داستان The New Mutants می‌توانست در دوره زمانی X-Men: Apocalypse جریان داشته باشد

با حضور کوتاه پروفسور ایکس

داستان The New Mutants

با توجه به مصاحبه‌ای که به‌تازگی از جاش بون منتشر شده است، فاکس قرن بیستم می‌خواست داستان The New Mutants بخشی از تایملاین X-Men: Apocalypse باشد.

هر شروعی پایانی دارد و این موضوع برای فرنچایزهای سینمایی هم صدق می‌کند. فرنچایز مردان ایکس که با اکران X-Men در سال ۲۰۰۰ طرفداران بسیاری پیدا کرد، فاصله‌ی چندانی با پایان خود ندارد. آخرین فیلم این سری، The New Mutants نام داشته و قرار است پس از فراز و نشیب‌های فراوان بالاخره روی پرده‌ی نقره‌ای سینما برود. این اثر قرار بود در سال ۲۰۱۸ و پیش از ادغام دیزنی و فاکس قرن بیستم اکران شود اما این اتفاق به دلایل مختلف رخ نداد. پس از ادغام، شایعاتی مبنی بر نارضایتی مدیران دیزنی از کیفیت فیلم و احتمال عدم اکران گسترده‌ی آن منتشر شد اما ظاهرا نادرست بوده‌اند.

برخلاف دیگر فیلم‌های ساخته شده بر اساس فرنچایز مردان ایکس، The New Mutants قرار نیست حول محور ولورین، پروفسور ایکس، مگنتو یف میستیک یا دیگر شخصیت‌های شناخته شده باشد، بلکه داستان پنج نوجوان جهش‌یافته را دنبال می‌کند که کنترلی روی قدرت‌های خود نداشته و داخل یک مرکز بستری شده‌اند. با گذشت مدت کوتاهی از حضور در این مرکز، شخصیت‌های اصلی پی می‌برند که این تاسیسات برای کمک به آن‌ها ایجاد نشده است و اهداف شومی را دنبال می‌کند. این پنج نوجوان شامل ولفزبین با نقش‌آفرینی میسی ویلیامز (Maisie Williams)، مجیک با نقش‌آفرینی آنیا تیلور-جوی (Anya Taylor-Joy)، کنون‌بال با نقش‌آفرینی چارلی هیتون (Charlie Heaton)، سان‌اسپات با نقش‌آفرینی هنری زاگا (Henry Zaga) و میراژ با نقش‌آفرینی بلو هانت (Blu Hunt) می‌شود.

فرق‌های The New Mutants با دیگر فیلم‌های مردان ایکس به همین مورد ختم نمی‌شود و این فیلم از حال و هوای کاملا متفاوتی برخوردار است. فضای آثار قدیمی مردان ایکس بیشتر به فیلم‌های ابرقهرمانی و اکشن نزدیک بود اما جدیدترین ساخته‌ی جاش بون (Josh Boone) حال و هوای فیلم‌های ترسناک را دارد.

فاکس قصد داشته تا داستان The New Mutants بخشی از دوره زمانی X-Men: Apocalypse بوده و در دهه‌ی ۸۰ میلادی جریان داشته باشد. بون این موضوع را در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۷ فاش کرد؛ مصاحبه‌ای که وب سایت اسکرین رنت به‌تازگی آن را منتشر کرده است. کارگردان The Fault in Our Stars در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت پذیرش ایده‌ از سوی فاکس او را غافل‌گیر کرد؛ زیرا فیلمی که به‌دنبال ساختش بود، حال و هوای متفاوتی در مقایسه با دیگر آثار مردان ایکس دارد:

واقعا جالب بود. مدیران فاکس به‌خاطر موفقیت‌های Deadpool و Logan دل و جرات زیادی پیدا کرده بودند. در نتیجه اجازه دادند تا این فیلم را بسازیم. باورم نمی‌شود چنین اجازه‌ای به ما داده باشند. با خودم می‌پرسم: آیا آن‌ها می‌دانند این اثر قرار است چقدر متفاوت باشد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا