#مهسا_امینی

تریلر گیم پلی بازی Gran Turismo 7 منتشر شد؛ تجربه رانندگی 4K، به سبک پلی استیشن!

رقیب خودش را حاضر می‌کند

طبق اعلام چنل رسمی پلی استیشن در شبکه‌های مجازی و استریم ویدیو، تریلر گیم پلی بازی Gran Turismo 7 به صورت رسمی منتشر شده و چنان که پیداست، طراحی گرافیکی فوق‌العاده بی‌نظیری را در پیست Daytona نشان می‌دهد.

اگر Forza Horizon و Forza Motorsport را سری بازی‌های انحصاری ایکس باکس در سبک مسابقه‌ای بدانیم، نقطه مقابل آن در میان انحصاری‌های پلی استیشن قطعا سری Gran Turismo خواهد بود. این عناوین که سا‌ل‌هاست از زمان عرضه کنسول پلی استیشن 5 برای کنسول‌های ساخت شرکت سونی منتشر می‌شوند، در واقع شبیه‌ساز مسابقات رسمی در پیست‌های شناخته شده جهان هستند که حال با پیشرفت تکنولوژی و موتورهای گرافیکی مخصوص طراحی، حتی واقعی‌تر هم شده‌اند!

آخرین نسخه از این فرنچایز مسابقه‌ای محبوب نیز تقریبا دو سال پیش برای اولین بار معرفی شد و سپس برچسب تاریخ انتشار در سال ۲۰۲۱ را روی آن زدند تا کاربران انتظار دریافت این عنوان را طی چند ماه گذشته داشته باشند. با این وجود، همانطور که پاندمی ویروس کرونا روی کند شدن روند ساخت بسیاری از عناوین دیگر هم تاثیر گذاشته بود، طراحی Gran Turismo 7 را هم با مشکل مواجه کرد. سازندگان اعلام کردند که بازی هنوز از مرحله آزمایشی خارج نشده و در برخی موارد خاص، مشکلاتی دارد که حتما باید تا پیش از انتشار رفع شوند.

به هر حال عرضه بازی به سال ۲۰۲۲ افتاد، اما برای اینکه کاربران اولین نگاه‌ها را به محیط Gran Turismo 7 و گرافیک بی‌نظیر آن داشته باشند، بالاخره اولین ویدیوها و تصاویر از این عنوان منتشر شد. اکنون نیز تریلر گیم پلی بازی Gran Turismo 7 منتشر شده و همانطور که می‌بینید، دارای گرافیکی بی‌نظیر و بسیار واقع‌گرایانه است! ابتدا در ویدیو بازی را در حالت اول شخص می‌بینیم؛ جایی که دست راننده را می‌توان دید که فرمان را هدایت می‌کند. سپس در پایان یک حالت سینماتیک از مسابقه را می‌بینیم که در آن، خودروهای مختلف از سازندگان معروف مانند BMW و Porche دیده می‌شوند.

لازم به ذکر است که طبق اعلام رسمی، بازی Gran Turismo 7 برای اجرا با گرافیک 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در کنسول‌های پلی استیشن 5 در نظر گرفته شده و مانند عناوین پیشین سری، در انحصار سونی خواهد بود. همچنین پشتیبانی کامل و ویژه‌ای از کنترلر دوال سنس در طراحی این بازی اعمل شده که شاید تجربه آن برای هر کاربری جذاب باشد! مانند اینکه می‌توانید دکمه پدال گاز را با قابلیت Addaptive Triggers در حد لازم حس کنید و همین مکانیزم را برای پدال ترمز هم داشته باشید. این یعنی هر چه بیشتر دکمه‌های R2 یا L2 را فشار دهید، گاز بیشتر و ترمز سنگین‌تر خواهد بود.

همچنین مدتی پیش اعلام شد که دوال سنس در Gran Turismo 7 کاملا روی گیم پلی تاثیر متفاوت می‌گذارد؛ مانند وقتی که پدال ترمز را پشت سر هم و زیاد فشار می‌دهید تا در نهایت ترمز ماشین بریده شود! شاید بتوان گفت که این سطح از واقع‌گرایی در بازی را در حال حاضر فقط می‌توان با دوال سنس و این بازی مورد انتظار تجربه کرد!

این بازی در تاریخ ۱۳ اسفند (۴ مارس) برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که تریلر فوق از گیم پلی بازی Gran Turismo 7 از محیطی که با کنسول پلی استیشن 5 اجرا شده بوده و متعلق به نسخه آزمایشی بازی خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا