1%
  • 0/10

گیم پس همچنان از پلی استیشن پلاس عقب است!

حتی با وجود جامعه ۳۴ میلیون نفری

گیم پس همچنان از پلی استیشن پلاس عقب است! ۰ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
گیم پس پلی استیشن

سرویس اشتراکی گیم پس با وجود جامعه ۳۴ میلیون نفری، کماکان از رقیب خود یعنی پلی استیشن پلاس عقب‌تر است.

چند سالی است که دو شرکت مایکروسافت و سونی روی سرویس اشتراکی بازی‌های خود تمرکز کرده‌اند و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این سرویس‌ها بخش قابل توجهی از درآمدهای پلتفرم‌ها را به خود اختصاص داده است. به همین خاطر، روز به روز رقابت این دو سرویس بیشتر شده که این موضوع به نفع بازیکن‌ها خواهد بود.

در همین راستا، چند روز پیش بود که شرکت مایکروسافت در پیامی اعلام کرد که سرویس گیم پس با احتساب ایکس باکس لایو گلد بالغ بر ۳۴ میلیون کاربر دارد. از طرفی، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی نیز خاطرنشان کرد که تعداد کاربرهای پلی استیشن پلاس در هر سه سطح اسنشال، اکسترا و پریمیوم تا پایان سال گذشته میلادی برابر با ۴۷.۴ میلیون نفر بوده است.

با توجه به این آمار و ارقام، ظاهرا گیم پس چیزی در حدود حدود ۱۳ میلیون کاربر کمتر از پلی استیشن پلاس دارد که بدون شک رقم قابل توجهی است. نکته جالب اینجا است که گیم پس در دو پلتفرم ایکس باکس و کامپیوتر در دسترس بازیکن‌ها قرار دارد و از همه مهم‌تر، عناوین انحصاری ایکس باکس از روز نخست عرضه به این سرویس اضافه می‌شوند.

این در حالی است که پلی استیشن پلاس از چنین امکاناتی بی‌بهره بوده و بسیاری از عناوین فرست پارتی سونی همچنان در این سرویس حضور ندارند. البته، دلایل نسبتا زیادی را می‌توان برای این موضوع مطرح کرد. در واقع، گزارش‌ها نشان می‌دهد که فروش پلی استیشن 5 حدود سه برابر بیشتر از فروش ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در سراسر جهان است.

ناگفته نماند مایکروسافت کماکان به پشتیبانی خود برای گسترش گیم پس ادامه می‌دهد و با توجه به آینده روشن این سرویس اشتراکی، چندان دور از انتظار نیست که طی سال‌های آتی شاهد پیشی گرفتن گیم پس از پلی استیشن پلاس باشیم؛ به خصوص که احتمالا بازی‌های کالاف دیوتی به همراه دیگر آثار اکتیویژن بلیزارد به این سرویس اضافه خواهند شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments