تنظیمات گرافیکی جدید برای DLSS در آپدیت بازی God of War اضافه شد

تنظیمات جدید گرافیکی بوی

آپدیت بازی God of War

در آپدیت بازی God of War نسخه رایانه شخصی که به تازگی منتشر شده، می‌توانید شاهد اضافه شدن بخش تنظیمات DLSS درمیان آپشن‌های گرافیکی باشید.

سری بازی‌های خدای جنگ مدت‌هاست که به عنوان نماد انحصاری‌های سونی شناخته می‌شوند. با این وجود، چنین روندی طی سال‌های گذشته توسط استودیوهای سونی کنار زده شده تا برخی از بازی‌های مهم که دوره انحصاری بودن خود را رد کرده‌اند، پس از مدتی (حتی ۴ سال) برای پلتفرم رایانه شخصی عرضه شوند.

با این وجود،‌ یک تفاوت اصلی که بین نسخه رایانه شخصی و پلی استیشن این عناوین وجود دارد، این است که کامپیوترها می‌توانند دارای سخت‌افزار فوق‌العاده قوی‌تری باشند و از همین جهت نیز برای بازی‌ها، تنظیمات گرافیکی بیشتری وجود خواهد داشت. حال همین روند برای بازی God of War 2018 هم وجود داشت، اما برای گزینه DLSS هیچ دسترسی خاصی برای کم و زیاد کردن آن وجود نداشت.

تنظیمات گرافیکی DLSS که مخفف Deep Learning Super Sampling یا همان نمونه‌ برداری پیشرفته با یادگیری عمیق است، در واقع یک تکنیک با بهره‌برداری از هوش مصنوعی خوانده می‌شود که توسط تیم انویدیا (Nvidia) طراحی شده است. در این تکنیک،‌ برای افزایش نرخ فریم و همچنین جزئیات گرافیکی بازی‌ها، ابتدا وضوح تصویر به کلی کاهش پیدا می‌کند، سپس توسط یک هوش مصنوعی دوباره آپسکیل شده و کیفیت نسبتا بهتری را ارائه می‌کند.

با این وجود، اینکه تا چه حد این تنظیمات در بازی اعمال شو خود در بهبود کیفیت یا افزایش قدرت اجرایی آن تاثیرگذار است. بدین ترتیب، در برخی از بازی‌های جدید یک اسلایدر برای این تنظیمات در نظر گرفته می‌شود تا افراد بتوانند با استفاده از آن، میزان اعمال DLSS را دستی تغییر دهند.

حال در آپدیت بازی God of War نسخه رابانه شخصی شاهد چنین قابلیتی هستیم که دسترسی بیشتری را به کاربران بدهد. در این نسخه از بازی، کیفیت تماشای مبارزات کریتوس (Kratos) و پسرش به نسبت داشتن سخت‌افزار قوی‌تر، تا حدودی از نسخه پلی استیشن بهتر است. همچنین لازم به ذکر است که با این آپدیت جدید بازی، می‌توانید شاهد رفع شدن بسیاری از باگ‌ها، از جمله خشک زدن آترئوس (Atreus) باشید. به هر حال برخی مواقع این پسر به حرف پدرش گوش نمی‌کرد و به همین خاطر نیز آپدیت نسخه 1.0.4 عرضه شد تا پس از هربار ری استارت کردن بازی از چک‌پوینت قبلی، شاهد تفاوت حالت او نسبت به سری قبل که معمولا باگ می‌شد باشند.

به علاوه برخی مشکلات مربوط به اجرا نشدن بازی و دادن خطاهای مختلف، از جمله ارور آپدیت درایور کارت گرافیک نیز در این آپدیت برطرف شده است. اما لازم است بدانید که حتی با وجود اضافه کردن اسلایدر، هنوز هم نمی‌توانید به صورت کاملا گزینه DLSS را خاموش کنید! قابلیتی که احتمالا در آپدیت بعدی اضافه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا