اشاره ناشر بازی‌های GTA به عرضه کنسول‌های جدید پلی استیشن و ایکس باکس

مدل ارتقا یافته کنسول‌ها در راه هستند

ناشر بازی های GTA

ناشر بازی های GTA به تازگی از احتمال عرضه کنسول‌های جدید پلی استیشن 5 پرو و ایکس باکس سری ایکس پرو خبر داده است.

چند سالی است که شایعه‌های متعددی در خصوص عرضه مدل ارتقا یافته و قدرتمند کنسول‌های PS5 و Xbox Series X به گوش می‌رسد که بر اساس تازه‌ترین این گزارش‌ها، ظاهرا کیت توسعه‌دهنده پلی استیشن 5 پرو از نیمه دوم سال جاری میلادی در اختیار سازندگان بازی‌ها قرار خواهد گرفت. از طرفی، گویا مایکروسافت نیز مشغول تولید مدل قدرتمند ایکس باکس در ادامه سال جاری است.

در همین حین، ساعاتی پیش گزارش مالی سه ماهه‌ اخیر شرکت تیک تو اینتراکتیو با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، آقای استراوس زلنیک، مدیرعامل تیک تو اینتراکتیو، در پاسخ به سوال حاضران اعلام کرد که مشابه نسل گذشته، احتمالا در طول نسل نهم صنعت بازی‌ها نیز شاهد عرضه کنسول‌های میان نسلی و مدل قدرتمند پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس به بازار خواهیم بود.

در حالی که او جزئیات بیشتری از کنسول‌های ارتقا یافته ارائه نکرد، اما مدعی است که PS5 Pro یا Xbox Series X Pro تاثیر قابل توجهی روی فروش بازی‌های تیک تو نمی‌گذارد و به همین خاطر، عرضه این دستگاه‌ها اهمیت خاصی برای شرکت و برنامه‌های آن‌ها ندارد؛ چرا که هیچ کدام یک از کنسول‌های پلی استیشن 4 پرو و ایکس باکس وان ایکس در گذشته بر تجارت و درآمدهای تیک تو تاثیرگذار نبوده است.

اگر اظهارات استراوس زلنیک صحت داشته باشد، موضوع عرضه کنسول‌های میان نسلی و قدرتمند پلی استیشن و ایکس باکس در آینده نزدیک بحث‌برانگیز خواهد بود؛ چرا که در حال حاضر شماری از بازی‌های ترد پارتی و حتی انحصاری هم برای کنسول‌های نسل نه و هم برای نسل هشتم عرضه می‌شوند و طبق نظرات تحلیل‌گرها و بازیکن‌ها، در واقع نسل نهم به معنای واقعی کلمه آغاز نشده است. از این رو، فارغ از بحث تجاری و درآمدزایی شرکت‌ها، عرضه کنسول‌های PS5 Pro و Xbox Series X Pro در این وهله چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

4.7 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا