی از عرضه نسخه ریمستر سه گانه قدیمی GTA که شامل سه عنوان سن آندرس، وایس سیتی و همچنین GTA III می‌شود گذشته و تا به امروز به دلایل مختلفی کاربران را نا امید کرده است! جدای از گرافیک نه‌چندان پیشرفته و مدل‌های عجیب و غریب بازی، در واقع این گیم پلی عناوین ریمستر شده است که به بیشترین حد افرادی که ۶۰ دلار بابت این سری پول داده‌اند را آزار می‌دهد یا حتی در برخی مواقع می‌خنداند! شما در بازی در حال قدم زدن هستید، ناگهان یک ماشین از آسمان ظاهر می‌شود و نهایتا با زمین خوردن منفجر شده و شما را هم به بیمارستان می‌فرستد! یا اینکه در حال رانندگی هستید و ناگهان ماشین به زیر مپ می‌رود، به نحوی که کلا از جهان بازی خارج شده و با سرعت نور دور خود می‌چرخید! این‌ها تنها برخی از مشکلاتی هستند که طی زمان عرضه این ریمستر شاهد آن‌ها بوده‌ایم.

با این وجود، هر بازی سبک جهان‌باز که منتشر می‌شود، قطعا افراد انتظار دارند که برخی باگ‌ها به دلیل گستردگی نقشه و جزئیات آن وجود داشته باشد. اما وقتی که صحبت از یک بازی ریمستر در میان باشد، یعنی همه چیز پیش وجود دارد و سازندگان صرفا سعی می‌کنند تا با ارتقا گرافیکی، ظاهر آن را با کیفیتی بهتر ارائه کنند! حال اگر مراحل اضافه یا ایستراگ خاصی در بازی قرار داده شود، نهایت لطف استودیو سازنده را می‌رساند. این در حالی است که با GTA The Trilogy: The Definitive Edition شاهد باگ‌هایی بودیم که حتی در سه‌گانه اصلی هم وجود نداشتند! مشکلاتی که ظاهرا قرار است تا در آپدیت تازه عرضه شده برطرف شوند.

کدام باگ‌ها در آپدیت ریمستر سه گانه GTA رفع خواهند شد؟

در حال حاضر، آپدیت نسخه ۱.۰۳ این مجموعه ریمستر برای تمامی پلتفرم‌های حاضر عرضه شده و هم‌اکنون تمامی کاربران می‌توانند آن را دانلود کنند. طبق اعلام رسمی راکستار گیمز (Rockstar Games)، این آپدیت جدید بیش از ۱۰۰ باگ مختلف را برطرف می‌کند، به نحوی که لیست این باگ‌ها نشان می‌دهد آن‌ها اکثرا مواردی هستند که گیم پلی را برای کاربر دچار مشکلات جدی می‌کرده‌اند.

برای مثال، وجود برخی حفره‌ها در نقشه هر سه عنوان ریمستر شده که باعث می‌شدند تا بازیکن از مپ به کلی خارج شود، حال دیگر در بازی وجود ندارند. همچنین افکت باران که به حدی درشت بود که نمی‌توانستید جلوی خود را هم ببینید، اکنون با این آپدیت برطرف شده و تصویر کمی شفاف‌تر خواهد بود. یک مورد بسیار مهم دیگر نیز درباره افکت باران، زمانی بود که شما داخل یک ساختمان می‌شدید یا حتی برای انجام ماموریت اقدام می‌کردید، اما همچنان زیر پل یا داخل خانه باران می‌آمد! این مشکل نیز در آپدیت جدید که بخصوص در عنوان ریمستر GTA: San Andreas وجود داشت در حال حاضر حل شده است.

به علاوه، اگر به خاطر داشته باشید از میان حالت‌های متفاوت دوربین در سه گانه قدیمی، یک نوع به نام Cinematic Camera وجود داشت که شما را از زوایای مختلف و به صورت سینمایی نشان می‌داد. این حالت از دوربین در سه گانه ریمستر به طرز عجیبی وجود نداشت، اما هم‌اکنون مشکل مربوط به آن برطرف شده و در هر سه بازی قرار داده شده است. یک مورد خیلی خاص و عجیب نیز که در پچ نوت آپدیت بازی به آن اشاره شده، More Human Looking Fingers نام دارد که برای رفع یک باگ عجیب در نشان دادن دست کاراکترها در نظر گرفته شدت است. به نحوی که حال دیگر انگشت شخصیت‌ها را بزرگ‌تر از حد معمول نخواهید دید!

به هر حال پس از این عرضه پرباگ، ارائه آپدیت ریمستر سه گانه GTA چیزی بود که باید انجام می‌شد و احتمالا به روزرسانی‌های بیشتری را هم از استودیو گرو استریت گیمز (Grove Street Games) که این عناوین را ریمستر کرده، طی هفته‌های آینده دریافت خواهیم کرد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا