#مهسا_امینی

طبق اطلاعات بازی جی تی ای 6 می‌توانید ساختمان‌ها را در شهر نابود کنید!

هرج و مرج هرچه بیشتر!

اطلاعات بازی جی تی ای 6

اخیرا اطلاعات بازی جی تی ای 6 در قالب آگهی‌های استخدام شرکت Rockstar Games لو رفته که اگر به جزئیات آن دقت کنید، ظاهرا خبرهای زیادی درباره نابود کردن ساختمان‌ها و بناهای شهری وجود دارد!

در واقع سری GTA پیش از آنکه روایت کننده داستانی جذاب از شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران باشند، برای مخاطب عام بازی‌هایی هستند که در آن شما در نقش یک شهروند داخل شهری بزرگ هستید و می‌توانید آزادانه هر کاری که می‌شود انجام داد را انجام دهید! منفجر کردن ماشین، دزدی خودرو، گرفتن پول مردم بعد از سلاخی کردن و غیره. این‌ها برداشت کلی هستند که از یک بازی جی تی ای انجام می‌شود و حقیقتا بخش عمده‌ای از لذت کاربران نیز در همین موارد است؛ نابود کردن شهر و انجام کارهایی که به هیجان بازی اضافه می‌کند! بخصوص اگر در میان کار پلیس هم به دنبال شما افتاده و سعی کند تا با هلی‌کوپتر و ماشین جلوی نابودگری هرچه بیشتر شخصیت اصلی داستان را بگیرد که هیجان دو برابر خواهد شد.

با این وجود اگر از چنین چیزی لذت می‌برید و گردش آزادانه در شهر به منظور زیر گرفتن شهروندان با ماشین و حمله با سلاح گرم به مغازه‌ها از علایق شما است، خبرهای خیلی خوبی در قالب اطلاعات لو رفته منتشر شده که به موضوع نابود کردن شهر در بازی آینده جی تی ای کمک می‌کند!

جزئیات اطلاعات لو رفته از بازی جی تی ای 6

در حال حاضر دیگر همه می‌دانیم که یک بازی تحت عنوان GTA 6 به احتمال بالای ۹۵ درصد توسط شرکت Rockstar Games در حال توسعه است و قاعدتا در سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۳۰ عرضه می‌شود. با این حال درباره اینکه داستان این بازی درباره چیست و اینکه در کدام شهر روایت می‌شود هنوز مشخص نیست. پیش‌تر اعتقاد کاربران بر این بود که یک ریمیک از سری قدیمی GTA ساخته می‌شود که دلایل انجام نشدن آن را بررسی کردیم و در نهایت مدتی پیش شاهد معرفی ریمستر سه‌گانه قدیمی سری بودیم که در گیم پلی دخالتی نداشته و کمی گرافیک همان عناوین قبلی بالاتر رفته است. با این حال، طی چند سال گذشته ما انواع اطلاعات و جزئیات مختلف درباره بازی جی تی ای 6 را شنیده‌ایم که اگر درست باشند، واقعا با عنوانی بی‌نظیر طرف خواهیم بود!

جزئیات جدیدی که از آگهی استخدام استودیو Rockstar New England لو رفته، نشان می‌دهند که ظاهرا قرار است تا ویژگی‌های بصری بازی به طرز چشمگیری در حد نسل جدید بوده و زمین تا آسمان با GTA V فرق می‌کنند. برای مثال شاید مهم‌ترین جلوه‌ای که برای این بازی در نظر گرفته شده، این است که شما می‌توانید ساختمان‌ها و بناهای مختلف مانند آسمان‌خراش‌ها را به کلی تخریب کنید! این قابلیت را پیش‌تر در عناوینی مانند Battlefield دیده بودیم که البته جریان بسیار متفاوتی با یک بازی سبک Open World دارد. مثلا تصور کنید که شما ساختمان مهمی در شهر را نابود کرده‌اید و مرحله بعدی بازی به آن ساختمان مربوط می‌شود! حال تکلیف داستان چه می‌شود؟

در هر صورت عبارت «تخریب در ابعاد بزرگ یا گسترده» چیزی است که در این آگهی آورده شده و احتمالا تا زمان انتشار تریلر یا اصلا خود بازی هرگز نمی‌فهمیم که منظور از این تخریب در چه حد به بازیکنان آزادی عمل می‌دهد تا هر بنایی را نابود کنند. شاید چاره این روش بازسازی سریع بناها توسط شهرداری درجه ۱ بازی، مانند اورژانس ویژه آن باشد که هر شهروندی را با دو شوک قلبی زنده می‌کند!

همچنین در این اطلاعات لو رفته از بازی جی تی ای 6 درباره حرکت قطرات باران روی شیشه ساختمان‌ها، وجود حشره‌های مختلف و در کل نزدیک‌تر کردن تجربه بازی به واقعیت در بهترین شکل نیز جزئیاتی بیان شده که در صورت واقعی بودن و اعمال، GTA 6 را احتمالا به بهترین بازی واقع‌گرایانه در سبک Open World تبدیل خواهند کرد. به علاوه، در آگهی استخدام نوشته شده که طراحی هر جزئیاتی لازم است، مانند وسیله‌ای که به زمین افتاده و خاکی می‌شود یا دودی که روی اجسام می‌ماند.

اما نظر شما درباره بازی بعدی سری GTA چیست؟ آیا این جزئیات کاملا مربوط به این عنوان هستند، یا اینکه استودیو سازنده قصد دارد تا یک بازی جدید بسازد و جی تی ای را کنار بگذارد؟


guest

22 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا