#مهسا_امینی

رئیس شرکت تیک‌تو از آینده روشن GTA و Red Dead Redemption می‌گوید

سال‌های خوب ولی طولانی در انتظار این دو سری بازی محبوب است

آینده بازی‌های GTA و Red Dead Redemption

سال‌های طولانی توسعه، همان چیزی‌ست که ما تیک‌تو و استودیو محبوب راکستار را با آن‌ها شناسایی می‌کنیم. رئیس شرکت مادر راکستار از استراتژی خود برای ارائه بازی‌های GTA و Red Dead Redemption می‌گوید.

رئیس شرکت مادر استودیو راکستار یعنی تیک‌تو آینده سری بازی Red Dead Redemption را روشن دیده و اشاراتی به ساخت دنباله بازی Red Dead Redemption 2 دارد. بسیاری از طرفداران این سری بازی وسترن دوست داشتنی، نگران پیشرفت بیش از حد سری بازی GTA و کنار رفتن سری بازی RDR بودند و بسیاری انتظار داشتند که تمرکز استودیو راکستار محدود به سری بازی GTA شود. گرچه بسیاری از ما گمان داریم که استودیو راکستار در حال توسعه بازی GTA 6 است، شرکت تیک‌تو تایید کرد که بازی Red Dead Redemption به حاشیه نرفته و به بیان دیگر توسعه بازی Red Dead Redemption 3 به هیچ عنوان دور از انتظار نبوده و شاید شاهد انتشار بازی‌های Red Dead Redemption 4، Red Dead Redemption 5 و نسخه‌های دیگر از آن نیز باشیم.

رئیس شرکت تیک‌تو، آقای استراس زلنیک (Strauss Zelnick) اشاره داشت که او یکی از طرفداران سرسخت جیمز باند بوده و با گفتن چنین چیزی قصد داشت به پایان ناپذیری فرنچایزهای بزرگ اشاره کند. با توجه به سخنان او، سری بازی Red Dead Redemption یکی از این فرنچایزهای پایان ناپذیر است. اگر بخواهیم به شکلی دیگر به این مسئله بنگریم، آینده خوبی در انتظار سری بازی Red Dead Redemption است. استراس زلنیک در ادامه گفت:

اگر عالی‌ست، ادامه‌اش می‌دهم. نمی‌دانم آن را تماشا کرده‌اید یا نه، ولی من فیلم جدید جیمز باند را تماشا کردم و عالی بود. شما دوست دارید هر فرنچایزی مثل جیمز باند باشد. فرنچایزهای کمی هستند که به این میزان با ارزش بوده و در دسته فرنچایزهایی مثل جیمز باند قرار می‌گیرند، با این حال وجود دارند و من فکر می‌کنم سری بازی GTA یکی از آن‌هاست، سری بازی Red Dead Redemption یکی از آن‌هاست و بدون شک سری بازی NBA نیز یکی از آن‌هاست چون بازی‌ها در آینده وجود خواهند داشت.

زلنیک در ادامه سخنان خود اشاره داشت که او فکر می‌کند سری بازی چون Red Dead Redemption برای مدت زمان بسیاری در دنیای بازی‌های ویدیویی مشاهده خواهد شد و شرکت تیک‌تو باید مراقب باشد چنین سری بازی‌هایی را زمین گیر نکند. زلنیک در این باره گفت:

این سری بازی‌ها نیازمند توجه و اشتیاق هستند و نحوه عرضه آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که کاربران خاص بودن آن را جشن بگیرند. من همیشه گفته‌ام که انتشار سالانه بازی‌های غیر ورزشی باعث سوزاندن پتانسیل آن شده، حتی اگر یک بازی خوب باشد. پس ما از زمان خود برای توسعه یک پدیده استفاده کرده و از قصد به بازی‌ها استراحت می‌دهیم تا کاربران آن را درخواست کرده و تبدیل به رویدادی خاص شود.

در حال حاضر هیچ خبر رسمی درباره توسعه بازی Red Dead Redemption 3 منتشر نشده، با این حال سخنان زلنیک نوید آینده‌ای روشن برای بازی‌های GTA و Red Dead Redemption را به ما داده که خارق العاده است. شاید فاصله زیادی تا انتشار و توسعه آن‌ها باقی مانده باشد، ولی این اطمینان به ما داده شده که شاهد عرضه آن‌ها در سال‌های پیش‌رو خواهیم بود. نظر شما درباره سخنان زلنیک و استراتژی تیک‌تو چیست؟ آیا سخنان او را منطقی می‌دانید یا انتظار دارید راکستار مانند یوبیسافت و اکتیویژن به طور سالانه بازی‌های جدید عرضه کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا