کاربران Ghost Recon Breakpoint خواهان تغییرات بسیاری در این بازی هستند

هم‌تیمی‌های هوش مصنوعی و محتویات داستانی بیشتر، اصلی‌ترین خواسته‌ها

کاربران Ghost Recon Breakpoint

اواسط ماه نوامبر بود که یوبیسافت پاریس از برگزاری یک نظرسنجی خبر داد. نتایج این نظرسنجی اکنون به‌صورت عمومی منتشر شده و نشان می‌دهد کاربران Ghost Recon Breakpoint خواهان تغییرات بسیاری در این بازی تیراندازی و تاکتیکال هستند.

نسخه‌ی جدید سری بازی‌های گوست ریکان با نام Ghost Recon Breakpoint اوایل اکتبر منتشر شد و نتوانست مطابق انتظارات عمل کند. این بازی به‌ دلایل مختلفی از جمله طراحی مراحل و استفاده‌ از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای مورد انتقاد قرار گرفت. از آن‌جایی که این محصول تحت عنوان «بازی به‌عنوان سرویس» عرضه شده، یوبیسافت متعهد است تا در طول زمان ایرادات را رفع کند. در همین راستا، از اواسط نوامبر یک نظرسنجی برگزار شد تا کاربران Ghost Recon Breakpoint بتوانند نظرات خود را با سازندگان در میان بگذارند.

یوبیسافت پاریس ساعاتی قبل با انتشار یک پست نتایج نظرسنجی را به‌صورت عمومی منتشر کرد. این استودیوی فرانسوی در ابتدای بیانیه‌ی خود از شرکت کنندگان در نظرسنجی تشکر و سپس اعلام کرد نظرات آن‌ها به‌طور مستقیم روی برنامه‌‌ریزی‌ها برای پشتیبانی از Ghost Recon Breakpoint تاثیرگذار خواهند بود. یوبیسافت پاریس در نهایت به این نکته اشاره کرد که آماده‌سازی برخی از پیشنهادات و خواسته‌های طرفداران نیازمند زمان است. در نتیجه از آن‌ها درخواست کرد تا فرا رسیدن زمان مناسب صبر کنند.

طبق نتیجه‌ی نظرسنجی، بیش از ۵۰ درصد کاربران خواهان اضافه شدن هم‌تیمی‌های هوش مصنوعی هستند. هم‌تیمی‌های هوش مصنوعی یکی از ویژگی‌های سری بازی‌های گوست ریکان بوده‌اند اما به‌دلایلی در Ghost Recon Breakpoint قرار نگرفتند. سازندگان در متن بیانیه نوشتند اضافه کردن این ویژگی نیازمند زمان است. با توجه به این گفته می‌توان نتیجه گیری کرد که کاربران نباید به این زودی‌ها منتظر اضافه شدن ویژگی‌ مورد نظرشان باشند.

حذف گیر اسکور (Gear Score) و لوت‌های دسته‌ بندی شده (Tiered Loot)، بهبود هوش مصنوعی دشمنان و قابلیت فروش سلاح‌ها و تجهیزات با کسب بیش از ۳۵ درصد آرا در رتبه‌ی دوم قرار گرفتند. یوبیسافت پاریس درباره‌ی حذف گیر اسکور و لوت‌های دسته‌ بندی شده گفت قصد دارد تا اوایل سال آینده‌ی میلادی نسخه‌ی بهتری از Ghost Recon Breakpoint را ارائه دهد. ویژگی دوم، یعنی بهبود هوش مصنوعی دشمنان هم در دستور کار قرار دارد. طبق گفته‌ی سازندگان، عملکرد دشمنان نسبت به زمان عرضه بهتر شده است و این روند در آینده هم ادامه خواهد داشت. در ضمن، طبق وعده‌ی یوبیسافت پاریس، کاربران از اوایل سال آینده می‌توانند سلاح‌ها و تجهیزات خود را بفروشند.

در رتبه‌ی سوم، قابلیت انجام Ghost Recon Breakpoint به‌صورت کاملاً آفلاین دیده می‌شود. سازندگان پیرامون این موضوع نوشتند اعمال چنین تغییری به‌ دلیل بزرگی و تاثیرگذاری‌اش نیازمند تحقیقات بیشتری است. در نتیجه، اطلاعات بیشتر در این زمینه را اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی به اشتراک خواهند گذاشت. با وجود این گفته، احتمال حذف شدن اجبار برای اتصال به اینترنت بسیار پایین به نظر می‌رسد؛ زیرا Breakpoint اساساً یک بازی چندنفره است. همین موضوع هم احتمالاً دلیل سازندگان برای قرار ندادن هم‌تیمی‌های هوش مصنوعی بوده است.

مواردی که تاکنون به آن‌ها پرداخته شد، به نتایج بخش تغییرات و بهبودها تعلق داشته است. طبق نتایج بخش محتویات، اضافه شدن محتویات داستانی بیشتر با بیش از ۷۰ درصد آرا اصلی‌ترین خواسته‌ی کاربران Ghost Recon Breakpoint است. اضافه شدن سلاح‌های جدید هم با بیش از ۶۰ درصد آرا در رتبه‌ی دوم دیده می‌شود. آزادی عمل بیشتر برای شخصی‌سازی سلاح‌ها و کاراکترها هم بیش از ۵۰ درصد آرا را به خود اختصاص داده و در رتبه‌ی سوم جای گرفتند. برای مشاهده‌ی نتایج کامل نظرسنجی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

هفته‌ی قبل، نخستین ماموریت رید (Raid) با نام Project Titan به بازی Ghost Recon Breakpoint اضافه شد. بازخوردها تا به اینجای کار چندان مثبت نبوده است و بسیاری از کاربران نسبت به سختی بیش از حد باس‌ این ماموریت انتقاد داشتند. برای مقایسه، می‌توان به باس‌های رید در The Division 2 اشاره کرد که کشتن آن‌ها بسیار ساده‌تر است. در پایان، لازم به ذکر است که Breakpoint هم اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا