بازی Fast & Furious: Crossroads به زودی از فروشگاه‌های آنلاین حذف می‌شود!

پایانی تلخ برای دام تورتو و دوستان در بازی‌های ویدیویی

بازی Fast & Furious: Crossroads به زودی از فروشگاه‌های آنلاین حذف می‌شود! نیما خدارحمی ۰ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
حذف بازی Fast & Furious: Crossroads

پایانی تلخ برای دام تورتو و دوستان او در دنیای بازی‌های ویدیویی در راه است. استودیوی باندای نامکو به زودی بازی Fast & Furious: Crossroads‌ را از دسترس خارج خواهد کرد!

بازی Fast & Furious: Crossroads در زمان انتشار برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی طی سال ۲۰۲۰، نه تنها نتوانست محبوبیت فیلم‌های سینمایی سریع و خشن را کسب کند، بلکه مانند فیلم سینمایی Fast 9 که در حدود یک سال بعد به انتشار رسید و به عقیده بسیاری یکی از بدترین فیلم‌های سینمایی اکران شده و بدترین نسخه از فرنچایز F&F بود، این بازی نیز به عقیده بسیاری یک عنوان به شدت بی کیفیت بود. متاسفانه این بازی تنها چند هفته پس از انتشار به طور کلی محو شد و کمتر کسی فکر خرید این بازی به ذهنش آمد!

با توجه به انتقادات بسیار منفی منتقدین و البته کاربران، کنار گذاشتن و حمایت نکردن از این بازی به نحوی تنها راه استودیو Bandai Namco بود، ولی ما انتظار داشتیم این اتفاق حداقل چند سال دیگر اتفاق بیافتد، ولی اینگونه نبوده و این بازی ماه آینده میلادی و با گذشت کمتر از دو سال از زمان انتشار، از تمامی فروشگاه‌های آنلاین حذف خواهد شد!

استودیو باندای نامکو این اتفاق تلخ را با جملاتی بسیار کوتاه در وبسایت رسمی بازی اعلام کرد. به گفته ناشران، بازی Fast & Furious: Crossroads در روز ۲۹ آوریل سال جاری میلادی، برابر با ۹ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ به طور کامل از تمام فروشگاه‌های عرضه کننده حذف خواهد شد. البته سرورهای بخش آنلاین چند نفره این بازی فعال خواهد ماند و کسانی که این بازی را پیش از پایان روز ۲۹ آوریل خریداری کنند، می‌توانند آن را همیشه در اختیار داشته باشند. علاوه بر آن، بسته‌های الحاقی بازی نیز برای کسانی که آن‌ها را تا پیش از روز ۲۹ آوریل خریداری کنند باقی می‌مانند. اگر کسی هنوز قصد خریداری این بازی را داشته باشد، تنها یک ماه برای خرید آن فرصت دارد، با این حال اطمینان داریم که اگر تعداد خریداران این بازی به حد مورد نظر استودیو می‌رسید، آن‌ها هرگز به فکر حذف کردن بازی خود، آن هم با گذشت کمتر از دو سال از انتشار نبودند.

بازی Fast & Furious: Crossroads شخصیت‌های محبوب بسیاری از فرنچایز را به ما نمایش داده و البته داستانی اختصاصی در بخش داستانی برای ما فراهم کرده که پیش‌تر در هیچ یک از فیلم‌های سینمایی این فرنچایز تماشا نکرده‌ایم. داستان بازی ما را با سه شخصیت جدید نیز آشنا کرده که به لطف آن‌ها به کمک شخصیت‌های اصلی فرنچایز رفته و در امر خطیر دستگیری گروه ماشین دزدهایی که تبدیل به تروریست‌های بین المللی شده‌اند برویم. این بازی در حقیقت یک بازی در سبک ماشین سواری بوده، با این حال شاهد مبارزه میان ماشین‌ها با استفاده از ابزاری شبیه به ابزار موجود در فیلم‌های جیمز باند هستیم.

فرنچایز سریع و خشن پتانسیل بسیار بالایی برای توسعه یک بازی ویدیویی خوب داشته و دارد، با این حال تمام بازی‌های توسعه یافته برگرفته از این فرنچایز، از طراحی و توسعه بسیار ضعیفی برخوردار بوده و بازی Crossroads نیز از این قائده مستثنی نیست. وبسایت IGN عقیده دارد که مکانیسم‌های این بازی به شدت ضعیف، مبارزات میان ماشین‌ها به شدت بدون هیجان و سبک رانندگی این بازی مشابه با نسخه‌های بسیار قدیمی سری بازی Need for Speed با شخصیت‌های فرنچایز سریع و خشن است. دیگر وبسایت‌های معتبر نیز نظراتی مشابه داشته و از مسابقات و اکشن خسته کننده و مراحل بسیار ضعیف شکایت داشتند. شخصیت‌های جدید افزوده شده نسبت به فیلم‌های سینمایی نیز نتوانستند نظر مثبت مخاطبین را جلب کرده و یکی دیگر از نکات منفی این بازی هستند.

نسخه رایانه شخصی این بازی با امتیاز بسیار بد ۳۴ از ۱۰۰ از طرف منتقدین در وبسایت متاکریتیک و امتیاز ۱.۸ از ۱۰ از طرف کاربران روبه رو شد. نسخه کنسول پلی استیشن ۴ نیز با نمراتی یکسان و نسخه کنسول ایکس باکس وان با نمراتی بالاتر و از نو نه چندان چشم گیر ۴۹ از ۱۰۰ از طرف منتقدین و ۳.۱ از ۱۰ از طرف کاربران روبه رو شد. بازی Fast & Furious: Crossroads تا روز ۹ اردیبهشت ماه برای خرید در پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس خواهد بود. نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا شما این بازی را تجربه کرده‌اید؟ فکر می‌کنید چنین بازی مستحق چنین پایانی است؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا