ساخت بازی Fable با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است!

خداحافظی سازندگان!

ساخت بازی جدید Fable

شواهد امر گویای این موضوع است که روند ساخت بازی جدید Fable با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است.

در حال حاضر چیزی بیش از ده سال از انتشار جدیدترین بازی فرنچایز تحت عنوان Fable 3 می‌گذرد. این مجموعه پرطرفدار در طول نسل هشتم به کلی غایب بود؛ تا اینکه مدتی قبل شرکت مایکروسافت از توسعه بازی جدید سری فیبل توسط استودیوی پلی‌گراند گیمز، خالق مجموعه فورتزا هورایزن، خبر داد.

تا به امروز جزئیات چندان زیادی از این عنوان مورد انتظار به اشتراک گذاشته نشده و ظاهرا تیم سازنده در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها مشغول توسعه آن هستند. با این وجود، در گذشته تعدادی از اینسایدرها اعلام کردند که پروسه ساخت بازی با مشکلات زیادی روبه‌رو شده و به خاطر اختلاف نظرهای مدیران، تولید بازی به کلی مختل شده است.

در حالی که استودیوی پلی‌گراند گیمز تمامی این شایعه‌ها را بی‌اساس خواند، اما به تازگی جز کوردن، خبرنگار رسانه معروف ویندوز سنترال، در گزارشی اعلام کرد که سازندگان در فرآیند تولید بازی با مشکل متعددی مواجه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق، ارتباط مایکروسافت با توسعه‌دهندگان خارجی است که این موضوع باب میل سازندگان داخلی نبوده و باعث شده تا تعدادی از افراد کلیدی پروژه با ردموندی‌ها خداحافظی کنند.

علاوه بر این، گویا اصرار مایکروسافت به استفاده از موتورهای داخلی برای توسعه بازی‌های انحصاری ایکس باکس نیز دردسرساز شده است. به عبارت دیگر، ردموندی‌ها اصرار بر این دارند که عناوین فرست پارتی باید توسط موتورهای داخلی توسعه یابند و نباید از موتورهای خارجی از جمله آنریل انجین استفاده کرد.

این در حالی است که توسعه‌دهندگان خارجی بیشتر با موتورهای سازنده عامیانه آشنا هستند و اطلاعات چندان زیادی از ویژگی‌های موتورهای داخلی مایکروسافت ندارند. به همین خاطر، آن‌ها در حین توسعه بازی با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند که این مورد نیز برنامه زمان‌بندی تولید بازی را برهم زده و در نهایت منجر به تاخیر در عرضه آن می‌شود.

نکته جالب اینجا است که جز کوردن در اواخر خرداد ماه امسال گفته بود که روند ساخت بازی جدید فیبل به خوبی پیش می‌رود و تمام شایعه‌های منتشر شده در این خصوص صحت ندارند. با این حال، گویا در طول چند ماه اخیر این مشکلات به اوج خود رسیده و استودیوی پلی‌گراند گیمز به خوبی قادر به توسعه بازی نیست.

ذکر این نکته مهم است که مشکلات بازی Halo Infinite با موتور توسعه‌دهنده آن موضوع کاملا جدیدی نیست، اما این اولین باری است که گزارشی درباره دردسرهای ساخت فیبل به خاطر موتور سازنده به گوش رسیده است. در هر حال، انتظار می‌رود که شرکت مایکروسافت با رفع تمامی مشکلات، سرعت تولید بازی را افزایش دهد.

گفتنی است که بازی جدید Fable برای عرضه روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی برنامه‌ریزی شده است. طبق شماری از گزارش‌ها، این عنوان در سال ۲۰۲۴ و یا ۲۰۲۵ میلادی در بازار منتشر خواهد شد، اما با توجه به گزارش اخیر جز کوردن، ممکن است که انتشار آن به سال‌های آتی نیز موکول شود.

دقت داشته باشید که بازی جدید Fable تنها اثر انحصاری مایکروسافت نیست که توسعه آن با مشکلات زیادی همراه شده است. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که بازی Perfect Dark نیز با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

در ابتدا، استودیوی تازه تاسیس اینیشتیو وظیفه ساخت این ریبوت را برعهده داشت. با این حال، در طول سال‌های اخیر تعداد زیادی از اعضای کلیدی پروژه نظیر طراح ارشد و کارگردان بازی به خاطر اختلاف نظرها و سیستم مدیریتی، این استودیو را برای ترک کردند. به دنبال این اتفاق‌ها، گزارش‌ها نشان می‌دهد که توسعه این عنوان به کلی به استودیوی کریستال داینامیکس محول شده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با مشکلات ساخت بازی جدید Fable چیست؟ با توجه به عملکرد ضعیف ردموندی‌ها در سال جاری میلادی و عدم حضور پررنگ در مراسم‌ها، به نظر شما، آیا آن‌ها در نهایت در سیاست‌های داخلی خود بازنگری خواهند کرد؟ شما چه انتظارهایی از بازی جدید فیبل دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا