بازی جدید Fable با موتور گرافیکی Forza طراحی شده است

طراحی جنگل اسرارآمیز با موتور رالی

بازی جدید Fable با موتور گرافیکی Forza طراحی شده است امیرحسین ناصری ۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی جدید Fable

طبق اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که سازندگان بازی جدید Fable طراحی این عنوان را با موتور گرافیکی ForzaTech انجام می‌دهند. با این حساب یعنی سطح گرافیکی بازی مشابه با مجموعه مسابقه‌ای و محبوب Forza در کنسول‌های ایکس باکس خواهد بود.

پیش‌تر نیز کاربران گفته‌هایی مبنی بر استفاده از موتور گرافیکی ForzaTech برای طراحی بازی‌های بیشتری از عناوین مختلف ایکس باکس را رد و بدل می‌کردند، اما اخیرا طبق آگهی‌های استخدام منتشر شده توسط استودیو Turn 10 (یک استودیو زیرمجموعه برای طراحی اولین عنوان Forza در سال ۲۰۰۵)، می‌توان گفت که این کار قطعا انجام می‌شود. در این آگهی گفته شده که طراحی عناوین بسیاری توسط ForzaTech در آینده انجام می‌شود. این موتور گرافیکی یک ابزار بسیار بزرگ و متفاوت عنوان شده که علاوه بر طراحی بازی‌های AAA بر پایه آن، ظاهرا کار روی بازی سبک اکشن نقش‌آفرینی Fable نیز با همان انجام می‌شود.

به هر حال این کار یک حرکت غیرقانونی یا شاید هم عجیب نیست و پیش‌تر نیز دیده بودیم که شرکت‌های مختلف، از موتور گرافیکی یک مجموعه خاص برای عنوانی متفاوت استفاده کنند. برای مثال موتور گرافیکی RE که مخصوص بازی‌های سری Resident Evil است، توسط کپکام (Capcom) در ساخت بازی Ghosts ‘n Goblins Resurrection نیز استفاده شده بود. اما هرقدر هم که به این کار به عنوان یک امر عادی نگاه کنیم، نمی‌توان فراموش کرد که موتور گرافیکی ForzaTech همیشه برای بازی‌های سبک مسابقه‌ای و رالی مانند Forza Horizon 4 به کار برده شده و حال قرار است تا جهان عجیب Fable را هم به تصویر بکشد.

بازی جدید Fable سال گذشته و در رویداد آنلاین ایکس باکس معرفی شده بود. با این حال اطلاعاتی که درباره آن منتشر شده است تنها در حد چرخیدن دوربین داخل یک جنگل و سپس خورده شدن یک موجود کوچک توسط قورباغه بیشتر نیست! همچنین بسیاری از افراد این بازی را با نام Fable 4 عنوان می‌کنند که آن را یک دنباله بر سری محبوب Fable، ساخته استودیو Lionhead نشان می‌دهد؛ در حالی که گفته شده این عنوان یک ریبوت کلی محسوب شده و ممکن است که هیچ ارتباطی را با بازی‌های قبلی سری نداشته باشد.

بازی Fable هم‌اکنون توسط استودیو سازنده بازی‌های Forza یعنی Playground Games در دست ساخت قرار دارد و در تاریخی نامشخص برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس به همراه نسخه پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد. در حال حاضر اطلاعاتی برای عرضه بازی در کنسول ایکس باکس وان اعلام نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا