بازی Forza Motorsport برای ایکس باکس وان منتشر نمی‌شود

امکان اجرای بازی روی کلاود

بازی Forza Motorsport برای ایکس باکس وان منتشر نمی‌شود

استودیوی ترن 10 اعلام کرد که بازی Forza Motorsport برای ایکس باکس وان منتشر نمی‌شود. این خبر بر خلاف شایعات قبلی در مورد عرضه‌ی بین نسلی این بازی است.

ایکس باکس چند روز پیش در رویداد Developer Direct جزئیات جدیدی را از بازی‌ Redfall، بازی Minecraft Legends، بازی The Elder Scrolls Online و بازی Hi-Fi Rush به نمایش گذاشت. علاوه بر این‌ها، جزئیات بسیاری زیادی هم از بازی Forza Motorsport اعلام شد. با این‌که تاریخ عرضه‌ی بسیاری از بازی‌های حاضر در این لیست مشخص شد، اما تاریخ عرضه بازی Forza Motorsport هنوز نامشخص است و فقط می‌دانیم که در سال 2023 عرضه می‌شود.

در رویداد Developer Direct در مورد منتشر نشدن Forza Motorsport روی ایکس باکس وان، چیزی گفته نشد. حالا در پستی در بلاگ پشتیبانی Forza Motorsport، مشخص شد که بازیکنان کنسول قدیمی ایکس باکس می‌توانند این بازی را فقط از طریق فضای ابری با نسخه‌ی گیم پس آلتیمت، تجربه کنند.

تجربه بازی Forza Motorsport برای ایکس باکس وان، هنوز ممکن است

در این پست بیان می‌شود که بازی Forza Motorsport به طور کامل برای بهره‌گیری از قدرت کنسول‌های ایکس باکس سریز X/S ساخته شده است تا زیباترین و پیشرفته‌‌ترین بازی این مجموعه، در دسترس کاربران قرار بگیرد. با این‌که Forza Motorsport روی کنسول ایکس باکس وان منتشر نمی‌شود، اما بازیکنان می‌توانند از طریق ایکس باکس کلاود در سرویس گیم پس آلتیمیت، این بازی را تجربه کنند.

این خبر کاملا در تضاد با اطلاعات درز شده‌ای است که سال گذشته منتشر شد. اطلاعاتی که از عرضه‌ی Forza Motorsport برای کنسول ایکس باکس وان در کنار ایکس باکس سریز X/S و رایانه‌های شخصی خبر می‌داد. تصاویری از Forza Motorsport در ساب‌ردیت GamingLeaksAndRumours منتتشر شد که از کنسول ایکس باکس وان گرفته شده بود. مدیران ساب‌ردیت، صحت آن تصاویر و تعلق آن‌ها به کنسول ایکس باکس وان را تایید کردند.

با این حال این تصاویر مربوط به جولای سال 2021 هستند و نمی‌توان به آن‌ها استناد کرد. ظاهرا استودیوی ترن 10 ابتدا قصد داشت تا بازی Forza Motorsport را برای ایکس باکس وان هم منتشر کند. اما از اواسط راه تصمیم گرفت تا صرفا روی نسل جدید کنسول‌ها تمرکز داشته باشد. با توجه به لیست بلند پیشرفت‌های فنی که در رویداد Developer Direct اعلام شد، این تصمیم منطقی به‌نظر می‌رسد. نظر شما در این‌باره چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا