#مهسا_امینی

کارگردان The Flash جزئیات تازه‌ای را از فیلم به اشتراک گذاشت

این اثر اقتباسی از کمیک بوک Flashpoint خواهد بود

کارگردان The Flash

اندی موسکیتی کارگردان The Flash ضمن تایید بخشی از شایعه‌های قدیمی اعلام کرد این فیلم با محوریت سفر در زمان ساخته خواهد شد.

ازرا میلر (Ezra Miller) چند سال پیش به دنیای سینمایی دی‌سی پیوست تا نقش فلش را بر عهده بگیرد. در آن زمان اعلام شد بری آلن پس از حضور در Batman v Superman: Dawn of Justice، فیلم اختصاصی خود را خواهد داشت که برای اکران در سال ۲۰۱۸ میلادی برنامه‌ریزی شده بود. شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و Justice League به یک شکست تجاری تبدیل شد. در پی این اتفاق، برنامه‌ها پیرامون دنیای سینمایی تغییر داده شده و در نتیجه، زمان اکران اولین اقتباس سینمایی فلش عقب افتاد. پس از آن، پروژه با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو شد و کارگردانان خود را یکی پس از دیگری از دست داد.

در حال حاضر کارگردانی فیلم The Flash به اندی موسکیتی (Andy Muschietti) سپرده شده است. او از سال ۲۰۰۸ میلادی وارد عرصه‌ی فیلمسازی شد و با ساخت It محصول سال ۲۰۱۷ و It Chapter Two محصول سال ۲۰۱۹ توانست به شهرت جهانی برسد. موسکیتی پس از اضافه شدن به تیم تولید در یکی از مصاحبه‌های خود تایید کرد اثر جدیدش را بر اساس کمیک بوک‌های Flashpoint می‌سازد اما نباید انتظار یک اقتباس کامل و دقیق را داشت و بخش‌های قابل‌توجهی از داستان متفاوت خواهد بود. این فیلمساز آرژانتینی وارد جزئیات نشد و نگفت این تغییرات روی کدام یک از بخش‌های داستان اعمال می‌شوند.

اندی موسکیتی چندی پیش مصاحبه‌ای را با ایستگاه رادیویی Metro 95.1 a انجام داد. او در بخشی از گفتگو به فیلم The Flash پرداخت و جزئیات تازه‌ای را از آن به اشتراک گذاشت. اگرچه صحبت‌ها به زبان اسپانیایی انجام شد اما به لطف یکی از کاربران توییتر با نام ordern_67 ترجمه‌ی انگلیسی آن در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. طبق گفته‌های موسکیتی، داستان حول محور سفر در زمان می‌چرخد. مخاطبان در جریان فیلم شاهد سفر بری آلن به گذشته خواهند بود تا بتواند جلوی مرگ مادرش را گرفته و او را نجات دهد. کارگردان The Flash در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد این اقتباس سینمایی در عین حال که صحنه‌های اکشن و تماشایی را در خود جای داده، شامل المان‌های احساسی می‌شود.

کمیک بوک‌های Flashpoint توسط جف جانز (Geoff Johns) نوشته و در سال ۲۰۱۱ میلادی منتشر شده است. فلش در جریان داستان به گذشته سفر می‌کند تا جلوی مرگ مادرش توسط ریورس-فلش را بگیرد اما پس از بازگشت متوجه می‌شود تغییرات بسیاری در دنیا به وجود آمده است. او در دنیای جدید دیگر قدرتی ندارد، بروس وین در جریان زورگیری کشته شد، توماس وین هویت بتمن را در اختیار دارد، مارتا وین در اثر جنون به جوکر تبدیل شد، سایبورگ مهم‌ترین ابرقهرمان دنیا است و سوپرمن هم اصلا وجود خارجی ندارد. حالا که بخشی از شایعه‌های قدیمی پیرامون داستان The Flash توسط اندی موسکیتی تلویحا تایید شده‌اند، می‌توان انتظار داشت اقتباس سینمایی فلش نقش مهمی در شکل‌گیری آینده‌ی دنیای سینمایی ایفا کند.

در پایان، لازم به ذکر است که فیلم The Flash از تاریخ ۱۳ خرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۳ ژوئن سال ۲۰۲۲) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا