1%
  • 0/10

فیسبوک گیفی را ۴۰۰ میلیون دلار خرید تا با اینستاگرام ادغام شود

کتابخانه‌ فایل‌های گیف درون سایر اپلیکیشن‌های فیسبوک قرار می‌گیرد

فیسبوک گیفی را ۴۰۰ میلیون دلار خرید تا با اینستاگرام ادغام شود ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
ُفیسبوک گیفی

فیسبوک گیفی (Giphy) را که یک وب سایت محبوب در زمینه‌ی ساخت و اشتراک‌گذاری فایل‌های گیف است به قیمت ۴۰۰ میلیون دلار تصاحب کرد.

این اقدام فیسبوک برای خرید Giphy به منظور ادغام با اینستاگرام صورت گرفته تا کاربران امکان استفاده از گیف‌های این وب سایت را داشته باشند. البته علاوه بر اینستاگرام، کتابخانه‌ی فایل‌های گیف این وب سایت درون سایر اپلیکیشن‌های فیسبوک نیز قرار می‌گیرد؛ همچنین توسعه‌دهندگان و شرکای API به APIهای Giphy دسترسی خواهند داشت و توسعه‌دهندگان خلاق گیفی همچنان می‌توانند محتوای پربار و محبوب خود را تولید کنند.

اگرچه فیسبوک و گیفی اعلام نکرده‌اند که دقیقا با چه رقمی به توافق رسیده‌اند اما گزارش‌ها حاکی از آن است که این معامله با قیمت ۴۰۰ میلیون دلار صورت گرفته است.

در همین حال که قرارداد خرید این شرکت رسمی شده‌، Giphy اعلام کرده است که در اکوسیستم بزرگ‌تری این پلتفرم در دسترس خواهد بود.

همچنان که بسیاری از کاربران نگران جمع‌آوری اطلاعات شخصی‌شان از توییتر و تیک‌تاک توسط فیسبوک هستند، این شبکه‌ی اجتماعی اعلام کرده که عقد چنین قراردادی تاثیری در فعالیت آنها ندارد و از سوی دیگر فایل‌های گیف مکانیزم ردیابی ندارند.

بر اساس گزارش فیسبوک ۵۰ درصد از ترافیک گیفی مربوط به اپلیکیشن‌های این شرکت است و نیمی از آن را اپلیکیشن اینستاگرام تشکیل خواهد داد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments