آیا نمایش God of War: Ragnarok در PlayStation Showcase حقیقت دارد؟

شواهد که اینگونه می‌گویند

آیا نمایش God of War: Ragnarok در PlayStation Showcase حقیقت دارد؟ سورنا رضایی ۰ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
نمایش God of War: Ragnarok در PlayStation Showcase

با توجه به شواهد بدست آمده، نمایش God of War: Ragnarok در PlayStation Showcase به هیچ وجه دور از ذهن نیست.

سونی با همکاری استودیو سنتا مونیکا جدیدترین نسخه خدای جنگ را ساخت و با فاصله ۸ سال از God of War III راهی بازارهای جهانی کرد. داستان با الهام از اساطیر یونانی نوشته شده و چندین سال بعد از نبرد کریتوس و خدایان المپ نشین روایت می‌شود. کریتوس به همراه خانواده خود در اسکاندیناوی سکوت داشته و روزهای آرامی را سپری می‌کند تا اینکه همسرش طی اتفاقی از دنیا می‌رود. فی قبل از مرگ درخواست کرده بود خاکسترش در بلندترین نقطه جهان به باد سپرده شود. از همین رو، کریتوس به همراه فرزند خود آترئوس یک ماجراجویی خطرناک را آغاز می‌کند تا به مکان مورد نظر برسد.

God of War در مقایسه با نسخه‌های پیشین مجموعه دو تغییر اساسی دارد: تغییر اول اینکه دوربین از حالت ثابت خارج شده و حالا کاربر می‌تواند بسته به نیاز خود آن را بچرخاند؛ تغییر دوم و پایانی هم اینکه مراحل دیگر خطی نبوده و کاربر در انجام دادنشان از آزادی عمل برخوردار است. او همچنین می‌تواند به گشت و گذار در محیط‌های مختلف پرداخته و موارد جدیدی را کشف کند. محصول سنتا مونیکا به محض عرضه توجه‎‌ها را به سمت خود جلب کرد و جدا از برانگیختن تحسین‌ها، رقم بالایی را در زمینه فروش به ثبت رساند. مطابق انتظار، دنباله‌اش در دست ساخت قرار دارد.

سونی در سپتامبر سال گذشته میلادی یک تیزر بسیار کوتاه به نمایش گذاشت و به واسطه آن، از دنباله God of War رونمایی کرد. ویدیو مزبور هیچ چیزی را در خود جای نداده و تنها یک لوگو را به تصویر می‌کشد. بازی مزبور سپس در سکوت خبری فرو رفت تا اینکه اعلام شد تاخیر خورده است. حالا هم که چند ماه می‌گذرد، جز شایعه و گمانه‌زنی چیزی با محوریت God of War: Ragnarok در دسترس نبوده و طرفداران چاره‌ای جز انتظار کشیدن ندارند.

اخیرا گمانه‌زنی‌هایی در فضای مجازی به وجود آمده که به نمایش God of War: Ragnarok در PlayStation Showcase اشاره دارند. ریشه گمانه‌زنی‌ها را می‌توان در نیک بیکر (Nick Baker) هم‌موسس وب سایت Xbox Era جستجو کرد. او سابقه خوبی در افشای اطلاعات با محوریت پلی استیشن داشته و چندی پیش مدعی شده بود سونی در سپتامبر یک رویداد دیجیتالی برگزار می‌کند؛ ادعایی که حالا می‌دانیم حقیقت دارد. او همچنین گفته بود Ragnarok در رویداد حضور داشته و طرفداران شاهد پخش ویدیویی از آن خواهند بود. بیکر حتی تصویری از گفتگوی خود با رابطش را به اشتراک گذاشت.

ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. اندی رابینسون (Andy Robinson) یکی از اعضای تحریریه وب سایت Video Games Chronicle است. طبق توییتی که اخیرا به اشتراک گذاشته، منابع او مدعی شده‌اند اخبار مهمی در رویداد جدید سونی اعلام خواهند شد. در صورتی که اخبار را دنبال نمی‌کنید، مدت زمان رویداد پیش رو ۴۰ دقیقه بوده و قرار است در ساعت ۰۰:۳۰ بامداد روز جمعه ۱۹ شهریور سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۹ سپتامبر) برگزار شود. سامورایی‌ها همچنین تاکید کرده‌اند در جریان این رویداد آنلاین خبری از نسل دوم واقعیت مجازی پلی استیشن نخواهد بود.

نام رسمی دنباله God of War در حال حاضر مشخص نیست اما رسانه‌ها برای اشاره به آن از God of War: Ragnarok اشاره می‌کنند. دلیل این اتفاق را باید در قسمت قبلی جستجو کرد. طبق پیشگویی، قتل آسیر و بلدر تتوسط کریتوس به رگناروک منجر می‌شود؛ اتفاقی که ظاهرا در دنباله به تصویر کشیده خواهد شد. رگناروگ را می‌توان پایان جهان دانست.

God of War: Ragnarok برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 توسعه می‌یابد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا