قیمت پایین کارت‌‌های قهرمانان بازی FIFA 23 همه را متعجب کرد

اشتباهی که برای EA گران تمام شد!

بازی FIFA 23

اخیرا شرکت الکترونیک آرتس (EA) به طور تصادفی هیرو پک یا کارت‌های قهرمانان ارزشمند خود را با قیمت بسیار پایین در بازی FIFA 23 بارگزاری کرده است.

الکترونیک آرتس به طور تصادفی لیست برخی قهرمانان تیم نهایی فیفا (FUT) خود را با قیمتی بسیار پایین تر از ارزش آن‌ها قیمت گذاری کرد و بازار را با کارت‌های فوق العاده با ارزش پر کرد. این بسته‌ها معمولاً در بازار نقل و انتقالات میلیون‌ها ارزش دارند، اما این بار فقط ۲۵ هزار سکه قیمت داشتند.

اگرچه این قیمت گذاری نادرست تنها حدود بیست و پنج دقیقه ادامه داشت و الکترونیک آرتس توانست مشکل را به سرعت اصلاح کند. اما در همین مدت کم، بسیاری از بازیکنان توانستند این کارت‌ها را با حداقل قیمت دریافت کنند و اوضاع به وجود آمده باعث شد سایر بازیکنان قیمت خود را در بازار آنلاین تغییر دهند و به این ترتیب کارت‌های موجود در بازار که در ابتدا میلیون‌ها قیمت داشتند، ناگهان کنار گذاشته شدند تا به عرضه جدید پاسخ دهند.

واکنش بازیکنان به این تغییر عرضه باعث شد تا ارزش میلیون‌ها سکه از اقتصاد دیجیتال جامعه FIFA 23 ناپدید شود. بازیکنانی که از قیمت گذاری غیرمعمول این بسته استفاده ‌کرده بودند اکنون کارت‌های فوق‌العاده قوی‌ای را در اختیار دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ماه‌ها بازی و تلاش سخت را پشت‌ سر بگذارند و آنچه را که سایر بازیکنان سطح بالا کسب کرده یا خریداری کرده‌اند، به دست آورند.

در این ۲۵ دقیقه‌ و با در دسترس بودن چنین بسته‌ای، یک آسیب دائمی به جامعه تیم نهایی فیفا وارد شده است. این کارت‌های قهرمانان اکنون ارزش خود را برای همیشه از دست داده‌اند و کسانی که میلیون‌ها سکه را برای به دست آوردن آن‌ها خرج کرده بودند تلاش و سکه‌های خود را از دست رفته می‌بینند.

کارت‌های تیم نهایی فیفا در ابتدا در FIFA 22 معرفی شدند. این کارت‌های قهرمانان فقط محبوب‌ترین ورزشکاران امروزی را نشان نمی‌دهند، بلکه بازیکنان بزرگ دیگری را نیز نشان می‌دهند که اثر خود را در تیم‌های خود و در کل لیگ به جا گذاشته‌اند. این کارت‌ها پاداش‌های عالی را برای تیم‌های خود و لیگ‌هایی که در آن بازی می‌کنند، ارائه می‌کنند و به بازیکنان انگیزه‌ها و پاداش‌های متفاوتی برای ترکیب تیم‌های جدید می‌دهند.

بازی FIFA 23 آخرین عنوانی است که توسط الکترونیک آرتس تحت عنوان فیفا منتشر می‌شود. پروژه‌ی بعدی این شرکت تحت عنوان EA Sports FC عرضه خواهد شد. با اینکه همکاری الکترونیک آرتس و فیفا حدود بیست سال به طول انجامیده است، اخیراً اعلام شد که این مشارکت به پایان رسیده است. البته پس از این پایان غیرمنتظره الکترونیک آرتس به انتشار بازی‌های مشابه ادامه خواهد داد، اما تنها پس از تغییر نام آن‌ها. پایان این همکاری همچنین امکان ساخت بازی‌های مشابه دیگر توسط شرکت‌های دیگر را فراهم می‌کند و در نهایت رقابت بیشتری در بازار بازی‌های ورزشی ایجاد می‌کند.

نظر شما درباره این مشکل پیش آمده در سیستم بازی چیست؟ آیا ضربه وارد شده به بازی اصلا امکان جبران شدن دارد؟ نظرات خود را با به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا