صحنه های اضافه Spider-Man: No Way Home - مرد عنکبوتی

صحنه های اضافه Spider-Man: No Way Home‌ و دقایقی بیشتر با سه مرد عنکبوتی

لحظه‌های عنکبوتی +

با اکران مجدد، حال صحنه های اضافه Spider-Man: No Way Home که پیش‌تر از نسخه‌های قبلی آن حذف شده بودند نیز منتشر شده‌اند و در این مطلب، قصد داریم تا همه آن‌ها را که شامل سکانس‌های بیشتری با سه مرد عنکبوتی (Spider-Man) می‌شود به شما توضیح دهیم.

اگر طرفدار مرد عنکبوتی باشید، حتما سال ۲۰۲۱ را یکی از بهترین سال‌های عمر خود می‌دانید! چراکه در آن دوره بود که فیلم Spider-Man: No Way Home اکران شد و برخلاف دروغ‌هایی که اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) می‌گفت، بالاخره دیدیم که سه مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland)، توبی مگوایر (Tobey Maguire) و خود گارفیلد بالاخره کنار هم جمع شدند تا یک داستان هیجان‌انگیز را به تصویر بکشند.

با این وجود اکثر بینندگان این اثر سینمایی، ضمن اینکه از کنار هم ایستادن سه مرد عنکبوتی فوق‌العاده هیجان‌زده می‌شدند، همیشه این موضوع را می‌دانستند که بالاخره این اثر هم تمام می‌شود و دیگر قرار نیست سه اسپایدرمن دوست داشتنی دنیای سینما را کنار همدیگر ببینیم؛ پس چرا سازندگان دقایق بیشتری را از کنار هم بودن مردهای عنکبوتی در این فیلم قرار نداده‌اند؟

این در حالی است که سازندگان عملا چنین کاری را انجام داده بودند و تقریبا مدتی پس از اکران نسخه بلوری، در مصاحبه‌های تام هالند به خوبی متوجه شدیم که ظاهرا صحنه‌های حذف شده بسیاری در این اثر سینمایی وجود دارد که همگی از نسخه نهایی پاک شده‌اند. با این وجود، سونی مدتی پیش اعلام کرد که قصد دارد تا نسخه‌ای طولانی‌تر با صحنه‌های بیشتر از این فیلم را با نام The More Fun Stuff اکران کند و این کار از چند روز پیش عملی شده است! طوری که ابتدا صحنه پس از تیتراژ این فیلم متفاوت نشان داده شد، بعد بسیاری از کاربرانی که این نسخه از No Way Home را مجددا در سینما دیده بودند، اظهار کردند که برخی صحنه‌های اضافه در آن وجود دارد که ارزش دیدن دوباره را به آن می‌دهند.

صحنه های اضافه Spider-Man: No Way Home شامل سکانس‌های مختلفی می‌شود که برخی از آن‌ها در ابتدا قرار بود تا در نسخه بلوری این اثر سینمایی قرار داده شود. این در حالی است که حال سونی آن‌ها را در نسخه جدید اکران شده قرار داده و از طرفی ما در ادامه قصد داریم تا آن‌ها را برای شما به صورت کامل توضیح دهیم.

شروع فیلم به سبکی تازه!

در ابتدای نسخه The More Fun Stuff به جای اینکه مستقیما داستان شروع شود و ببیینم که پیتر پارکر (Peter Parker) هویتش لو رفته، یک اینترو جدید برای No Way Home در نظر گرفته شده است.

در واقع این یکی از صحنه های اضافه فیلم Spider-Man: No Way Home است که در آن، تام هالند، اندرو گارفیلد و توبی مگوایر از تمامی طرفداران بابت حمایتی که از این اثر داشته‌اند تشکر می‌کنند. با این وجود، جالب است بدانید که این یک تشکر خشک و خالی نیست و پیتر ۱ و ۲ (که هالند و مگوایر هستند) به پیتر ۳ می‌گویند که دوستش دارند! درست همانطور که گارفیلد در یکی از صحنه‌های اصلی این فیلم پیش از درگیری با ابرشرورها به آن‌ها گفته بود که دوستشان دارد.

دزدی برادر هالند!

چند ماه پیش بود که تام هالند به همراه زندیا (Zendaya) به یک برنامه رسمی برای مصاحبه دعوت شده بود و در آنجا هنگامی که درباره صحنه‌های حذف شده با او صحبت کردند، هالند اظهار کرد که برادرش هری هم در این اثر سینمایی حضور داشته است!

در واقع سکانس مرتبط با حضور هری هالند (Harry Holland) متعلق به زمانی است که پیتر سعی می‌کند تا یک دزد (که هری هالند است) را دستگیر کند. او این کار را انجام می‌‌دهد، اما مردم چنین واکنشی را از سوی کسی که ظاهرا میستریو (Mysterio) را به قتل رسانده نمی‌پذیرند و حتی روی پیتر سبز رنگ می‌ریزند! چیزی که در فیلم اصلی هم دیده بودیم که باعث می‌شود تا مرد عنکبوتی لباسش را برعکس بپوشد.

آماده‌سازی زندان برای شرورها

پیش از آنکه پیتر پارکر آماده رفتن سراغ ابرشرورهای گذشته باشد، ند (Ned) و ام جی (MJ) هرکدام از زندان‌هایی که دکتر استرنج در اختیار آن‌ها قرار داده را برای حضور شرورهای آماده می‌کنند و این کار در حالی انجام می‌شود که یک قطعه آهنگ سال ۱۹۶۲ از (Bobby Pickett) پخش می‌شود.

کلاس ورزش با اسپایدی!

در نسخه اصلی فیلم،‌ ما دیده بودیم که پس از دستگیر شدن توسط پلیس و آزاد شدن به کمک مت مورداک (Matt Murdock)، بالاخره پیتر پارکر موفق می‌شود تا یک روزش را در مدرسه بگذراند! جایی که بچه‌های مدرسه و همچنین مدیرها شدیدا درباره طرز تفکر متفاوتی را دارند و از طرفی دیگر کسی پیتر پارکر را نمی‌بیند، بلکه همه مرد عنکبوتی را می‌بینند.

با این وجود جزئیات چندانی درباره این سکانس حذف شده داده نشده بود و حال در میان صحنه های اضافه Spider-Man: No Way Home دیده شده که ظاهرا ۵ دقیقه پیتر در مدرسه مشغول کنار آمدن با همکلاسی‌ها و مربی‌های خود است! در واقع او در کلاس ورزش مجبور می‌شود تا از دیوار بالا برود تا سایر بچه‌های مدرسه استعدادش را ببینند و از طرف دیگر، بتی برنت (Betty Brant) سعی دارد تا برای مجله مدرسه گزارشی داغ را در رابطه با این موضوع تهیه کند.

دیلی بیوگل بیشتر

رسانه دیلی بیوگل (Daily Bugle) در دنیای مرد عنکبوتی همیشه وجود داشته و از همان زمانی که پیتر پارکر با بازی توبی مگوایر در جهان سینما حضور پیدا کرد، این رسانه خبری هم سعی کرده تا همیشه اسپایدرمن را یک چهره بد نشان دهد. با این وجود، در بین صحنه های اضافه Spider-Man: No Way Home یک سکانس تازه درباره گزارش دیلی بیوگل وجود دارد که در آن، جی جونا جیمسون (J.Jonah Jameson)، سعی می‌کند تا موضوع مبارزه مرد عنکبوتی با میستریو را با جزئیات بیشتر از دید یک شاهد توضیح دهد.

در این صحنه او با فردی تماس می‌گیرد که این صحنه را دیده و قصد دارد تا باز هم وجهه شخصیتی مرد عنکبوتی را دید عام بکوبد؛ در حالی که فرد پشت خط در برنامه زنده به او می‌گوید که همه چیز بر ضد حرف‌هایی که می‌زند بوده و پیتر پارکر گناهی را مرتکب نشده است. به هر حال جیمسون و رسانه خبری خبیثش یکی از دلایل اصلی بودند که مرد عنکبوتی رای مردمی برای نجات یافتنش از دست سازمان کنترل خسارات (Department of Damage Control) و جرایم سخت را از دست داد و وقتی کسی در برنامه زنده به نفع اسپایدرمن حرف می‌زند،‌ قاعدتا صدای او توسط جیمسون قطع خواهد شد! و همین اتفاق هم در این سکانس از صحنه های اضافه Spider-Man: No Way Home رخ می‌دهد.

شروران در آسانسور..

احتمالا همه شما صحنه‌ای را به خاطر دارید که مرد عنکبوتی در آسانسور ایستاده بود و ابرشرورهای سری فیلم‌های قبلی Spider-Man را همراهی می‌کرد. او در واقع قصد داشت تا این شرورها را به ساختمانی ببرد که در آن، با تکنولوژی پیشرفته استارک می‌توانست آن‌ها را درمان کند. با این وجود، صحنه های اضافه زیادی وجود داشته‌اند که این سکانس را از لحظه سوار شدن در آسانسور تا صحبت‌های پیتر با گرین گابلین (Green Goblin) در No Way Home را شامل می‌شده است؛ در حالی که ظاهرا سکانسی کوتاه در نسخه The More Fun Stuff قرار داده شده که حضور ابرشرورها در ساختمان استارک را طولانی‌تر می‌کند.

با این وجود جالب است بدانید که این سکانس کوتاه مربوط به قرار گرفتن ابرشرورهای قدیمی در آسانسور (در کنار پیتر و عمه می)، چیزی بود که ما سال گذشته در برخی از تبلیغات فیلم Spider-Man: No Way Home دیده بودیم! اما در نسخه نهایی فیلم این صحنه برداشته شده بود.

صحنه‌های بیشتر با دپارتمان کنترل خسارات

در No Way Home بود که ما با سازمانی عجیب به نام دپارتمان کنترل خسارات آشنا شدیم (که البته پیش‌تر هم در دنیای سینمایی مارول حضور داشتند). با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که آن‌ها در ابتدای فیلم با پیتر و تمامی نزدیکان او صحبت می‌کنند و طی یک بازجویی، سعی دارند تا اطلاعات بیشتری را درباره قصد پیتر از کشتن میستریو را متوجه شوند.

ما اعضای این دپارتمان را چند ماه پیش هم در سریال Ms. Marvel مشاهده کرده بودیم و چنان که به نظر می‌رسد، قرار است تا سکانس‌های بیشتری از آن‌ها را در نسخه The More Fun Stuff از عنوان No Way Home هم داشته باشیم؛ طوری که آن‌ها بازجویی طولانی‌تری از پیتر و دوستانش داشته و در ادامه، می‌بینیم که با هپی (Happy) سر موضوعی دیگر بحث می‌کنند. این در حالی است که وقتی هپی و مت مورداک در حال صحبت کردن با آن‌‌ها هستند، دستیار قدیمی تونی استارک (Tony Stark) از گوشی خود دوربین‌های خانه را چک کرده و می‌بیند که چندین و چند ابرشرور در آسانسور آپارتمان در کنار عمه می ایستاده‌اند!

لحظه‌های عنکبوتی بیشتر

و اما لحظه‌ای که همه بینندگان منتظر دیدن آن در میان صحنه های اضافه Spider-Man: No Way Home بودند؛ صحبت‌های دوستانه بیشتر با سه پیتر پارکر از سه دوره زمانی و جهان متفاوت! در واقع این سکانس چنان که سونی اعلام کرده بود هم طولانی نیست و تنها چند دیالوگ تازه را به حرف‌های سه مرد عنکبوتی اضافه می‌کند. اما شاید همین چند خط دیالوگ هم کافی باشد تا از نسخه The More Fun Stuff این اثر سینمایی لذت ببرید.

هنگامی که پیتر پارکرها روی برج آزادی ایستاده‌اند، درباره جزئیاتی از زندگی خود و همچنین تجربه‌هایی که از شکست دادن ابرشرورها داشته‌اند را به همدیگر می‌گویند. با این حال در این نسخه جدید، اطلاعاتی از نحوه تولید تار عنکبوت‌های ارگانیک هم داده می‌شود! نوعی تار عنکبوت که ظاهرا فقط مرد عنکبوتی با بازی توبی مگوایر توان زدن آن را دارد و برای آن دیگر نیازی به وب شوتر نیست.

صحنه پس از تیتراژ جدید

صحنه بعد از تیتراژ نسخه اصلی این فیلم، شامل صحنه‌ای می‌شد که پیتر پارکر وارد جهانی پر از تنهایی شده است؛ جایی که دیگر هیچ دوستی ندارد و حتی کسی نیست که او را به خاطر داشته باشد. با این وجود در میان صحنه های اضافه فیلم Spider-Man: No Way Home سکانس‌های جدیدی وجود دارد که عمق این فاجعه را نشان می‌دهد.

در این سکانس پس از تیتراژ، بتی برنت باز هم برای یک گزارش از برنامه اخبار مدرسه حاضر می‌شود، اما او دیگر درباره مرد عنکبوتی حرف نمی‌زند و چنان که پیداست، تنها درباره لذت‌های خوش با دوستان مدرسه‌ای صحبت می‌کند. او حتی صحنه‌هایی را از سفر به اروپا که در Far From Home دیده بودیم را هم نشان می‌دهد و درباره لحظات خوش این مسافرت مدرسه‌ای حرف می‌زند، در حالی که در هیجکدام از تصاویر، دیگر خبری از پیتر پارکر نیست..

در واقع جادو دکتر استرنج باعث شده تا نه تنها پیتر پارکر از ذهن تمامی مردم پاک شود، بلکه نام او از تمامی اسناد پاک شده و دیگر تصویری ضبط شده از او وجود ندارد. این نوع جادو شاید بیشتر ما را به یاد صحنه‌ای بیندازد که هرماینی گرنجر (Hermione Granger) در فیلم Harry Potter 7 ذهن پدر و مادر خود را از داشتن فرزندی به نام او پاک کرد و همزمان دیدیم که عکس‌هایش هم پاک شدند. اما حتی در این مقایسه، باز هم هرماینی دوستانی را داشت که در کنارشان باشد، در حالی که پیتر همه چیز خود را فدا کرده است.

اما نظر شما درباره صحنه های حذف شده فیلم Spider-Man: No Way Home چیست؟ آیا اضافه شدن این سکانس‌ها به فیلم ارزش دوباره دیدن آن را می‌دهند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا