#مهسا_امینی

اشاره بازی Gotham Knights به سری انیمیشن بتمن

اشاره‌ی شوالیه‌ها به Dagget

اشاره بازی Gotham Knights به سری انیمیشن بتمن سینا نظافت ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی
Gotham Knights

یکی از کاربران در فضای مجازی اخیرا متوجه اشاره بازی Gotham Knights به یکی از انیمیشن‌های سری بتمن (Batman) شده که بازدید بالایی را هم داشته است.

مدتی است که بازی Gotham Knights معرفی شده‌ و طرفداران را به شدت به هیجان آورده است. در این بازی شاهد حضور نایت وینگ (Night Wing)، بت گرل (Batgirl)، رابین (Robin) و رد هود (Red Hood) هستیم، که بعد از بتمن و کمیسر گوردون (Gordon) نگهبان شهر گاتهام شده‌اند. گیم پلی بازی به صورت Co-op بوده، و با توجه به محیط گاتهام، باید منتظر ایستراگ‌های کوچک و بزرگ زیادی در گوشه و کنار این شهر باشیم.

در آگوست ۲۰۲۰ بازی Gotham Knights در سبک اکشن، ماجراجویی و Role-playing معرفی شد، و طرفداران را حسابی به هیجان آورد. نایت وینگ، رابین، بت گرل و رد هود قرار است به نام عدالت در مقابل جرم و آشوب گاتهام بایستند، و یک تجربه Co-op هیجان‌انگیز را رقم بزنند. قطعا در این بازی شاهد اشارات زیادی به عناصر، شخصیت‌ها و دیگر جنبه‌های دنیای DC خواهیم بود.

البته وقتی شاهد عرضه بازیی بر اساس جهان بزرگ DC هستیم، طرفداران به سرعت دنبال کامئو‌ها و ایستراگ‌های مختلف می‌گردند. فیلم‌ها و بازی‌‌های مارول (Marvel) و DC و حتی بعضی از عناوین نینتندو (Nintendo) مانند: .Super Smash Bros یا Mario Kart منبع اینگونه اشارات به عناوین قبلی خود هستند تا طرفداران را تشویق به کشف رمز و راز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود کنند.

یکی از کاربران ردیت به نام AccidentRelevant4328 متوجه نام Dagget طی نمایش دمو گیم پلی Gotham Knights شد. این دمو که در تاریخ ۱۰ می ۲۰۲۲ (۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) به نمایش درآمد جزییات زیادی از بازی را نمایان کرد، مانند گیم پلی شخصیت‌ها و نحوه ساختن تجهیزات و ارتقا دادن شوالیه‌ها. نام Dagget اشاره بازی Gotham Knights به Roland Dagget از انیمیشن Batman: The Animated Series است؛ موردی که یکی از آنتاگونیست‌های این مجموعه بود و نهایتا باعث خلق شخصیت Clayface شد.

نام Dagget در یک منطقه کارخانه‌ای در پشت فنس‌های فلزی دیده شده، که میتواند به خاطر صنایع Dagget باشد که در زمینه‌ی دارویی فعالیت دارد و در مجموعه تلویزیونی شاهد آن بودیم. داستان بازی حول ۴ شخصیت اصلی شکل می‌گیرد که پس از مرگ بروس وین و کمیسر گوردون وظیفه نگهبانی از شهر آشوب‌ زده‌ی گاتهام را دارند. اینکه صنایع Dagget چه نقشی درین آشوب دارد هنوز مشخص نشده، اما به احتمال زیاد شاهد یک بازی چند نفره Co-op هیجان انگیز خواهیم بود.

بازی‌های جهان باز Role-playing (RPG) در عناوین اخیر به دلیل عطش زیاد بازیکنان برای جهان‌هایی بزرگ‌تر و غنی‌تر و وقایع پویا، بسیار مورد توجه توسعه دهندگان واقع شده‌اند. بازی Gotham Knights وعده داده است که در آن شاهد وقوع جرم در گوشه و کنار شهر به صورت اتفاقی باشیم، که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را بر روی یک نقشه هولوگرافیک سه بعدی مشاهده کنند. البته خیلی از طرفداران نگرانند که بازی آن طور که  گفته شده نباشد؛ هر چند که به نظر می‌رسد WB Games سخت مشغول است تا تمام وعده‌هایش را عملی کند.

در حال حاضر باید در تاریخ ۲۵ اکتبر ۲۰۲۲ (۳ آبان ۱۴۰۱) منتظر عنوان  Gotham Knights برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری اس و ایکس باشیم، و همانطور که مشخص است خبری از عرضه آن بر‌روی کنسول‌های نسل قبل نیست. نظر شما در باره‌ی این بازی چیست؟ آیا می‌تواند به وعده‌های خود عمل کند؟ 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا