آینده ایکس باکس
1%
  • 0/10

نگاهی به تمام اطلاعات لو رفته از آینده ایکس باکس

کنترلر جدید، کنسول میان نسلی و کنسول نسل دهمی تا سال ۲۰۳۰!

نگاهی به تمام اطلاعات لو رفته از آینده ایکس باکس ۰ ۰۵ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به نظر به مراحل پایانی خود نزدیک است، اما این قرارداد به شکل مستقیم سبب بروز نگرانی بزرگ برای آینده ایکس باکس شده است. پرونده‌های مربوط به آینده ایکس باکس و خرید اکتیویژن بلیزارد لو رفته و همه نقش‌های آن‌ها را برای رقبا رو کرده است!

تلاش ایکس باکس برای اثبات حسن نیت در خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد شاید موفق بود، اما متاسفانه سبب افشای برنامه ریزی‌های این پلتفرم برای سال‌های پیش رو شد. این موضوع سبب نگرانی بیش از اندازه مایکروسافت و تیم ایکس باکس شده، با این حال برای برخی از طرفداران و البته خبرنگاران سودمند بوده است!

بدون شک هر اطلاعات لو رفته‌ای منفی بوده، اما گاهی حجم این اطلاعات به حدی زیاد است که حتی سبب نگرانی رقبای یک تیم شده که موضوعی بسیار ناخوشایند است. این موضوع می‌تواند سبب باخت تیمی بزرگ مانند ایکس باکس در برابر رقبا شود که به معنی از دست رفتن سرمایه‌ای کلان است. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به تمام اطلاعات لو رفته از آینده ایکس باکس داشته باشیم، اما باید این موضوع را در نظر داشت که هیچ یک از این اطلاعات به طور رسمی تایید نشده و امکان ایجاد تغییر در این برنامه ریزی‌ها وجود دارد.

سخت افزارهای ایکس باکس

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مربوط به این اطلاعات، اطلاعات مربوط به سخت افزارهای آینده ایکس باکس است. طبق اطلاعات لو رفته، ما در آینده نه چندان دور شاهد انتشار کنسول‌های میان نسلی ایکس باکس، کنترلرهای جدید و همچنین ایکس باکس دستی خواهیم بود. البته باید اشاره داشت که کنسول ایکس باکس دستی یک پروژه احتمالی بوده و به هیچ عنوان وارد فاز توسعه نشده است.

این اطلاعات بیش از هر چیز به نسخه میان نسلی کنسول ایکس باکس سری ایکس اشاره دارند. کنسول میان نسلی برگرفته از قوی‌ترین کنسول تاریخ با اسم رمز Brooklin شناخته شده و طراحی استوانه‌ای داشته و از درایو دیسک محروم است. اطلاعات چندانی درباره کنسول کوچک‌تر خانواده ایکس باکس یعنی ایکس باکس سری اس مشاهده نشده، با این حال ما در گوشه تصویر اطلاعات، عکسی بسیار کوچک از این کنسول می‌بینیم و اینگونه به نظر رسیده که باید شاهد نسخه‌ای حتی کوچک‌تر از این کنسول باشیم. ما باید شاهد عرضه این دو کنسول پس از ماه ژوئن سال ۲۰۲۴ باشیم.

یکی دیگر از سخت افزارهایی که نظر فعالان را حتی بیشتر از کنسول‌های میان نسلی ایکس باکس به خود جلب کرده، کنسولی تماما وابسته به فضای ابری است که پیش‌تر نیز طی یکی از مصاحبات فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس تیم ایکس باکس، در کتابخانه او دیده شده است. این پروژه Project Keystone نام داشته که در اواخر سال ۲۰۲۲ لغو شده است. در این میان باید بار دیگر اشاره داشت که این اتفاق ممکن است برای بخش زیادی از اطلاعات لو رفته رخ داده باشد، با این حال ما نمی‌توانیم اطمینان داشته باشیم.

دیگر سخت افزارهای مورد بحث چندین کنترلر مختلف تحت نام ایکس باکس هستند. اولین کنترلر، نسخه‌ای بهبود یافته از کنترلر اصلی بوده که با اسم رمز Sebile شناخته می‌شود. دیگر کنترلرها، یک کنترلر تک دست، یک کنترلر همراه، دو کنترلر حرفه‌ای با نام‌های Premium و Elite و البته ست موس و کیبوردی گیمینگ تحت نام ایکس باکس هستند. همچنین باید اشاره شود که کنترلر همراه و کنترلر تک دست که احتمالا کنترلری شبیه به کنترلر تلویزیون‌ها باشد در صف اهداف اصلی ایکس باکس نیستند.

سخت افزارهایی که در این بخش احتمالا در آینده نزدیک معرفی می‌شوند، موس و کیبورد گیمینگ ایکس باکس و کنترلرهای حرفه‌ای Premium و Elite بوده که به ترتیب اسامی رمزی Zarasai و Actium را یدک می‌کشند. این سخت افزارها در دسته پروژه‌های مهم جای دارند، با این حال اشاره شده که هنوز بودجه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته نشده است. دیگر موضوعی که نظر بسیاری را جلب کرد، تلاش مایکروسافت برای افزایش قدرت تعمیر سخت افزار است. قدرت تعمیر در این فهرست بیشتر به کنترلرها اشاره داشته، با این حال انتظار می‌رود که تمام سخت افزار ایکس باکس از این قابلیت مهم و کاربردی بهره ببرند.

بازی‌های آینده ایکس باکس

طی این اطلاعات لو رفته، اشاراتی مستقیم به بازی‌های انحصاری و فرست پارتی ایکس باکس نیز شده بود. طبق این اطلاعات، ما باید شاهد افزایش توسعه و انتشار بازی‌های فرست پارتی توسط ایکس باکس و تیم‌های تحت اختیار آن‌ها در آینده نزدیک باشیم و باید اشاره داشت که خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد کمکی بزرگ در پیشرفت برنامه‌های ایکس باکس در بخش بازی سازی خواهد کرد. البته نباید غافل شد که اگر این اطلاعات درست و دقیق باشند، طی سال مالی ۲۰۲۴ تنها باید منتظر محتوای جدید بازی Starfield، نسخه جدید بازی Indiana Jones و نسخه ریمستر The Elder Scrolls: Oblivion باشیم.

اما سال مالی ۲۰۲۵ سالی بسیار قدرتمند است. این سال مالی با انتشار بازی DOOM Year Zero آغاز شده و با دو پروژه دیگر با اسم‌های رمزی Project Kestrel و Project Platinum به پایان می‌رسد. آخرین سال مالی لحاظ شده در این اطلاعات سال مالی ۲۰۲۶ بوده که شامل بازی The Elder Scrolls 6، یک آی پی لایسنس شده، دنباله بازی GhostWire: Tokyo، نسخه ریمستر بازی Fallout 3 و بازی Dishonored 3 می‌شود.

ایکس باکس در نسل دهم

دیگر بخش اطلاعات لو رفته مربوط به برنامه‌های ایکس باکس برای سال‌های نزدیک به سال ۲۰۳۰ بود. طبق این اطلاعات، کنسول نسل دهمی ایکس باکس در سال ۲۰۲۹ عرضه شده و توسعه تکنولوژی‌های جدید برای بازی‌های نسل نهمی حوالی سال ۲۰۲۶ به پایان می‌رسد. باید در این بین اشاره داشت که با توجه به نسل‌های پیشین، این تقویم بسیار دقیق بوده، اما به هیچ عنوان نباید به آن اطمینان داشت.

اطلاعات لو رفته از آینده ایکس باکس به طور کلی هیجان انگیز و در عین حال نگران کننده بودند. کنسول‌های میان نسلی به همراه کنترلرهایی جذاب به زودی در دسترس ما قرار خواهند گرفت. با این حال، در صورت دقیق بودن اطلاعات، از نظر بازی‌های فرست پارتی ایکس باکس چندان قدرتمند ظاهر نشده، با این حال گمان می‌رود که با افزوده شدن شرکت مایکروسافت بلیزارد به فهرست دارایی‌های مایکروسافت، ما شاهد روندی رو به رشد باشیم که هیچ اشاره‌ای به آن در اطلاعات لو رفته نشده است. نظر شما درباره آینده ایکس باکس و اطلاعات لو رفته چیست؟ شما بیش از هر چیز منتظر چه چیزی از این فهرست بالا بلند اطلاعات لو رفته هستید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments