با این آپدیت جدید استفاده از گوگل کروم جذاب‌تر از همیشه خواهد شد

۵ قابلیت جدید برای آسان‌تر شدن فرایند وب‌گردی

گوگل کروم

گوگل فصد دارد در آینده‌ای نزدیک و طی یک آپدیت جذاب امکانات خوبی را به گوگل کروم اضافه کند تا کار کردن با این مرورگر آسان‌تر از قبل شود.

مرورگر گوگل کروم در حال حاضر در دنیای مرورگرهای کامپیوتر، موبایل و… با اختلاف زیادی در مقایسه با سایر مرورگرها در صدر قرار دارد و به لطف قابلیت‌های فراوانی که دارد، نزد کاربران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. اما گوگل قرار است قابلیت‌های جدیدی را به آن اضافه کند که کار با این مرورگر را به مراتل ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند. این قابلیت‌ها هم به شرح زیر هستند:

تصحیح خودکار اشتباهات در آپدیت جدید گوگل کروم

گوگل کروم در آپدیت جدید به صورت خودکار قادر است اشتباهات شما را هنگامی که در حال تایپ کردن چیزی در آدرس بار هستید، تصحیح کند. برای مثال اگر کلمه googl را به اشتباه به جای google تایپ کنید، این مرورگر به صورت خودکار آن را به google تغییر خواهد داد. بدین ترتیب کاربران دیگر به وب‌سایت‌های اشتباه هدایت نخواهند شد. این قابلیت هم در گوشی‌های موبایل و هم کامپیوتر در دسترس قرار خواهد داشت.

امکان جست و جو بین پوشه‌های بوک‌مارک

گوگل کروم حالا به شما اجازه می‌دهد تا مستقیما از نوار آدرس، بین پوشه‌های بوک‌مارک جست و جو کنید. این کار کمک می‌کند کاربر بتواند خیلی راحت‌تر از قبل، به وب‌سایت‌هایی که پیش‌تر ذخیره کرده دسترسی داشته باشد. این قابلیت هم در موبایل و کامپیوتر در دسترس قرار خواهد داشت.

قابلیت پیش‌بینی کلمات هوشمندتر در آپدیت جدید گوگل کروم

این قابلیت زمانی که چیزی را در نوار آدرس وارد می‌کنید به کمکتان می‌آید و اطلاعاتی مناسب چیزی که می‌خواهید را برایتان به نمایش در می‌آورد. برای مثال وقتی شما در رابطه با لوازم کامپیوتری سرچ می‌کنید، به شکل دقیق‌تری، سرچ‌های مرتبط را برایتان به نمایش می‌گذارد تا با کلیک روی آن‌ها بتوانید لیستی از وب‌سایت‌ها با محتوای مرتبط را مشاهده کنید.

پیشنهاداتی برای وب‌سایت‌های مشهور

وقتی در نوار آدرس شروع به تایپ کردن می‌کنید، گوگل کروم با این آپدیت جدید به شما یک سری پیشنهادات از وب‌سایت‌های معروف می‌دهد. این پیشنهادات هم بر اساس تاریخچه‌ی جست‌و‌جوی خودتان خواهد بود که می‌تواند به شما در یافتن اطلاعات مورد نظر در وب‌سایت‌های مورد اعتماد خودتان کمک کند. با این قابلیت دیگر به وب‌سایت‌های متفرقه هدایت نمی‌شوید.

تغییر نوار آدرس

نوار آدرس گوگل کروم در آپدیت جدید به گونه‌ای تغییر می‌کند که هم تایپ کردن در آن سریع‌تر است، هم سریع‌تر به کنش‌ها واکش نشان می‌دهد و هم خواندن متون درون آن ساده‌تر است. این طراحی جدید حتی از متون طولانی و بزرگ و آیکون‌ها هم پشتیبانی می‌کند.

این قابلیت‌ها قرار است طی هفته‌های آتی به کروم اضافه شود. اما نمی‌دانیم همه‌ی آن‌ها یکجا به این مرورگر اضافه می‌شوند یا در طول آپدیت‌های متعدد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا