بازی Far Cry 5 برای مدت محدودی رایگان خواهد شد

روی تمامی پلتفرم‌ها!

بازی Far Cry 5 برای مدت محدودی رایگان خواهد شد سورنا رضایی ۰ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی Far Cry 5

شرکت یوبیسافت با انتشار یک متن کوتاه در وب سایت رسمی خود اعلام کرد بازی Far Cry 5 برای مدت محدودی رایگان خواهد شد.

روش‌های متعددی وجود دارد که به واسطه آن‌ها می‌توان یک بازی ویدیویی را تبلیغ کرد. یکی از آن‌ها، آخر هفته رایگان است. در این روش، ناشر به تمامی کاربران اجازه می‌دهد یک بازی را به صورت رایگان دریافت کرده و در یک بازه زمانی مشخص به تجربه‌اش بپردازند. بدین ترتیب، ممکن است برخی از کاربرانی که هرگز سمت عنوان مورد نظر نیامده‌اند، پس از تجربه تعدادی از مراحل نظرشان تغییر کرده و تصمیم به خرید بگیرند. در این برهه زمانی همچنین قیمت بازی به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. این روش معمولا برای محصولاتی به کار برده می‌شود که تقریبا قدیمی محسوب می‌شوند.

یوبیسافت به واسطه یک متن کوتاه در وب سایت رسمی خود اعلام کرد بازی Far Cry 5 در بازه زمانی ۱۴ الی ۱۸ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ الی ۹ آگوست) روی تمامی پلتفرم‌ها رایگان شده و کاربران می‌توانند بدون پرداخت کوچک‌ترین هزینه‌ای پای تجربه‌اش بنشینند. جدیدترین نسخه اصلی فارکرای از دو بخش داستانی و چندنفره تشکیل شده و در جریان آخر هفته رایگان، هر دو بخش توسط علاقه‌مندان قابل‌استفاده خواهد بود. در ضمن، آن دسته از کاربرانی که در جریان آخر هفته رایگان بازی را تجربه کرده و تصمیم به خرید نسخه کاملش گرفتند، نگران فایل‌های ذخیره خود نباشند؛ زیرا تمامی‌شان به نسخه اصلی انتقال می‌یابند.

همان‌طور که اشاره شد، قیمت محصول معمولا در جریان آخر هفته رایگان کاهش قابل‌توجهی را تجربه می‌کند؛ اتفاقی که برای بازی Far Cry 5 هم رخ داده است؛ برای مثال، نسخه استاندارد آن روی پلتفرم رایانه‌های شخصی هم اکنون ۸۵ درصد پایینتر از رقم معمول به فروش می‌رسد. در ادامه می‌توانید نرخ تخفیف‌ها را مشاهده کنید:

تخفیف‌ها

رایانه‌های شخصی (فروشگاه یوبیسافت، استیدیا و استیم)

 • نسخه استاندارد: ۸۵ درصد
 • نسخه گلد: ۸۰ درصد
 • سیزن پس: ۷۰ درصد

رایانه‌های شخصی (فروشگاه اپیک):

 • نسخه‌های استاندارد و گلد: ۸۰ درصد
 • سیزن پس: ۷۵ درصد

پلی‌ استیشن 4 و پلی‌ استیشن 5:

 • نسخه استاندارد: ۸۰ درصد
 • نسخه گلد: ۷۵ درصد
 • سیزن پس: ۵۰ درصد

ایکس‌ باکس وان، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس:

 • نسخه استاندارد: ۸۵ درصد
 • نسخه گلد: ۸۰ درصد
 • سیزن پس: ۵۰ درصد

داستان بازی فارکرای 5 در منطقه هوپ کانتی واقع در ایالت مونتانای ایالات متحده آمریکا رخ می‌دهد. شخصیت اصلی، معاون کلانتر بوده و تنها فردی است که از عملیات اخیر جان سالم به در برده است؛ عملیاتی که قرار بود با دستگیری و زندانی کردن جوزف سید خاتمه یابد. جوزف، یک فرقه راه انداخته و اقدامات خشونت‌آمیز زیادی را مرتکب شده است. او در پی عملیات کنترل تمام منطقه را در دست گرفته و به پیروانش دستور داده کافران را بکشند تا سرزمینشان از کفر پاک شود. آن‌ها همچنین خودشان را برای آخرالزمان آماده می‌کنند.

بازی Far Cry 5 در مارس ۲۰۱۸ عرضه شد و به واسطه طراحی محیط، جلوه‌های بصری، گیم پلی و موسیقی متن بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد. هر چند، برخی از کارشناسان بابت داستان و تعدادی ازکاراکترهایش گله‌مند بودند. محصول یوبیسافت همچنین عملکرد بسیار خوبی در زمینه تجاری داشت.

جدیدترین نسخه فارکرای در دست ساخت بوده و قرار است تحت عنوان Far Cry 6 وارد بازارهای جهانی شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا