قیمت ریمستر GTA: The Trilogy چند دلار خواهد بود؟

ظاهرا با یک محصول پر و پیمون مواجه هستیم

قیمت ریمستر GTA: The Trilogy

وب سایت Video Games Chronicle در تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود به قیمت ریمستر GTA: The Trilogy پرداخته که این روزها بحث داغی مجسوب می‌شود.

استودیوها و شرکت‌های نشر اواخر نسل هشتم تمایل عجیبی به ساخت ریمستر و ریمیک بازی‌های قدیمی خود پیدا کرده و این روند همچنان ادامه دارد. افزایش کیفیت محصولات پرطرفدار و عرضه دوباره‌شان به دو دلیل منطقی است: اولا، با هزینه کمتری آماده شده و سریع‌تر به مرز سوددهی می‌رسند؛ دوما، بخش بزرگی از گیمرهای کم سن و سال هیچ گونه آشنایی‌ای با عناوین و مجموعه‌های قدیمی نداشته و نشستن پای آن‌ها یک تجربه کاملا جدید برایشان به شمار می‌رود. در نتیجه، ممکن است به واسطه ریمستر یا ریمیک به جمع طرفداران بپیوندند.

وب سایت‌ها و افشاگرهای مختلف طی ماه‌های گذشته بارها و بارها اعلام کردند راکستار گیمز مشغول ساخت ریمستر Grand Theft Auto III ،Grand Theft Auto: Vice City و Grand Theft Auto: San Andreas بوده و می‌خواهد آن‌ها را در قالب یک کالکشن به بازارهای جهانی بفرستد. در ابتدا شک و شبهه‌هایی نسبت به ادعا وجود داشت اما پس از اینکه مدارک وجود چنین محصولی در لانچر اختصاصی راکستار کشف شد، تقریبا تمامی کاربران به این نتیجه رسیدند که شایعه‌ها حقیقت داشته و ریمستر کالکشن دیر یا زود معرفی می‌شود؛ اتفاقی که نهایتا چند روز پیش رخ داد. البته ناشر آمریکایی از ارائه جزئیات بیشتری خوددار کرده و همین مسئله سوالاتی را به وجود آورده که در حال حاضر پاسخی برایشان نداریم.

وب سایت Video Games Chronicle در یکی از تازه‌ترین گزارش‌های اختصاصی خود به قیمت ریمستر GTA: The Trilogy پرداخته است. نویسنده به نقل از فروشگاه RetailerBase.com مدعی شده نسخه‌های نسل نهمی با قیمت ۷۰ دلار به فروش رسیده و نسخه‌های نسل هشتمی هم با برچسب ۶۰ دلار وارد بازارهای جهانی خواهند شد. او اشاره‌ای به نسخه‌های موبایلی نداشته و ظاهرا باید مدت بیشتری را منتظر ماند. فاش شدن قیمت‌های Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition در نگاه اول اتفاق کوچکی است که به طرفداران کمک می‌کند هزینه مورد نظر را تا زمان عرضه جمع‌آوری کنند اما یک نکته بسیار مهم دیگر را هم در خود جای داده است.

راکستار گیمز روز معرفی ریمستر GTA: The Trilogy تنها تیزری را به نمایش گذاشت که سه آرتورک را در خود جای داده و خبری از گیم پلی نیست. در بیانیه هم وارد جزئیات نشد و تنها گفت گیم پلی و جلوه‌های بصری دارای بهبودهایی خواهند بود. ناشر آمریکایی همچنین تاکید کرد نسخه‌های ریمستر با وجود بهبودها حس و حال قدیمی و کلاسیک خود را حفظ کرده‌اند. با در نظر گرفتن این مورد، گمانه‌زنی‌ای شکل گرفت مبنی بر اینکه با یک ریمستر معمولی مواجه هستیم که چند بهبود جزئی داشته و از وضوح تصویرهای بالا مانند 4K پشتیبانی می‌کند. حالا که فاش شده راکستار می‌خواهد ریمستر کالکشن را با قیمت یک بازی کامل عرضه کند، نشان می‌دهد با ریمستری کامل مواجه هستیم. در غیر این صورت، برچسب قیمتی ۳۰ دلار انتخاب می‌شد؛ رقمی که در میان ریمسترها (برای مثال Crysis) دیده می‌شود.

Grand Theft Auto III در لیبرتی سیتی جریان دارد که بر اساس نیویورک ساخته شد. داستانش روی مردی تمرکز دارد که می‌خواهد از معشوقه سابق خود انتقام بگیرد؛ زیرا او را در جریان یک سرقت رها کرد تا بمیرد. Grand Theft Auto: Vice City در وایس سیتی روایت می‌شود که با الهام از میامی طراحی شد. اتفاقاتش حول محور یک خلافکار به نام تامی می‌چرخد که به دنبال ایجاد یک امپراتوری برای خود است. در انتها، به Grand Theft Auto: San Andreas می‌رسیم که داستانش در نقشه‌ای بزرگ متشکل از سه شهر روایت می‌شود. شخصیت اصلی، یک خلافکار به نام سی‌جی است که در پی مرگ مادرش به درگیری گروه‌های خلافکاری ورود پیدا می‌کند.

راکستار وعده داده طی هفته‌های آتی اطلاعات بیشتری را با محوریت ریمستر GTA: The Trilogy منتشر خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا