#مهسا_امینی

تاریخ انتشار بازی God of War Ragnarok مشخص شد؟

گزارش‌های ضد و نقیض

تاریخ عرضه بازی God of War Ragnarok

علی‌رغم شایعه‌های اخیر، رسانه معروف بلومبرگ بار دیگر به تاریخ عرضه بازی God of War Ragnarok اشاره کرده که بر اساس آن، این عنوان احتمالا برای انتشار در ماه نوامبر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده است.

اگر خاطرتان باشد، در جریان رویداد پلی‌استیشن شوکیس سال گذشته میلادی بود که کمپانی سونی با همکاری استودیوی سانتا مونیکا به طور رسمی از بازی جدید سری خدای جنگ تحت عنوان گاد آو وار رگناروک پرده برداشت. با گذشت چند ماه از این رونمایی، تیم سازنده کماکان تمایلی به انتشار اطلاعات جدید از بازی ندارد و این عنوان مورد انتظار در حال حاضر مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در سکوت خبری طی می‌کند.

از این رو، بسیاری از هواداران معتقد هستند که روند ساخت بازی در سانتا مونیکا با مشکلات مختلفی روبه‌رو شده و به احتمال قوی انتشار آن به سال ۲۰۲۳ میلادی موکول خواهد شد. این در حالی است که شرکت سونی بارها و بارها به عرضه‌ی بازی در اواخر سال جاری میلادی تاکید کرده و تعدادی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌های ویدیویی نیز اظهارات ژاپنی‌ها را تایید کرده‌اند. با این حال، طرفداران کریتوس همچنان درباره تاخیرهای احتمالی نگران هستند.

در همین راستا، دیروز بود که بار دیگر شایعه‌ی انتشار بازی در سال ۲۰۲۳ میلادی در سراسر فضای مجازی به گوش رسید که به دنبال آن، ساعاتی پیش جیسون شرایر، ژورنالیست رسانه‌‌ی شناخته‌شده‌ی بلومبرگ، در گزارشی اعلام کرد که روند توسعه‌ی گاد آو وار رگناروک به خوبی پیش می‌رود و این عنوان در ماه نوامبر سال جاری میلادی (اواسط آبان الی اواسط آذر سال ۱۴۰۱) به طور انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 5 راهی بازار خواهد شد.

دقت داشته باشید که استودیو سانتا مونیکا و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز واکنشی از خود در قبال این شایعه‌ها نشان نداده‌اند و هیچ کدام یک از منابع رسمی به تاریخ دقیق انتشار بازی God of War Ragnarok اشاره نکرده است. بدین ترتیب، همچنان نمی‌توان با قاطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد و طبق روال همیشه، باید منتظر انتشار خبرهای موثق بمانیم. از طرفی، ناگفته نماند که شاید تصویر منتشر شده توسط کاربر ردیت کاملا ساختگی و صرفا برای جلب توجه هواداران باشد.

در ادامه، خبرنگار رسانه بلومبرگ اذعان داشت که سونی تاریخ عرضه بازی God of War Ragnarok را در اواخر ماه ژوئن مشخص می‌کند. بر اساس ادعای او، بازی در ابتدا برای عرضه در ماه سپتامبر امسال برنامه‌ریزی شده بود که در پی انتشار ریمیک The Last of Us، عرضه آن به ماه نوامبر موکول شد.

دقت داشته باشید که استودیو سانتا مونیکا و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز واکنشی از خود در قبال گفته‌های جیسون شرایر نشان نداده‌اند و هیچ کدام یک از منابع رسمی به تاریخ عرضه بازی God of War Ragnarok اشاره نکرده است. بدین ترتیب، همچنان نمی‌توان با قاطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد و طبق روال همیشه، باید منتظر انتشار خبرهای موثق بمانیم. هرچند، ناگفته نماند که اغلب ادعاهای پیشین جیسون شرایر به واقعیت ملحق شده‌اند.

در این میان، بد نیست اشاره کنم که چندی پیش یکی از کاربران انجمن ردیت به طور اتفاقی به تاریخ انتشار گاد آو وار رگناروک پی برد. این فرد در فهرست علاقه‌مندی خود‌های عناوین مختلفی دارد که بعد از دسته‌بندی آن بر اساس تاریخ عرضه، متوجه می‌شود که بازی جدید خدای جنگ در بین دو اثر تونیک و فوراسپوکن قرار گرفته است. بر این اساس، او ادعا کرد که اثر مزبور نهایتا تا اواخر مهر امسال راهی بازار خواهد شد.

لازم به ذکر است که در ابتدا قرار بر این بود که گاد وار رگناروک در سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس بازیکنان قرار بگیرد. با این حال، به دنبال عمل جراحی کریستوفر جاج، بازیگر نقش کریتوس، روند ساخت بازی دستخوش تغییراتی شد و در نهایت، عرضه آن تا سال ۲۰۲۲ میلادی عقب افتاد. همچنین، مدتی قبل آقای کوری بارلوگ، کارگردان مجموعه، در پیامی اعلام کرد که پروسه‌ی توسعه‌ی بازی رو به اتمام بوده و در حال حاضر تیم سازنده روی بهبود کیفیت بصری و رفع مشکلات جزئی فعالیت می‌کند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با افشای تاریخ عرضه بازی God of War Ragnarok توسط رسانه معروف بلومبرگ چیست؟ به نظر شما، آیا سونی و استودیو سانتا مونیکا به وعده خود عمل می‌کنند و این بار خبری از تاخیر دوباره بازی نخواهد بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا