#مهسا_امینی

بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس در ماه ژوئن مشخص شدند

تحقق وعده‌ها

بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس در ماه ژوئن Assassin’s Creed Origins

شرکت مایکروسافت چندی پیش فهرست اسامی بازی های جدید ایکس باکس گیم پس در نیمه اول ماه ژوئن سال جاری میلادی را به اشتراک گذاشت که شامل شش بازی جدید و مهیج می‌شود.

سرویس اشتراکی مایکروسافت کاتالوگ گسترده و بسیار متنوعی از بازی‌های ویدیویی را در قالب اشتراک‌های ماهانه با قیمت بسیار مناسب و وسوسه‌انگیز به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد. سرویس هر هفته میزبان بازی‌های جدیدی است که چندی روز پیش اثر پرطرفدار Sniper Elite 5 در روز نخست انتشار به گیم پس اضافه شد. حال با شروع ماه ژوئن، ردموندی‌ها از عرضه‌ی شش بازی جدید دیگر در این سرویس خبر دادند.

در همین راستا، همان‌طور که مایکروسافت و یوبی‌سافت وعده داده بودند، نسخه کامل بازی For Honor که شامل تمامی قهرمان‌ها و بسته الحاقی Marching Fire می‌شود، از امروز در دسترس کاربران سه پلتفرم کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود قرار می‌گیرد. ناگفته نماند نسخه‌ی استاندارد فور آنر پیش‌تر در گیم پس حضور داشت که اکنون مشترکین می‌توانند از تجربه‌ی رایگان تمامی محتوای بازی لذت ببرند.

در روز دوازدهم خرداد (برابر با دوم ژوئن)، بازی Ninja Gaiden: Master Collection برای دو پلتفرم کنسول و رایانه‌ی شخصی راهی ایکس باکس گیم پس می‌شود. در روز ۱۷ خرداد (هفتم ژوئن)، نوبت به گل سرسبد این لیست یعنی Assassin’s Creed Origins می‌رسد که کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی به رایگان قادر به تجربه‌ی آن خواهند بود. این عنوان برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی توسط شرکت یوبی‌سافت عرضه شد که به لطف نوآوری‌های تیم سازنده و استفاده از المان‌های نقش آفرینی، حسابی مورد توجه بازیکنان قرار گرفت.

همزمان با انتشار اساسین کرید اوریجین، بازی Chorus و Disc Room تقدیم دارندگان سه پلتفرم کنسول، پی‌سی و کلاود می‌شود. از طرفی، بازی Spacelines from the Far Out که برای انتشار در روز ۱۷ خرداد برنامه‌ریزی شده، همزمان با عرضه‌ی جهانی، به ایکس باکس گیم پس راه می‌یابد. گفتنی است که این عنوان از طریق سرویس مزبور صرفا برای کنسول و رایانه‌ی شخصی در دسترس قرار خواهد داشت.

در ادامه می‌توانید زمان‌بندی و فهرست اسامی بازی های جدید سرویس ایکس باکس گیم پس در نیمه‌ی اول ماه ژوئن سال جاری میلادی را مشاهده کنید:

۱۱ خرداد ماه – ۱ ژوئن

 • For Honor: Marching Fire Edition — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود

۱۲ خرداد ماه – ۲ ژوئن

 • Ninja Gaiden: Master Collection — کنسول و رایانه‌ی شخصی

۱۷ خرداد ماه – ۷ ژوئن

 • Assassin’s Creed Origins — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Chorus — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Disc Room — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Spacelines from the Far Out — کنسول و رایانه‌ی شخصی

طبق روال همیشه، در کنار انتشار بازی‌های جدید در ایکس باکس گیم پس، این سرویس با تعدادی از عناوین خداحافظی می‌کند. بر اساس اظهارات اخیر مایکروسافت، در نیمه‌ی اول ماه جاری و از روز چهارشنبه، ۲۵ خرداد ماه (مصادف با ۱۵ ژوئن امسال) پنج بازی مختلف برای همیشه از دسترس مشترکین خارج خواهند شد.

البته، ردموندی‌ها برای خرید هر کدام یک از این بازی‌ها برای مشترکین ۲۰ درصد تخفیف در نظر می‌گیرد. با توجه به حضور آثار مهیج و سرگرم‌کننده‌ در این فهرست، بهتر است فرصت را از دست ندهید و همین حالا از تجربه‌ی آن‌ها لذت ببرید. اسامی این آثار به شرح زیر است:

 • Darkest Dungeon — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Dungeons & Dragons: Dark Alliance — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Greedfall — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Limbo — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Worms Rumble — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود

در این میان، بد نیست اشاره کنم که در طول ماه‌های اخیر شایعه‌های مختلفی در خصوص راه‌اندازی اشتراک خانوادگی سرویس ایکس باکس گیم پس در سراسر فضای مجازی به گوش رسیده که بر اساس آن، تنها با خرید یک اشتراک، تا پنج نفر از اعضای خانوادتان می‌توانند به طور رایگان به امکانات این سرویس دسترسی داشته باشند. آن‌طور که به نظر می‌رسد، این اشتراک در اواخر سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد که البته هنوز جزئیاتی از قیمت آن در دست نیست.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بازی های نیمه‌ی اول ماه ژوئن سرویس ایکس باکس گیم پس چیست؟ به نظر شما، آیا با راه‌اندازی پلی‌استیشن پلاس جدید، مایکروسافت تغییرات مهمی را در سیاست انتخاب عناوین گیم پس ایجاد می‌کند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا