بازی GTA Online کاربران را به اشتباه بن می‌کنند! + مشکلات GTA V در نسل نهم

مشکلات بازی‌ها میان نسلی بار دیگر گریبان گیر کاربران شدند!

بازی GTA Online کاربران را به اشتباه بن می‌کنند! + مشکلات GTA V در نسل نهم نیما خدارحمی ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
مشکل بن شدن کاربران در GTA Online

در حالی که ما همه منتظر بازی GTA 6 هستیم، راکستار در حال رفع مشکلاتی در بازی GTA V است که سبب شکایت کاربران از استودیو راکستار شده است!

سال آینده میلادی باید تولد ده سالگی بازی GTA V را جشن بگیریم. بازی GTA V اولین بار طی سال ۲۰۱۳ برای ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ منتشر شد و به دنبال آن شاهد عرضه بخش آنلاین این بازی با نام GTA Online بودیم که طی سه نسل متفاوت از کنسول‌ها در دسترس کاربران قرار گرفته و به نظر شاهد کاهش کاربران آن در آینده نزدیک نخواهیم بود. ما گمان داریم تنها چیزی که می‌تواند جلوی پیشرفت این بازی را بگیرد، انتشار بازی GTA 6 است که به نظر به این زودی رخ نخواهد داد.

همه ما می‌دانیم مهاجرت از نسل پیشین به نسل جدید کنسول‌ها همیشه با مشکلات و باگ‌هایی روبه رو بوده و به طور کلی رویه آسانی نیست و متاسفانه این مشکلات گریبان گیر بسیاری از کاربران بازی Grand Theft Auto Online شده‌اند. متاسفانه به روزرسانی اخیر بازی GTA برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ به ضرر برخی کاربران تمام شده و مشکلات زیادی به بار آورده است. بزرگ‌ترین مشکل به روزرسانی اخیر، بن شدن بسیاری از کاربران در زمان جابجایی از حالت داستانی به بخش آنلاین بازی است.

در حالی که کاربران اجازه دارند به طور مستقیم وارد بخش آنلاین بازی بشوند، این قدرت را نیز داشته که به طور آزادانه میان بخش داستان و آنلاین بازی سوییچ کنند که همین موضوع باعث ایجاد اختلال و بن شدن کاربران در زمان بازگشت به بخش آنلاین بازی شده است. نکته جالب این است که کاربران تنها در بازی GTA بن نشده و بلکه حساب کاربری راکستار سوشیال کلاب آن‌ها به طور کامل بن شده که به سبب آن اجازه دسترسی به بخش آنلاین بازی Red Dead Redemption نیز از آن‌ها گرفته می‌شود. کاربری با نام Porcus در توییتر نوشت:

من می‌توانم این اتفاق را تایید کنم. همین حالا در پلی استیشن ۵ تلاش کردم از طریق بخش داستانی وارد بخش آنلاین بشوم که حساب سوشیال کلاب من به طور کامل بن شد. من هرگز در حساب خود از هک یا کد تقلب استفاده نکرده و برای ساعات طولانی GTA Online بازی کرده‌ام.

در حال حاضر دلیل این اتفاق مشخص نیست، با این حال اینگونه به نظر می‌رسد که این مشکل مختص تعدادی خاص از کاربران نبوده و ممکن است برای هر کسی رخ دهد. در همین راستا کاربران بسیاری از استودیو راکستار در شبکه توییتر شکایت کرده‌اند و تقریبا تمامی آن‌ها ادعا دارند که هرگز از هک یا روش‌های تقلب مشابه استفاده نکرده‌اند. استودیو راکستار متاسفانه تابدین لحظه هیچ بیانیه رسمی در این باره منتشر نکرده است. اینگونه به نظر می‌رسد که در زمان جابجایی میان بخش داستانی و بخش آنلاین، سرویس ضد تقلب این بازی به اشتباه کاربران را در حال استفاده از هک یا کد تقلب تشخیص می‌دهد، با این حال هیچ خبر رسمی مبنی بر چنین اتفاقی به انتشار نرسیده است. کاربری تایید شده در شبکه توییتر با نام Ben که رابطه‌ای بسیار نزدیک با استودیو راکستار داشته خطاب به استودیو درباره این مشکل نوشت:

سلام دوستان! مشکلی بسیار بزرگ در بخش آنلاین بازی GTA در پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس وجود داشته و حساب سوشیال کلاب کاربران به اشتباه در زمان جابجایی از بخش داستانی بازی به بخش آنلاین بن می‌شود. تابدین لحظه دو کاربر به من در این باره گزارش داده‌اند.

به گفته کاربری دیگری با نام InfinityHimself، خوشبختانه استودیو راکستار برخی کاربران را از حالت بن خارج کرده است، با این حال ما اطلاع نداریم که این مشکل به طور کلی رفع شده یا این راه حل موقتی است. در هر صورت این مشکل باعث نگرانی و آزار کاربران شده است.

همانطور که می‌دانید در حدود دو هفته پیش بازی GTA V باری دیگر به انتشار رسید و این بار شاهد پیشرفت این بازی و به روزرسانی آن با استانداردهای نسل نهم کنسول‌ها بودیم. متاسفانه به روزرسانی منتشر شده با مشکلات بسیاری روبه رو بود و گمان داریم این مشکلات طی به روزرسانی‌های روزهای آتی برطرف خواهند شد. مشکلات گزارش شده شامل زمان بسیار طولانی بارگزاری بازی در هر سه کنسول نسل نهمی، مشکلات گرافیکی در کنسول‌های ایکس باکس و بسیاری باگ‌های دیگر می‌شوند و حال مشکل بن شدن کاربران به نظر بزرگ‌ترین مشکل این به روزرسانی است. آیا شما نیز با چنین مشکلی روبه رو شده‌اید؟ طبق شناخت شما از راکستار، فکر می‌کنید چه مدت تا برطرف شدن این مشکل فاصله داریم؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا