برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ایستراگ سریال She-Hulk مشکل داستان فیلم Eternals را حل کرد

اشاره به جاودانگان و مردان ایکس!

ایستراگ سریال She-Hulk مشکل داستان فیلم Eternals را حل کرد ۱۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
سریال She-Hulk مشکل داستان فیلم Eternals

پس از گذشت حدود یک سال از اکران، بالاخره یکی از مشکلات اصلی داستان فیلم Eternals توسط یک ایستراگ سریال She-Hulk رفع شد!

سال گذشته در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول بالاخره پس از مدت‌ها یک گروه ابرقهرمانی تازه به جز Eternals معرفی شد که داستان آن‌ها ربطی به انتقام جویان نداشت و شخصیت‌ها و بازیگرانی کاملا جدید را به همراه داشت. این گروه جدید که جاودانگان نام داشتند، چنان که در تریلرها نشان داده شد، ظاهرا بسیار قبل‌تر از به وجود آمدن تمدن‌های اصلی انسان‌ها روی زمین حضور داشتند و اصلا وظیفه آن‌ها این بود که به پیشرفت نسل بشر کمک کنند.

با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که این فیلم اصلا شبیه به آن چیزی که قرار بود که باشد به پیش نرفت و حتی شامل صحنه‌هایی می‌شد که فداکاری تونی استارک (Tony Stark) و تمام افتخاراتی که انتقام جویان به دست آورده بودند را به نحوی مسخره می‌کرد و نادیده می‌گرفت. این در حالی بود که فیلم عملا تهدیدهای خیلی بزرگی را به نام دیواینت‌ها (Deviants) معرفی می‌کرد که عملا دشمنان اترنالز بودند و قصد داشتند تا آن‌ها را نابود کنند.

اما مشکل اصلی این فیلم در این موارد و حتی دست انداختن انتقام جویان نبود، بلکه چیزی که باعث می‌شد تا اترنالز کاملا از دید بسیاری از طرفداران قدیمی دنیای سنیمایی مارول منفور شود، این بود که اصلا جایگاه مشخصی را در دنیای MCU نداشت و همه چیز آن بسیار بی‌ربط بود. این فیلم اشاره‌های بسیاری را به سایر آثار دنیای سینمایی مارول می‌کرد، اما باز هم در نهایت ارتباط با آن‌ها را نادیده می‌گرفت و حتی در آثار یعدی دنیای سینمایی مارول هم اشاره چندانی به آن‌ها نمی‌شد!

این یعنی اترنالز فقط موجوداتی بودند که با یک فیلم در دنیای سینمایی مارول حضور داشتند و دیگر هیچ اشاره خاصی به آن‌ها نمی‌شد. با این حال، صحنه‌های پایانی این فیلم داستان آن را نسبت به آنچه که بود حتی عجیب‌تر و حتی بی‌ربط‌‌تر می‌کردند. در این صحنه‌ها برادر تانوس (Thanos) معرفی شد، آینده بلید (Blade) در دنیای سینمایی مارول نشان داده شد و در نهایت دیدیم که سرسی (Sersi) به عنوان کسی که به سلستیال (Celestials) پشت کرده، توسط اریشم (Arishem) بازداشت شد تا درباره کارهای خود پاسخگو باشد؛ کاری که واقعا در دنیای سینمایی مارول اشاره چندانی به آن نشده و حال در سریال She-Hulk بالاخره درباره آن چیزهایی را دیدیم.

ارتباط سریال She-Hulk با داستان فیلم Eternals چیست؟

در واقع سریال شی هالک اشاره‌های بسیاری به شخصیت‌ها و وقایع مختلف در دنیای سینمایی مارول انجام می‌دهد که شاید مهم‌ترین آن درباره ساختن محیطی امن توسط تونی استارک برای هالک (Hulk) باشد که پیش‌تر در فیلم Avengers: Age of Ultron قول آن را به بروس بنر (Bruce Banner) داده بود.

با این حال اخیرا در این سریال شاهد یک ایستراگ بسیار جزئی بوده‌ایم که درباره پایان داستان فیلم Eternals است. در صحنه‌های آخر این اثر سینمایی، دیدیم که یک سلستیال از دل زمین در حال رشد است و اگر که بیرون بزند، زمین نابود خواهد شد! به همین دلیل نیز سرسی با قدرت خود جلوی آن را می‌گیرد تا داخل زمین یخ بزند. به همین دلیل نیز کله و بخشی از دست او بیرون از زمین می ماند و مثل یک قله بلند از خارج از جو زمین دیده می‌شود.

این مورد چیزی بود که باید در سایر آثار دنیای سینمایی مارول نشان داده می‌شد و حداقل شاهد یک اشاره ساده به دست و کله یک سلستیال که از زمین بیرون زده می‌بودیم. اما متاسفانه نه‌تنها این کار در فیلم‌های بعدی مثل Multiverse of Madness و No Way Home انجام نشد، بلکه هنوز آینده اترنال‌ها در دنیای سینمایی مارول مشخص نیست.

اما حداقل در رابطه با این اتفاق، می‌توان دید که بالاخره سریال She-Hulk اشاره‌هایی را به این موضوع می‌کند؛ بدین شکل که در قسمت دوم، همان ابتدای کار وقتی که جنیفر والترز (Jennifer Walters) به دنبال شغل می‌گردد و همه او را به دلیل شی هالک بودنش رد می‌کنند، می‌بینیم که او با لپ تاپ به دنبال فرصت‌های شغلی بعدی می‌گردد. اما در همین صفحه اول باز شده روی لپ تاپ، به دو تیتر سمت راست دقت کنید.

اولین تیتر به این موضوع اشاره می‌کند که مردی با چنگ‌های فلزی در کافه دعوا کرد؛ موردی که کاملا اشاره به شخصیت ولورین (Wolverine) دارد. سپس زیر آن تیتر یک مطلب دیگر نیز دیده می‌شود که در آن نوشته شده، «چرا کله یک مجسمه بزرگ از اقیانوس بیرون زده است؟». این موضوع کاملا اشاره به همان صحنه پایانی فیلم Eternals دارد؛ جایی که سرسی سلستیال تازه متولد شده تا یخ کرد تا زمین نابود نشود.

با این وجود، هنوز هم اشاره بهتری نسبت به این موضوع انجام نشده و در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول، باید شاهد اتفاقات بیشتری در رابطه با این موضوع باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments