#مهسا_امینی

عذرخواهی توسعه دهندگان Fall Guys‌ از کاربران پس از مشکلی بزرگ و تلخ!

بدون شک شاهد کاهش محبوبیت بازی فال گایز تا زمان رفع مشکل خواهیم بود!

عذرخواهی توسعه دهندگان Fall Guys

مشکلی که ابتدا استودیو مدیاتونیک (Mediatonic) آن را مشکل نمی‌دانست، در پایان گریبان گیر آن‌ها شد. عذرخواهی توسعه دهندگان Fall Guys از کاربران شاید کوچک‌ترین کار برای به دست آوردن دل صدمه دیدگان اشتباه این بازی سازان بود!

تبدیل بازی Fall Guys به عنوانی رایگان، سبب موفقیتی غیر قابل توصیف برای استودیو مدیاتونیک و شرکت اپیک گیمز (Epic Games) شد، با این حال مشکلاتی در این میان وجود دارد که شاید آن‌ها را زمین گیر نکند، اما بدون شک محبوبیت آن‌ها را کاهش می‌دهد! هجوم غیر قابل باور کاربران به این بازی پس از رایگان شدن، سبب بروز برخی مشکلات در سرورهای آن شد و همین موضوع، توسعه دهندگان را مجبور به از میان برداشتن لابی‌های شخصی و برخی بخش‌های فروشگاه درون بازی تا اطلاع ثانوی کرد و پس از این اتفاقات، کاربران با باگی روبه رو شده‌اند که آن‌ها را بدون اراده و اختیار، مجبور به خرید آیتم درون بازی، در عوض نمایش آیتم می‌کند!

تا به حال افراد زیادی این باگ را طی هفته اخیر گزارش داده‌اند. آیتم‌های درون فروشگاه بدون فراخوانی مرحله تایید خرید و به صورت کاملا خودکار برای آن‌ها خریداری شده‌اند. یکی از کاربران در شبکه ردیت در این باره نوشت:

فروشگاه جدید بازی Fall Guys مثل شوخی است! در حال بررسی آیتم Yellow Belly بودم که هرگز از آن‌ها استفاده نخواهم کرد و بازی آن را به طور خودکار برای من خریداری کرد!‍ حداقل مرحله تایید خرید یا بخشی مشابه در بازی تعبیه کنید، حتی مرحله تایید خرید هم نباید وجود داشته باشد؟ کنترلر من هیچگونه مشکلی نداشته و از سلامت کنترلر خود اطمینان دارم.

این پایان داستان ما نبوده و یکی از کاربران اشاره داشته که چندی پیش توسعه دهندگان بازی Fall Guys از وجود چنین مشکل بزرگی اظهار بی اطلاعی کرده و تمام شکایات را رد کرده‌اند. علاوه بر آن، شما پس از خرید آیتم‌های درون فروشگاه، قدرت پس دادن آیتم و پس گرفتن پول درون بازی را ندارید. به گفته برخی کاربران، یکی از اعضای تیم پشتیبانی بازی Fall Guys کاربران را متهم به دروغگویی کرده تا آیتم خریداری شده را از آن‌ها پس نگیرد! این عضو تیم پشتیبانی طی ایمیلی به یکی از کاربران نوشت:

مشکلی که شما بیان می‌کنید، به هیچ عنوان در بازی ما وجود ندارد. آیتم‌ها به هیچ عنوان به شکل خودکار خریداری نشده و شما پیش از خرید حتما باید انتخاب خود را تایید کنید. از نو اشاره می‌کنم که تفاوتی ندارد شما این آیتم را به صورت تصادفی یا با اراده خود خریده باشید، شما این آیتم را از فروشگاه بازی خریداری کرده‌اید. طبق قوانینی که شما آن را تایید کرده‌اید، هیچ کدام از خریدهای نهایی شده پس گرفته نمی‌شوند.

بدون شک چنین پیامی به مذاق کاربران خوش نیامده، البته پس از آن استودیو مدیاتونیک وجود این مشکل را تایید کرد. یکی از سخنوران استودیو مدیاتونیک طی ایمیلی به وبسایت PCGamer نوشت:

اتفاقی که در بازی رخ داده، غیر عمد بوده و ما در حال رفع آن هستیم. پاسخ اعضای تیم پشتیبانی نیز قابل قبول نبوده و خبرهای خوشی برای کسانی که آسیب دیده‌اند داریم.

استودیو در حال حاضر در حال رفع مشکل بزرگ خود بوده و تمام آیتم‌های خریداری شده تا روز ۲۱ ژوئن، برابر با ۳۰ تیر ماه با درخواست کاربران پس گرفته می‌شوند. علاوه بر آن، تمام کاربران یک لباس لجندری با نام Grandis را به عنوان عذرخواهی دریافت می‌کنند که رنگ عوض می‌کند. متن عذرخواهی توسعه دهندگان Fall Guys در توییتر را می‌توانید در ادامه مطالعه کنید:

ما از شما بابت خریدهای ناخواسته عذرخواهی می‌کنیم و برای جبران آن، طراحی فروشگاه را بهبود بخشیده، تا روز ۲۱ ژوئن به شما اجازه پس دادن آیتم‌ها را داده و به همه لباس Grandis را هدیه می‌دهیم.

گرچه عذرخواهی توسعه دهندگان Fall Guys مختصر بود، ولی اینگونه به نظر می‌رسد که مشکل بزرگ بازی Fall Guys به زودی حل شده و باید انتظار تغییراتی گسترده در فروشگاه این بازی داشته باشیم. نظر شما درباره عذرخواهی توسعه دهندگان Fall Guys چیست؟ آیا این مشکل گریبان گیر شما نیز شده است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا