1%
  • 0/10

فیلم مارولی Eternals پربازدیدترین اثر سینمایی در شبکه دیزنی پلاس در سال 2022!

عملا جاودانه ماند!

فیلم مارولی Eternals پربازدیدترین اثر سینمایی در شبکه دیزنی پلاس در سال 2022! ۰ ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
فیلم مارولی Eternals

فیلم مارولی Eternals که سال ۲۰۲۱ اکران شده بود و با استقبال کمی از سوی طرفداران مواجه شد، پربازدیدترین اثر دیزنی پلاس در سال ۲۰۲۲ بوده است.

هنگامی که در سال ۲۰۲۱ فیلم Eternals اکران شد، بسیاری از ما منتظر بودیم تا یک گروه جدید در حد و اندازه تیم انتقام جویان را مشاهده کنیم که قرار است تا در برابر ابرشرورهای قدرتمندی مبارزه کنند. با این وجود، پس از تماشای فیلم، عملا باید گفت که تعجب کردیم! چراکه نه تنها جایگاه اترنالز در دنیای سینمایی مارول مشخص نبود، بلکه داستان آن بسیار عجیب و با اشاره‌هایی تازه بود که شاید برای فهمیدن معنا و مفهوم آن‌ها، مجبور باشیم تا فاز ششم MCU صبر کنیم.

در واقع فیلم اترنالز موضوعی را مطرح کرد که تاکنون طی ۱۲ سال گذشته در دنیای سینمایی مارول، اصلا به آن پرداخته نشده بود. اینکه سلستیال‌ها (Celestials) داخل سیاره زمین یک نطفه گذاشته‌اند و قرار است تا این موجود به زودی کره را نابود کرده و از آن بیرون بزند! این مورد به کلی داستان دنیای سینمایی مارول را وارد فاز جدید و عجیبی می‌کرد که در آن، ظاهرا هیچکس یادش نبود که اریشم (Arishem) ناگهان در مقابل زمین ظاهر شده و فردی را همراه با خود برده است.

البته در سریال She-Hulk متوجه یک اشاره به داستان اترنالز شدیم و حال می‌دانیم که ظاهرا قرار است تا در فیلم کاپیتان آمریکا 4، نبردی بر سر یک فلز جدید و مقاوم، به نام آدامانتیوم (Adamantium) باشیم؛ همان فلزی که تیغه‌های ولورین (Wolverine) و آلیاژ سپر کاپیتان آمریکا (Captain America) است. اما آیا با وجود تمامی این تفاسیر، می‌دانستید که فیلم اترنالز در حال حاضر به عنوان پربازدیدترین اثر سینمایی سال ۲۰۲۲ در شبکه دیزنی پلاس (Disney Plus) اعلام شده است؟!

فیلم مارولی Eternals در میان ۱۵ فیلم پربازدید کل شبکه‌های استریم!

اول از همه باید توضیح بدهم که Eternals پربازدیدترین فیلم بین تمامی آثار حاضر در دیزنی پلاس نیست؛ بلکه تنها فیلم سینمایی (بین تمامی آثار سینمایی) دنیای سینمایی مارول بوده که در سال ۲۰۲۲ در دسته ۱۰ اثر پربازدید دیزنی پلاس قرار گرفت. همچنین همانطور که در تصویر فوق می‌بینید، این فیلم در لیست ۱۵ اثر سینمایی پربازدید، بین کل شبکه‌های استریم قرار گرفته که آماری بسیار شوکه کننده است! این یعنی عملا هیچ فیلم دیگری به جز Eternals‌ نتوانسته تا در سال ۲۰۲۲ در دسته ۱۵ اثر پربازدید قرار بگیرد.

با این حال، واقعا مشخص نیست که چرا کاربران بسیاری در سال ۲۰۲۲ سراغ تماشای فیلم مارولی Eternals در شبکه دیزنی پلاس رفته‌اند و چطور این رکورد توسط این اثر سینمایی شکسته شده است. اما نکته قابل توجه اینجاست که به تازگی جزئیات بسیاری در دنیای سینمایی مارول قرار گرفته که به صورت جزئی، اشاره‌هایی را به سکانس پایانی Eternals دارند. همچنین در نظر داشته باشید که فیلم Eternals عملا زمانی اکران شد که سالن‌های سینمای پس از مدت‌ها پاندمی ویروس کرونا، به تازگی باز شده بودند و استقبال چندانی نداشتند.

اما نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که Eternals تنها فیلم از دنیای سینمایی مارول است که با نمره متا ۵۲ از آن پذیرایی شد و عملا ضعیف‌ترین اثر سینمایی در MCU خوانده می‌شود. این در حالی است که به احتمال بسیار زیاد، قرار است تا شاهد رونمایی از فیلم Eternals 2 باشیم؛ اثری که می‌تواند مسائل مربوط به فیلم قبلی را جبران کرده و ارتباط بیشتری را با خط داستانی اصلی دنیای سینمایی مارول داشته باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments