انحصاری نسل نهمی ایکس‌باکس به پلی‌استیشن می‌آید

بازی‌ها یکی پس از دیگری از انحصار خارج می‌شود

انحصاری نسل نهمی ایکس‌باکس به پلی‌استیشن می‌آید سورنا رضایی ۰ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
نسخه پلی‌استیشن The Medium

طبق اطلاعاتی که در وب سایت Entertainment Software Rating Board قرار گرفته، نسخه پلی‌استیشن The Medium در آینده عرضه خواهد شد.

مایکروسافت طی ماه‌های اخیر بارها مورد انتقاد طرفداران خود قرار گرفته است که از شرایط انحصاری‌ها رضایت ندارند. اگرچه در آستانه یک سالگی نسل نهم قرار داریم، تا به این لحظه تنها یک بازی انحصاری برای ایکس‌باکس سری و ایکس‌باکس سری ایکس منتشر شده که The Medium نام دارد. عنوان مزبور توسط بلوبر تیم ساخته شده و اوایل سال جاری میلادی نه تنها برای ایکس‌باکس‌‎ها، بلکه برای رایانه‌های شخصی هم عرضه شد. اینطور که به نظر می‌رسد، مدیوم در آستانه انتشار برای کنسول رقیب قرار دارد.

وقتی یک بازی ویدیویی آماده شده و در آستانه عرضه قرار گرفته، برای Entertainment Software Rating Board فرستاده می‌شود تا کارشناسان به تجربه آن نشسته و بر اساس محتوایی که داخلش قرار دارد، یک رده سنی مناسب برایش در نظر بگیرند. ESRB اخیرا وب سایت رسمی خود را با اطلاعات جدید به‌روزرسانی کرد؛ اطلاعاتی که تایید می‌کنند نسخه پلی‌استیشن The Medium در آینده منتشر خواهد شد. مطابق انتظار، نسخه پلی‌استیشین تنها به کنسول نسل نهمی خلاصه شده و برای دارندگان پلی‌اسیتشن 4 در دسترس قرار نخواهد گرفت. به هر حال، محصول بلوبر تیم از لحاظ سخت افزار مورد نیاز بازی سنگینی به شمار می‌رود.

The Medium درباره یک دختر جوان به نام ماریان است که می‌تواند با دنیای ارواح ارتباط برقرار کند. او طی چند وقت اخیر یک کابوس دردناک را بارها دیده است. در چنین شرایطی، فردی مرموز با او تماس گرفته و می‌گوید از قابلیت‌های او برای ارتباط با ارواح و کابوس‌هایی که می‌بینید اطلاع دارد. مرد غریبه سپس تاکید می‌کند اگر ماریان به دنبال یافتن پاسخ پرسش‌های خود است، به اقامتگاه کارگردان نیوا بیاید. محصول جدید بلوبر تیم در زیرژانر وحشت روانشناختی ساخته شده و بازخوردهای ضد و نقیضی را دریافت کرده است. به عقیده تعدادی از کارشناسان، The Medium به گونه‌ای نیست که خواب را از مخاطب بگیرد اما می‌تواند دلهره را به جانش بیاندازد.

مایکروسافت، نخستین شرکت بزرگی بود که اجازه داد انحصاری‌های کنسولی‌اش روی پلتفرمی دیگر در دسترس قرار بگیرد؛ سیاستی که حالا توسط سونی هم دنبال می‌شود. سامورایی‌ها چندی پیش Days Gone را برای دارندگان رایانه‌های شخصی منتشر کردند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا