هوش مصنوعی تماشای ویدیو در یوتیوب را جذاب‌تر می‌کند

یوتیوب هوش مصنوعی

گوگل به تازگی از قابلیت‌های جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کرده که تجربه‌ی جذابی از تماشای ویدیو در یوتیوب را به کاربران ارائه می‌کند.

گوگل اخیرا اعلام کرده که در حال آزمایش دو ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی است که برای بهبود تجربه کار با یوتیوب طراحی شده‌اند. برخی از کاربران یوتیوب در این مدت به این موارد اضافه شده جدید دسترسی خواهند داشت تا بازخورد خود را به گوگل اعلام کنند.

برای ویدیوهای یوتیوب با رشته کامنت‌های طولانی، یوتیوب از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا آن‌ها را در قالب‌ها یا موضوعات مختلف دسته‌بندی کند؛ بدین ترتیب فرایند گفت و گو راحت‌تر صورت خواهد گرفت. گوگل می‌گوید یوتیوبرها می‌توانند از این قابلیت استفاده کرده و به سرعت به سراغ موضوع مورد نظر خود در کامنت‌ها بروند یا متوجه شوند خواسته‌ی کاربران از آن‌ها برای ساخت محتوای جدید چیست. این قابلیت در حال حاضر برای گوشی‌ها در حال انجام است، بنابراین کاربرانی که در حال تست آن هستند یک ستاره‌ی کوچک روی یک سری از ویدیوهای انگلیسی‌زبان مشاهده خواهند کرد.

یوتیوب همچنین قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی دیگری را به زودی دریافت خواهد کرد که قادر است به سوالات مربوط به ویدیویی که در حال تماشای آن هستید پاسخ دهد. این قابلیت می‌تواند اطلاعاتی از پیشینه‌ی ویدیو به شما بدهد، پیشنهاداتی برای محتوای مرتبط ارائه کند و موارد دیگر بدون اینکه تجربه‌ی مشاهده‌ی آن محتوا را با اختلال مواجه کند. برای ویدیوهای آکادمیک و آموزشی، هوش مصنوعی قادر به ارائه آزمون‌ها و پاسخ‌هایی است که گوگل می‌گوید «درک عمیق‌تر را تشویق می‌کند».

در حالی که برخی از کاربران به صورت آزمایشی به این گزینه‌ها دسترسی دارند، مشترکین یوتیوب پریمیوم می‌توانند از این ویژگی‌های جدید استفاده کنند زیرا اشتراک یوتیوب پریمیوم شامل دسترسی به ویژگی‌های آزمایشی است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا