بازگشت گرین گابلین در فیلم‌ بعدی مرد عنکبوتی دردسرساز خواهد شد

رهایی گابلین

بازگشت گرین گابلین در فیلم‌ بعدی مرد عنکبوتی دردسرساز خواهد شد آیدا امشاسفند ۷ ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
بازگشت گرین گابلین

با اینکه بازگشت گرین گابلین برای فیلم Spider-Man: No Way Home با بازی ویلم دفو (Willem Dafoe) بسیار طرفداران را هیجان زده کرد، اما امکان بازگشت این شخصیت برای Spider-Man 4 امکان پذیر نیست.

در فیلم‌ها و کمیک‌ها گرین گابلین بزرگترین دشمن مرد عنکبوتی می‌باشد که در سال ۲۰۰۴ و قسمت سوم این فیلم، توسط ویلم دفو اجرا شد. بازگشت ویلم دفو بسیار برای همه ارزشمند خواهد بود ولی از جایی که گرین گابلین نمی‌تواند در قسمت بعدی مرد عنکبوتی با بازی تام هالند بازگردد، پروژه‌های بیشتری در فیلم‌های دیگر اماکن بازگشت این شخصیت را فراهم کرده‌اند.

ویلم دفو در مصاحبه‌ایی اخیرا اعلام کرده که تا زمانی که فیلم موردنظر فیلمی ارزشمند باشد، علاقه زیادی به بازگشت در لباس گرین کابلین دارد. MCU نیز درحال جستجوی مولتی‌ورس برای احتمالی است که بتواند گرین گابلین را به فرانچایز مرد عنکبوتی بازگرداند.

با این حال، توضیح نیمه تاریک نورمن آزبورن در خود کمیک‌ها آمده، اما گرین گابلین با بازی دفو و مرد عنکبوتی هالند دیگر نمی‌توانند در مقابل یک‌دیگر قرار بگیرند. البته این قضیه به این معنی نیست که دیگر گرین گابلین نمی‌تواند بازگردد.

بازگشت گرین گابلین در قسمت چهارم باعث تکرار می‌شود

بازگشت گرین گابلین در No Way Home به طور غیرقابل برگشتی پیتر پارکر تام هالند را تغییر داد. گابلین عمه می را کشت و نزدیک بود از مرد عنکبوتی یک قاتل بسازد. با کمک توبی مگوایر و اندرو گارفیلد (پیتر پارکرهای جهان‌های دیگر) هالند بجای کشتن گرین گابلین، قسمت منفی شخصیت گرین گابلین را خنثی کرد و پایانی زیبا برای این کاراکتر در MCU رقم زد.

با اینکه امکان دارد دفو بازهم در داستان‌های سم ریمی (Sam Raimi) بازی کند، اما این امر تاثیر دفو را در No Way Home از بین می‌برد. با این حال، ویلم دفو می‌تواند به عنوان گرین گابلین در جدول زمانی اصلی خود بازگردد. در کمیک‌های 616 و MC2، گرین گابلین از ضرب و شتم جان سالم به در برده و سال‌ها پنهان ماند تا اینکه دوباره ظاهر شد و مرد عنکبوتی را دوباره در Clone Saga عذاب دهد.

قسمت چهارم مرد عنکبوتی سم ریمی میتواند بیشتر در شخصیت و وجود Spider-man کاوش کند، اما حضور گرین گابلین با بازی دفو در این فیلم با عقل جور درنمی‌آید. دفو می‌تواند با توبی مگوایر در نقش مرد عنکبوتی بازهم رو به رو شود یا شاید بتواند روزی برای نیمه تاریک خود درمانی پیدا کند.

تام هالند به ویلن‌های خودش نیاز دارد

مرد عنکبوتی لیستی بلند بالا از دشمنان خود را دارد، که در هر فیلم، از ویلن‌هایی جدید رونمایی می‌شود. نمایشنامه مولتی‌ورس No Way Home باعث شد که مرد عنکبوتی تام هالند به صورت یکجا با بزرگ‌ترین ویلن‌های مرد عنکبوتی رو در رو شود. همچنین گرین گابلین دوباره اثبات کرد که خطرناک ترین ویلن داستان‌های پیتر پارکر است.

با وردی که دکتر استرنج خواند و به پیتر شروعی دوباره داد، بهترین حرکت برای MCU این است که پیتر را به جلو هول داده و با ویلن‌های جدیدی روبه رو کند. یکی از اولین و بارزترین شرورها، Scorpion به ظاهر فراموش شده است. شخصیت دوم او، Mac Gargan به عنوان یک تهدید بزرگتر در Spider-Man: Homecoming مورد کنایه قرار گرفت. در حالی که Gargan دیگر راهی برای یادگیری هویت مخفی مرد عنکبوتی ندارد، ممکن است به متحد J. Jonah Jameson  تبدیل شودکه در کمیک‌ها، شخصیتی بسیار ناخوشایندتر از فیلم‌ها دارد.

یکی دیگر از دشمنان احتمالی هم Hobgoblin است، احتمالی که به طرز غم انگیزی در No Way Home ساخته شد. Leeds که دیگر بهترین دوستش را نمی شناسد امکان دارد که به این کاراکتر تبدیل شود. تام هالند همچنین ممکن است با نسخه جدیدی از گرین گابلین روبرو شود.

در No Way Home، نورمن آزبورن فاش می‌کند که Oscorp در MCU وجود ندارد، اما این مانع از ظاهر شدن نسخه جدیدی از نورمن آزبورن یا شرکتش نمی‌شود. نورمن آزبورن دیگری (با بازیگر دیگری) می‌تواند به راحتی در خط زمانی اصلی MCU وجود داشته باشد که هنوز Oscorp را تاسیس نکرده است. حتی شاید شرکت او از قبل وجود داشته باشد و نامی بجز Oscorp دارد.

در هر صورت، گرین گابلین به راحتی می تواند به شکل جدیدی در MCU ظاهر شود، اما باید گرین گابلین سم ریمی متفاوت باشد.

4 7 آراء
امتیاز مطلب


guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا