#مهسا_امینی

ویدیوهای تازه منتشر شده گیم پلی بازی Elden Ring و قلعه Stormveil را نشان می‌دهند!

قلعه‌ای تاریک و پر از دشمن

با انتشار نسخه Close Network Test، اخیرا ویدیوهای بسیاری از گیم پلی بازی Elden Ring منتشر شده که مکانیزم مبارزه و همچنین برخی از مناطق مختلف این عنوان را نشان می‌دهند.

بازی Elden Ring بدون شک یکی از مورد انتظارترین‌هایی است که طرفداران بسیاری را طی چند سال گذشته، برای گشت و گذار در دنیای بزرگی که دارد، پشت درهای بسته نگه داشت تا نهایتا نسخه تست آن عرضه شد. این نسخه از بازی که برای تعداد کاربران محدودی در دسترس قرار گرفته، در واقع به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در بخش کوچکی از جهان بازی قدم گذاشته و آن را همانطور که از نام این ورژن از بازی هم پیداست، تست کنند.

با این وجود کاربر مورد نظر به نام ER-SA در این ویدیوها مناطق بسیاری را می‌گردد و در آن‌ها به کشتن دشمنان کوچک و بزرگ و همچنین گرفتن آیتم‌های مختلف می‌پردازد. با این وجود، نکته قابل توجه اینحاست که یکی از مناطق مهم بازی که در آن چند باس فایت و آیتم‌های بسیاری را هم می‌توان دید، قلعه استورم‌ویل یا همان Stormveil Castle است. برای مثال یکی از دشمنان مهمی که سد راه شما برای تبدیل شدن به یک Elden Lord می‌شود، Lion Guardian خواهد بود؛ یک موجود عجیب که در همین قلعه زندگی می‌کند و احتمالا باعث می‌شود تا چندین و چند بار دسته بازی را به زمین بکوبید.

به هر حال در این ویدیوها گیم پلی بازی Elden Ring نشان داده شده و چیزی که همان اول کار همه طرفداران بازی‌های این سبک متوجه آن می‌شوند، شباهت‌های این عنوان با سری Dark Souls است. در واقع همه این عناوین در یک دسته سولز لایک قرار می‌گیرند که یک سبک گیم پلی خاص و به شدت سخت، در کنار داستانی جذاب و جهانی پر از جزئیات دارند. با این وجود، سازندگان اعلام کرده‌اند که بر خلاف نسخه بازسازی شده Demon’s Souls که برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه شده بود، در Elden Ring سعی شده تا روی گرافیک بازی بیشتر کار شود‌.

در واقع هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) در جدیدترین مصاحبه خود با یکی از مجله‌های خبری اعلام کرده بود که تیم او هنگام ساخت و طراحی بازی‌ها، همیشه اولویت را روی موارد دیگری به جز گرافیک قرار می‌دهند. داستان و گیم پلی مواردی هستند که همیشه در استودیو فرام سافتور (FromSoftware) نسبت به گرافیک برتری دارند و ابتدا به صورت کامل روی آن‌ها کار می‌شود. با این وجود، پس از طراحی گیم پلی بازی Elden Ring این مورد به صورت ویژه در نظر گرفته شده که گرافیک این عنوان پیشرفت بسیاری را نسبت به عناوین قبلی داشته باشد؛ بخصوص بازی Demon’s Souls Remake که ضعف‌های بسیاری را در این زمینه داشت.

با این حال وقتی که ویدیوهای نسخه Network Test بازی را می‌بینیم، ظاهرا گرافیک بازی در همین وضعیت هم خوب است و می‌توان انتظار بهتر شدن آن در نسخه نهایی را هم داشت.

بازی Elden Ring برای عرضه در تاریخ ۲۶ اسفند (۲۵ فووریه) برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در نظر گرفته شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا