1%
  • 0/10

نارضایتی برخی از سازندگان از قراردادهای گیم پس

وضعیت بدتر شده!

نارضایتی برخی از سازندگان از قراردادهای گیم پس ۰ ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
قراردادهای گیم پس

به نظر می‌رسد که برخی از سازندگان چندان از قراردادهای سرویس اشتراکی گیم پس رضایت ندارند.

سرویس اشتراکی ردموندی‌ها کاتالوگ بسیار گسترده و متنوعی از بازی‌ها را در قالب اشتراک ماهانه و سالانه با قیمت بسیار مناسب به کاربران ارائه می‌دهد. به لطف پشتیبانی همیشگی مایکروسافت، ایکس باکس گیم پس هر هفته میزبان بازی‌های جدیدی است و بر اساس آخرین گزارش ردموندی‌ها، بالغ بر ۳۴ میلیون کاربر دارد.

ریکی از مزیت‌های اصلی گیم پس، انتشار همزمان برخی از بازی‌ها در این سرویس است. با این حال، به نظر می‌رسد که شماری از توسعه‌دهندگان دیگر از معاملات گیم پس رضایت ندارند و به گفته آن‌ها، قراردادهای جدید با شرکت مایکروسافت به خوبی گذشته نیست و چه بسا سازندگان در جبران بودجه بازی‌های خود با مشکلاتی روبه‌رو هستند.

سازندگان بازی‌های مستقل Slay the Spire و Darkest Dungeon به تازگی در مراسم GDC 2024 اعلام کردند که معاملاتی که توسط برخی بازی‌‎سازهای کوچک برای تامین مالی و جبران بودجه‌ها صورت می‌گیرد، دیگر مشابه قبل نیست و چه بسا علی‌رغم قرارداد یک ساله، تامین بودجه به کلی لغو شده است.

در همین حین، کارگردان بازی Darkest Dungeon نیز خاطرتشان کرد که قراردادهای گیم پس دیگر مشابه گذشته نیستند. او این موضوع را به قراردادهای انحصاری فروشگاه اپیک گیمز تشبیه کرده و امیدوار است که شرایط در آینده نه چندان به کلی بهبود یابد. بدین ترتیب، توسعه‌دهندگان مستقل ممکن است قرارداد بهتری را از سوی ردموندی‌ها دریافت کنند.

لازم به ذکر است نارضایتی سازندگان مستقل از ایکس باکس گیم پس می‌تواند منجر به کاهش خلاقیت و تنوع عناوین کوچک در این سرویس اشتراکی شود. بر این اساس، انتظار می‌رود که مایکروسافت ضمن تنظیم قراردادهای بهتر، این مشکل را برطرف کرده تا گیم پس طبق روال گذشته کاتالوگ بسیار ارزشمندی را در اختیار مشترکین خود قرار دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments