#مهسا_امینی

پس از سه گانه کلاسیک، حال نوبت ریمستر بازی GTA IV است!

ریمستر بازی GTA IV

طبق جدیدترین جزئیاتی که از برنامه‌های شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) لو رفته، ظاهرا ریمستر بازی GTA IV برنامه بعدی این کمپانی پس از ارتقا گرافیکی GTA: Trilogy خواهد بود. اما این خبر تا چه حدی واقعیت دارد؟

داستان بازی‌های سری GTA در واقع برای بسیاری از کاربران خاطراتی هستند که از گذشته به جای مانده و حتی امروزه عناوین قدیمی آن توسط افراد روی پلتفرم‌های مختلف مانند اندروید تجربه می‌شود. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که با پیشرفت تکنولوژی، شرکت‌هایی مانند کپکام (Capcom) دست به بازسازی برخی عناوین خاطره‌انگیز خود مانند Resident Evil 2 زدند که با موفقیت و استقبال افراد هم همراه بود. به همین منظور بسیاری فکر می‌کردند که راکستار گیمز نیز چنین نقشه‌ای را در سر داشته و نهایتا عناوینی مانند GTA: San Andreas و Vice City را ریمیک خواهد کرد. اما پیش‌تر توضیح دادیم چرا بازسازی صفر تا صد این عناوین عملا یک امر غیرممکن خواهد بود، در حالی که هیچوقت گزینه ریمستر را از منو حذف نکرده بودیم!

در واقع راکستار گیمز امسال حرکتی را زده که می‌تواند به شدت مورد استقبال طرفداران واقع شده یا از طرفی با شکست کامل مواجه شود. ریمستر کردن سه گانه کلاسیک GTA اقدام اصلی این شرکت بود که با عرضه یک تریلر از تغییرات گرافیکی منتشر هم شد. با این وجود معلوم نیست که آیا این اثر می‌تواند انتظارات را برآورده کند یا که نه. این در حالی است که سازندگان ظاهرا حتی پس از این اثر نیز همچنان برنامه‌های بیشتر برای ریمسترهای مختلف خود دارند و GTA IV هدف بعدی آن‌ها خواهد بود!

این خبر توسط کاربری منتشر شده که پیش‌تر نیز جزئیات بسیاری از عناوین مختلف را به درستی لو داده بود و گفته‌های او توسط دیگر کاربران نیز تایید می‌شود. برای مثال او اظهار کرده که عنوان سال آینده سری Call of Duty ادامه داستان Modern Warfare خواهد بود و از طرفی سال گذشته جزئیاتی از Call of Duty: Vanguard را منتشر کرد که اکثرا درست بودند. حال به گفته این کاربر، ارتقا گرافیکی بازی GTA IV موردی است که طی سال‌های آینده مد نظر راکستار گیمز بوده و احتمالا سال آینده معرفی خواهد شد. همچنین دو بسته الحاقی این عنوان نیز در کنار عنوان اصلی ریمستر شده و به آن اضافه خواهد شد.

چرا ریمستر GTA IV ایده چندان جالبی نیست؟

ریمستر کردن سه گانه کلاسیک، هرقدر هم که کیفیت ارتقا گرافیکی اعمال شده روی آن‌ها پایین باشد، باز هم به دلیل روایت همان داستان‌های قدیمی جذاب خواهد بود. به همین دلیل طرفداران برای اینکه سی جی را در یک پوسته گرافیکی جدید با همان گیم پلی سابق ملاقات کنند، به سراغ خرید GTA: The Trilogy The Definitive Edition خواهند رفت. اما درباره ریمستر GTA IV، شاید چنین موردی پیش نیاید!

ببینید بازی GTA IV یکی از بهترین‌هایی بود که در زمان خود با استقبال طرفداران هم مواجه شد، اما پس از گذشت مدتی از سال ۲۰۰۸، خیلی سریع این عنوان به دست فراموشی سپرده شد و حتی دو بسته الحاقی هم نتوانستند آن را در خاطره افراد زنده کنند. گیم پلی بازی همانطور که باید و شاید خوب و داستان هم قابل قبول یا حتی برای برخی کاربران فوق‌العاده بود، اما این بازی مانند San Andreas و Vice City نتوانست چندان هم محبوب و خاطره‌انگیز شود. این در حالی است که این بازی بهترین نمره‌ها را هم دریافت کرده بود. با این وجود، شاید اگر سطح گرافیک این عنوان به طرز چشمگیری ارتقا پیدا کند بالاخره کاربران بیشتری به سمت ماجراجویی و تجربه زندگی در نقش نیکو (Niko) بروند.

اما نظر شما درباره ریمستر بازی GTA 4 چیست؟ طبق اعلام این کاربر بازی در سال ۲۰۲۳ برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.


guest

23 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا