آیا مرگ کریتوس در God of War Ragnarok از برنامه‌های سازندگان بود؟

پاسخ زیبای توسعه دهندگان به یکی از داغ‌ترین پرسش‌های تاریخ ویدیو گیم

مرگ کریتوس در God of War Ragnarok

مرگ کریتوس در God of War Ragnarok برای مدتی طولانی یکی از مباحث داغ دنیای بازی‌های ویدیویی بود. اما پس از انتشار این بازی، ما با ذهنیت کاملا متفاوت توسعه دهندگان و داستان سرایان سانتا مونیکا (Santa Monica) روبه رو شدیم که پرداختن به آن‌ها می‌تواند بسیار جذاب و جالب باشد.

پیش از آنکه نسخه نهایی بازی God of War Ragnarok به انتشار برسد، نظریات ضد و نقیض فراوانی درباره داستان این بازی شنیده می‌شد. بسیاری باور داشتند حداقل یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های داستان ما کشته خواهد شد. اگر دقیق‌تر اشاره داشته باشیم، اکثریت کاربران و طرفداران در انتظار مرگ کریتوس (Kratos) نشسته بودند. اما دو گانه نورث در این بازی به پایان رسید و کریتوس، هنوز زنده است. حال پرسشی که برای ما پیش آمده این بوده که آیا اصلا مرگ کریتوس یکی از گزینه‌های توسعه دهندگان برای پیش برد داستان بوده است؟

اجازه دهید اینگونه آغاز کنیم که در بازی‌هایی چون God of War، تلفات دشمنان و گاهی یاران امری عادی بوده و ما به طور مداوم در حال ریخته شدن خون افراد بزرگ و کوچک در چنین دنیایی هستیم، اما مرگ شخصیت اصلی چنین بازی‌هایی به ندرت به وقوع پیوسته و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، معمولا داستانی بزرگ و دلیلی قانع کننده برای آن ارائه می‌شود. برای مثال، می‌توان به دیگر سری بازی انحصاری محبوب سونی یعنی The Last of Us اشاره داشت که ما در نسخه دوم این بازی شاهد مرگ شخصیت اصلی نسخه اول، یعنی جوئل (Joel) در همان ابتدای بازی بودیم.

به تازگی اریک ویلیامز (Eric Williams) از کارگردانان استودیو سانتا مونیکا مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست ترتیب داد و در این مصاحبه از دلایل متعدد خود برای کشته نشدن کریتوس محبوب گفت. در ادامه نگاهی به مصاحبه ویلیامز خواهیم داشت:

ما هرگز مرگ کریتوس را به دلایل متعدد در نظر نداشتیم. اما دلیل اصلی ما این بود که مرگ کریتوس، داستانی نبود که ما می‌خواستیم برای شما تعریف کنیم. هدف ما در این بازی، ایده به هم پیوستن پدر و فرزندی بود که آنقدر قوی شده، یکدیگر را به خوبی شناخته و باعث پیشرفت یکدیگر شده‌اند که حتی اگر آن‌ها را از همدیگر دور کنی، می‌دانی که در پایان به یکدیگر تعلق دارند. از سوی دیگر، مرگ داستانی جداگانه است. این رخداد تلخ سبب بروز احساساتی کاملا متفاوت از چیزی که ما تعریف کردیم می‌شود. مرگ سبب رویش سوگ و پشیمانی شده، در حالی که تماشای ورود فرزندتان به دانشگاه احساساتی طبیعی به وجود آورده که در پایان به میزان مرگ، سنگین و انسان شکن نیستند!

با توجه به تمام گفته‌های توسعه دهندگان و با توجه به داستان بازی God of War Ragnarok، پتانسیل مرگ کریتوس دیده می‌شد. ناگفته نماند که بازی خدای جنگ رگناروک تنها در یک هفته به رکورد فروش بی نظیر ۵.۱ میلیون نسخه دست یافت و گمان نداریم سونی و سانتا مونیکا قصد کشتن یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های خود را داشته باشند! علاوه بر آن، کوری بارلوگ (Cory Barlog) به نسخه‌های بعدی اشاره داشته و ویلیامز نیز اشاره داشته از توسعه بیشتر این سری بازی به شدت خوشحال است.

بازی God of War Ragnarok در حال حاضر برای خرید و تجربه در کنسول‌های سونی پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ در دسترس است. نظر شما درباره جلوگیری از مرگ کریتوس در God of War Ragnarok چیست؟ گمان دارید توسعه دهندگان انتخاب درستی داشته‌اند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

3.3 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا