بازی The Elder Scrolls 6 احتمالا انحصاری ایکس باکس نخواهد بود

اشاره فیل اسپنسر

بازی The Elder Scrolls 6 احتمالا انحصاری ایکس باکس نخواهد بود حمید توحیدلو ۰ ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی The Elder Scrolls 6

بر اساس اظهارات اخیر رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت، ممکن است که بازی The Elder Scrolls 6 انحصاری ایکس باکس نباشد.

جدیدترین ساخته شرکت بتزدا به نام استارفیلد در روزهای گذشته به طوری انحصاری برای ایکس باکس و کامپیوتر منتشر شد و موفقیت دیگری را در کارنامه این کمپانی به ثبت رساند. حال، نگاه بسیاری از بازیکن‌ها به اثر بعدی بتزدا یعنی الدر اسکرولز ۶ است که هم اکنون روند ساخت خود را در استودیوی بازی‌سازی بتزدا سپری می‌کند.

در همین راستا، ساعاتی پیش آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت، در پیامی غیرشفاف، به انتشار بازی The Elder Scrolls 6 اشاره کرد. بسیاری از هوادارها از صحبت‌های او این چنین برداشتند می‌کنند که این عنوان نیز مشابه استارفیلد، به طور انحصاری برای ایکس باکس عرضه خواهد شد و این در حالی است که گروهی با این نظر کاملا مخالف هستند.

فیل اسپنسر در این زمینه می‌گوید:

ما می‌خواهیم مطمئن شویم که بازی‌های ما در همه جا در دسترس باشند. ما به دنبال میلیون‌ها و میلیون‌ها بازیکن دیگر هستیم که بتوانند به استارفیلد و حتی دیگر بازی‌های استودیوهای ایکس باکس دسترسی داشته باشند. به معنای واقعی کلمه، ماجرا این است که بازیکن‌ها باید در انتخاب روش بازی کردن و مجموعه بازی‌هایی که در اختیار دارند، آزاد باشند.

شماری از گیمرها بر این باور هستند که علت عرضه انحصاری استارفیلد برای ایکس باکس این بود که بازی یک آی پی کاملا جدید به شمار می‌رود. این در حالی است که الدر اسکرولز یک مجموعه چند پلتفرمی بوده که با عرضه دنباله آن، کماکان باید چند پلتفرمی باقی بماند.

دقت داشته باشید که در حال حاضر تیم سازنده به طور رسمی از پلتفرم‌های هدف بازی The Elder Scrolls 6 پرده برنداشته و این بازی هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ندارد. با توجه به اینکه بازی هنوز در مراحل ساخت ابتدایی خود قرار دارد، احتمالا به این زودی‌ها ابهام انتشار انحصاری آن برطرف نخواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا