آیا ادین در God of War Ragnarok بهترین شخصیت منفی ویدیو گیم است؟

ما او را دوست داریم، اما از این حس خود به او متنفریم!

ادین در God of War Ragnarok

شخصیت ادین در God of War Ragnarok ما را دیوانه کرده است. به راستی که او بهترین شخصیت منفی تاریخ بازی‌های ویدیویی است؟ در این مطلب قصد داریم شخصیتی که به نظر عموم کاربران بهترین شخصیت منفی تاریخ ویدیو گیم است را بررسی کنیم!

خوشبختانه یا متاسفانه، شخصیت‌های منفی در بازی‌های ویدیویی طی سال‌های اخیر افت و خیز بسیاری داشته و بسیاری از کاربران معتقدند که شخصیت‌های منفی گاهی آنقدر که باید، منفی نیستند. بسیاری برای این موضوع شخصیت باوزر (Bowser) از دنیای سوپر ماریو را مثال می‌زنند. شاید او شخصیتی منفی باشد و تمام مدت پرنسس پیچ (Princess Peach) را برباید، اما هرگز آنقدر منفی تلقی نشده و می‌توان او را حتی گاهی شخصیتی دوست داشتنی نامید. به عبارت دیگر شخصیت باوزر شیطانی نبوده و شکست دادن او هرگز شما را راضی نمی‌کند. بسیاری بازی‌هایی شبیه به ماریو را صرف سرگرمی تجربه می‌کنند.

حال برای اینکه بیشتر نظر شما را جلب کنیم، به عنوانی جدی‌تر چون بازی The Last of Us Part 1 می‌پردازیم. شخصیت دیوید (David) با بازیگری نولان نورث (Nolan North) را در نظر بگیرید. او شخصیت منفی قابل تحسین است. آدمخواری بی رحم که الی (Ellie) چهارده ساله را در بدترین شرایط ممکن قرار می‌دهد. این شخصیت نیز به باور عموم شخصیت منفی بزرگی نبوده و تنفر شما از این شخصیت هرگز به نقطه‌ای بالا نمی‌رسد!

افراد زیادی باور دارند از جمله بهترین شخصیت‌های منفی دنیای ویدیو گیم و سینما، شخصیت اوون داویان (Owen Davian) در فیلم سینمایی Mission Impossible 3 است. به باور بسیاری این شخصیت در حالی که نظر مثبت شما را جلب کرده، دوست دارید هر لحظه مشتی بر صورت او بکوبید. به عبارت دیگر، حسی دو گانه به چنین شخصیتی پیدا می‌کنید.

هدف ما از رویارویی شما با این شخصیت‌ها، رسیدن به شخصیت ادین (Odin) در بازی God of War Ragnarok است. ادین در این بازی تمام مدت با شما در حال معامله است. در حالی که شما دیوانه وار به او علاقمند می‌شوید، دوست دارید هر چه سریع‌تر نابودی او را ببینید. حضور او در برابر کریتوس (Kratos) و آترئوس (Atreus) و مبارزه با او، حس تعلیق به ما داده و در میان دو احساس کاملا متضاد نگه می‌دارد!

ما این حس را زمانی بیشتر درک می‌کنیم که طی مبارزه آخر، ادین جمله ترسناک و دیوانه کننده «تو او را علیه من قرار دادی. تو همه را علیه من قرار دادی!» را بیان می‌کند. شخصیت ادین فرای تصورات ما در بازی خدای جنگ رگناروک حاضر شد و باید از ریچارد اسکیف (Richard Schiff) برای این ایفای نقش زیبا قدر دانی کرد. این شخصیت به نحوی در برابر شما ظاهر شده که شما گاهی گمان دارید در سوی اشتباه داستان قرار گرفته و شخصیت ادین در حقیقت راه حق را پیش گرفته است!

نکته دیگری که این شخصیت را به شدت برای ما مهم کرده، میزان زمانی است که با او سپری می‌کنیم. دیگر نکته، تفاوت میان دید کریتوس و آترئوس است که انتخاب حق را برای ما به شدت سخت می‌کند. ناگفته نماند که ما پیش‌تر با شرایط تقریبا مشابه روبه رو شده‌ایم. زمانی که شخصیت بالدر (Baldur) در بازی God of War سال ۲۰۱۸ معرفی شد، رویارویی با او برای ما سخت بود. اما ما زمان زیادی را با بالدر سپری نکردیم و همین موضوع شکست دادن او را برایمان ساده‌تر کرد. در رگناروک ولی موضوع متفاوت بوده و به عنوان آترئوس، زمان قابل توجهی را در ازگارد با ادین سپری می‌کنیم و به نحوی، او در قامت مربی و استاد ما ظاهر می‌شود و حتی به عقیده بسیاری جای کریتوس را به عنوان پدر می‌گیرد.

اولین مرتبه که ادین را در ازگارد ملاقات می‌کنیم به یاد بیاورید. او بیش از هر چیز نماد یک پدر برای ما است. او حتی به دید اکثریت کاربران نماد پدری بهتر از کریتوس است. اما نباید دو رویی او را نیز فراموش کرد. به نحوی، رابطه او با پسرش در حقیقت پوششی زیبا بر اعمال زشت است. اما به هر نحوی که او را بسنجیم، ادین بیش از بازی God of War: Ghost of Sparta به یک پدر حقیقی شبیه است. در سوی دیگر، به راحتی می‌توان سر در گمی آترئوس را پس از ورود به ازگارد متوجه شد. او نیز دقیقا مانند ما شک دارد.

باید با این حقیقت روبه رو شد که بسیاری از ما از مرگ شخصیت ادین در God of War Ragnarok ناراحت شدیم. ما می‌دانیم که مهربانی او دروغی بیش نبود، اما داستان سرایان رگناروک ما را به دوست داشتن او وادار کردند. همچنین بسیاری پس از مرگ ثور (Thor)، برای کریتوس، آترئوس و فریا (Freya) شاد بودند. ادین شخصیتی است که ما عاشقش هستیم، اما از این حس خود به او تنفر داریم. به عقیده عموم منتقدین و کاربران، ادین در God of War Ragnarok بهترین شخصیت منفی تاریخ بازی‌های ویدیویی است! نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید ادین مستحق لقب بهترین شخصیت منفی تاریخ است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

3.3 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا