#مهسا_امینی

آینده مرد عنکبوتی بعد از Spider-Man: No Way Home بسیار تاریک خواهد بود

پیتر غمگین.. آینده‌ای تاریک..

آینده مرد عنکبوتی - Spider-Man: No Way Home

پس از فیلم Spider-Man: No Way Home آینده مرد عنکبوتی در وضعیت بسیار تاریکی قرار خواهد گرفت؛ چیزی که آثار بعدی آن را تشدید می‌کنند.

در پایان No Way Home بود که دیدیم آینده شخصیت اسپایدرمن برای همیشه تحت تاثیر قرار گرفت تا پیتر پارکر (Peter Parker) با بازی تام هالند (Tom Holland) تنهای تنها شود. در واقع پیتر تمام وقایع این فیلم را برای نجات آینده دوستان خود انجام داده بود و با انجام طلسم آخر توسط استیون استرنج (Stephen Strange) این کار انجام شد؛ طوری که پیتر آینده خود را فدا کرد تا دوستانش را برای همیشه نجات بدهد و جهان از خطر نجات پیدا کند. با این وجود در صحنه‌های پایانی این فیلم می‌بینیم که پیتر حتی قصد ندارد تا به دوستانش هویتش را توضیح دهد و به یک ابرقهرمان ناشناخته تبدیل شده است؛ در حالی که نسخه طولانی‌تر این فیلم اوضاع او را حتی سخت‌تر نشان می‌دهد.

در واقع نسخه The More Fun Stuff این فیلم در حالی منتشر شد که نسخه پس از تیتراژ آن به جای اینکه یک تریلر از فیلم Doctor Strange 2 باشد، اینبار بتی برنت (Betty Brant) را نشان می‌دهد که خاطرات خود و دوستانش در مدرسه را گزارش می‌دهد. در این صحنه‌ها در واقع همه چیز همانطور که در دو فیلم Homecoming و Far From Home دیده بودیم نشان داده می‌شود،؛ با این تفاوت که دیگر پیتر پارکر در بین آن‌ها دیده نمی‌شود! این یعنی وقتی که هم‌کلاسی‌های پیتر در حال خوشگذرانی در مدرسه و مسافرت‌های خود بوده‌اند، دیگر هیچ خاطره‌ای از پیتر پارکر در ذهن آن‌ها وجود ندارد و دوستان مرد عنکبوتی دیگر او را نمی‌شناسند.

این موضوع شدیدا روی رشد شخصیت مرد عنکبوتی تاثیرگذار هستند، اما نکته قابل توجه اینجاست که پیتر در حال حاضر تقریبا به نقطه صفر رسیده است؛ طوری که افراد می‌توانند مرد عنکبوتی و کارهایی که کرده بود را به یاد بیاورند، اما کسی از هویت پیتر خبر ندارد. با این حساب او مجددا باید به مدرسه و کالج برود، از صفر شروع کند و همه چیز را از نو بسازد. این موضوع برای کسی که سال‌ها با دوستانش خوشگذرانی کرده بود واقعا ناراحت‌ کننده است؛ بخصوص اینکه ام جی (MJ) و ند (Ned) که دوستان صمیمی او بودند نیز دیگر پیتر را به خاطر نمی‌آورند. با این حال داستان پیتر وقتی تاریک‌تر می‌شود که بدانید ممکن است مسیر او برای همیشه از دوستانش جدا شود و او به دانشگاه دیگری برود یا اینکه سال‌ها از ند و ام جی در تحصیلات خود جا بماند.

با این حساب بعید نیست که دیگر شاهد حضور ام جی و ند در فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول نباشیم و به جای معشوقه سابق پیتر، ببینیم که نسخه دیگری از گوئن استیسی (Gwen Stacy) در داستان پیدا شده است. این احتمال هم وجود دارد که در فیلم بعدی مرد عنکبوتی، این نسخه همان اسپایدرگوئن (Spider-Gwen) باشد و به معشوقه جدید پیتر پارکر با بازی تام هالند تبدیل شود.

همچنین این موضوع را در نظر بگیرید که افراد در آینده جهان مرد عنکبوتی تام هالند دیگر او را به خاطر نمی‌آورند و دو پیتر پارکر دیگر (با بازی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد) هنوز تام را به خاطر دارند. از همین جهت نیز اگر قرار باشد تا در سایر آثار مولتی ورسی و آینده دنیای سینمایی مارول و سونی شاهد کنار هم جمع شدن مردان عنکبوتی باشیم، آن‌ها همدیگر را می‌شناسند و وقایع No Way Home را هم به خاطر خواهند آورد.

به هر حال حذف خاطره تمامی عزیزان پیتر پارکر و مردم عادی از شخصیت او، آینده مرد عنکبوتی را شدیدا تحت تاثیر قرار می‌دهد و یکی از غم انگیزترین صحنه‌هایی بوده که در MCU دیده بودیم؛ اما آیا در فیلم بعدی سری Spider-Man شاهد یک پیتر پارکر افسرده خواهیم بود؟ یا اینکه همه چیز به خوبی پیش می‌رود او مجددا با دوستان خود طی برخی اتفاقات برخورد می‌کند و برای آن‌ها ماجرا را توضیح می‌دهد؟


guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا