#مهسا_امینی

آیا بازی GTA 6 برای کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت عرضه خواهد شد؟

احتمال تاخیر تا نسل بعد!

آیا بازی GTA 6

اینکه آیا بازی GTA 6 برای کنسول‌های نسل هشتم هم عرضه خواهد شد یا که نه، سوالی است که شاید جواب آن را به راحتی بدهید، اما اخیرا تئوری تازه‌ای توسط کاربران چیده شده که طی آن، ممکن است همه چیز را تغییر دهد!

سری عناوین GTA از همان ابتدای عرضه برای راک استار گیمز (Rockstar Games) حکم کیسه‌های پر از پولی را داشته‌اند که بزرگ‌ترین آن‌ها تا به امروز، عنوان GTA V بوده است. با این وجود نزدیک به یک دهه می‌گذرد و ما دیگر عنوان جدیدی از سری GTA را مشاهده نکردیم که آن را با نام GTA VI بشناسیم، اما طی همین سال‌ها، شایعه‌ها و خبرهای بسیاری درباره آن منتشر شده و در ماه‌های گذشته تعداد آن‌ها حتی بیشتر نیز شده است. با این وجود در حالی که شایعه‌های قبلی در حد حدس و گمان هستند، خبرهای جدید همگی در محور یک هسته اصلی منتشر می‌شوند و به نحوی موضوعات خاصی را تایید می‌کنند. مانند اینکه نقشه بازی احتمالا در وایس سیتی (Vice City) خواهد بود یا اینکه داستان در دوران مدرن روایت می‌شود.

اما اگر شایعات اخیر را از نظر اهمیت رتبه‌بندی کنیم، احتمالا مهم‌ترین آن درباره تاریخ انتشار این عنوان مورد انتظار خواهد بود که در حال حاضر گفته می‌شود که برای سال ۲۰۲۵ در نظر گرفته شده است. این تاریخ توسط چندین نفر از کاربرانی که پیش‌تر نیز اطلاعاتی را درباره عناوین مختلف لو داده بودند و تایید شده و حتی مجری‌های معروفی مانند جف گراب (Jeff Grub) نیز صحت این موضوع را مورد تایید قرار داده‌اند. با این وجود اخیرا شایعه تازه‌ای در میان کاربران منتشر شده که اشاره به عرضه دیر هنگام این بازی، دقیقا تا زمانی که نسل نهم و به عبارتی دوران کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس تمام شود، دارد!

آیا بازی GTA 6 هم سرنوشت Red Dead Redemption 2 را خواهد داشت؟

استودیو راک استار گیمز برای تاخیر در عرضه عناوین شاهکار خود فوق‌العاده معروف است. برای مثال طرفداران این شرکت همه به خاطر دارند که عنوان مورد انتظار Red Dead Redemption 2 چقدر تاخیر داشت و مدت بسیاری کاربران را در انتظار کشتن افراد در غرب وحشی نگه داشته بود. با این وجود در آن زمان هیچ پاندمی ویروس کرونا یا دلیل واضحی برای این تاخیر وجود نداشت و صرفا تیم سازنده در حال رفع باگ‌های بازی برای نهایی‌سازی نسخه آن بودند. حال فکر کنید که پاندمی ویروس کرونا خود بهانه راک استار گیمز بوده و تیم سازنده نیز سعی داشته باشد تا به شدت روی جزئیات بازی GTA 6 دقت داشته باشند و تعداد باگ را به حداقل برسانند؛ قاعدتا حتی ۲۰۲۵ هم زمان مناسبی برای عرضه این عنوان نیست!

پیش‌تر گفته شده بود که عنوان GTA VI برای عرضه در سال‌های ۲۰۲۳ تا نهایتا ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده، اما دیدیم که طولی نکشید تا این رقم به ۲۰۲۵ تغییر پیدا کند. حال اگر شایعه جدید را مبنای کار قرار دهیم، خبر جدید اظهار می‌کند که ۲۰۲۵ تازه سال معرفی این بازی خواهد بود! این یعنی در ۲۰۲۵ شاهد معرفی این عنوان بوده و سپس باید چند سال دیگر را هم صبر کنیم تا بالاخره این بازی عرضه شود. حال با شنیدن این خبر، بعد از نا امیدی و فرستادن لعنت به دنیای فانی چه چیزی به ذهن شما می‌رسد؟ بله، تا آن زمان نسل نهم بازی‌های ویدیویی به پایان خواهد رسید!

البته می‌دانید که این فقط در حد یک تئوری است و حتی اگر نسل نهم به پایان رسیده باشد، باز هم جواب سوال اینکه آیا بازی GTA 6 برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس عرضه می‌شود، مثبت خواهد بود. به هر حال باید به خاطر داشته باشید که عنوانی مانند GTA V در سه نسل پیاپی برای کنسول‌های مختلف عرضه شد و هیچ بعید نیست که GTA VI نیز همین روند را در پیش بگیرد. بخصوص اینکه کنسول‌های نسل نهمی قدرت اجرایی فوق‌العاده بالایی را داشته و قاعدتا توان پردازش گرافیکی لازم برای اجرای این عنوان را خواهند داشت.

نکته دیگر نیز آنجاست که از نسل هشت به نه حدودا ۷ سال طی شد و این یعنی سال ۲۰۲۷، احتمالا باید تاریخ شروع دوره‌ای جدید باشد. اما تغییر نسل حاضر، به اندازه دوره‌های قبلی بزرگ نبود و عملا عناوینی که در کنسول پلی استیشن 5 اجرا می‌شوند، در کنسول پلی استیشن 4 هم قابل اجرا هستند (به جز برخی موارد خاص). با این حساب بعید نیست که برای شروع دوره سال‌های بیشتری را صبر کنیم تا اینکه به معنای واقعی کلمه، یک نسل جدید شروع شود.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا