تماشا کنید: تریلر گیم‌پلی جدید Elden Ring منتشر شد

برای یک ماجراجویی خطرناک و سخت آماده شوید

تماشا کنید: تریلر گیم‌پلی جدید Elden Ring منتشر شد عرفان بدری ۰ ۱۴ آبان ۱۴۰۰ تریلر بازی

بعد از مدت‌ها انتظار، بالاخره استودیوی FromSoftware و شرکت Bandai Namco تریلر گیم‌پلی جدید Elden Ring را منتشر کردند. این ویدئو چند دقیقه از روند این بازی مورد انتظار را نشان می‌دهد و ما را بیشتر با جهان اسرار آمیز و زیبا آن آشنا می‌کند.

در نمایشگاه E3 2019، استودیوی FromSoftware که در کارنامه‌اش آثار درخشانی از جمله سه‌گانه‌ی Dark Souls، Bloodborne و Sekiro: Shadows Die Twice دیده می‌شود، خبر از یک همکاری بزرگ با جرج آر. آر. مارتین، خالق مجموعه رمان‌های ترانه آتش و یخ (A Song of Ice and Fire) که سریال محبوب Game of Thrones با اقتباس از آن ساخه شده، داد. این استودیو در نمایش خود یک بازی اسرار آمیز و متفاوت را به نام Elden Ring معرفی کرد که مانند دیگر آثار کارگردان آن، هیدتاکا میازاکی دنیای تاریک و مخوفی دارد.

این بازی از زمان معرفی خود در سکوت طولانی‌ای فرو رفته بود، اما در چند وقت اخیر شاهد انتشار تریلرها و اطلاعاتی از آن بودیم. حالا همان طور که دیروز اعلام شده بود، استودیوی FromSoftware و ناشر ساخته‌ی جدیدشان یعنی Bandai Namco تریلر گیم‌پلی جدید Elden Ring را منتشر کرده‌اند و شما در ابتدای این مطلب می‌توانید آن را تماشا کنید.

تریلر گیم‌پلی جدید Elden Ring ویدئوی نسبتا طولانی‌ای است و می‌تواند یک دید کلی را به بازیکن‌ها از بازی بدهد. در این تریلر شاهد نمایش شخصیت‌های غیر قابل بازی (NPC) مختلف و عجیب و غریب بازی، سیستم مبارزات و اسب سواری، باس‌فایت‌ها و جهان گسترده و زیبای این عنوان هستیم.

تریلر به ما نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Elden Ring را نشان می‌دهد و از منطقه‌ای به نام Site of Grace که بازیکن در آن می‌تواند به استراحت بپردازد، آغاز می‌شود. همچنین در مکانی دوتر از ما چیزی مانند یک درخت بزرگ و نورانی به نام Guilding Light نشان داده می‌شود که بازیکن می‌تواند آن را دنبال کنند یا که به جاهای دیگری سفر کنند. در حین گشت و گذار و کاوش در محیط بازی، ناگهان یک اژدها ظاهر می‌شود که بازیکن سوار بر اسب با آن مبارزه می‌کند.

سپس تریلر به ما Alexander, the Iron Fist را نشان می‌دهد، یک NPC به شکل گلدانی بزرگ که در حفره‌ای گیر کرده است و بازیکن او را از این حفره بیرون می‌آورد. همچنین نقشه‌ی جهان بازی نیز در تریلر نمایش داده می‌شود و بازیکن می‌تواند برای کامل کردن آن قطعات دیگر نقشه را نیز جمع‌آوری کند. نشانگرها نیز نشان داده می‌شوند که می‌توان از آن‌ها برای علامت گذاری مکان‌هایی که دشمنان خطرناک، مواد ساخت و ساز و غیره در آن قرار دارند، استفاده کرد. همچنین می‌توان علامت‌هایی را در نقشه قرار داد که مکانی که می‌خواهیم را در محیط بازی به ما نشان می‌دهند تا راحتتر بتوانیم آن را پیدا کنیم.

سپس یک Spirit Spring به نمایش داده می‌شود که بازیکن می‌تواند با استفاده از آن و نیروی هوا به ارتفاعات زیاد برود. در اینجا شاهد جلوه‌هایی از رعد و برق نیز هستیم که احتمالا برخورد به آن‌ها می‌تواند به بازیکن آسیب برساند. جلوتر کالسکه‌ای که در اوایل تریلر آن را دیده بودیم، در اردوگاهی توقف کرده است و دشمنان از آن محافظت می‌کنند، بازیکن باید برای مبارزه با این دشمنان از تکنیک‌های مخفی کاری استفاده کند. همچنین می‌توان برای از بین بردن دشمنان از تیر و کمان استفاده کرد، علاوه بر این حمله از بالا با ضربات سنگین به آن‌ها می‌تواند گارد دشمن را بشکند تا راحتتر بکشیدشان.

همچنین تعدادی از ارواح نشان داده می‌شوند که می‌توانند با دشمنان مبارزه کرده و به شما کمک کنند، اگرچه این ارواح نسبتا ابتدایی و ساده به نظر می‌رسند اما قطعا استفاده از آن‌ها با برنامه و استراتژی می‌تواند در پیشبرد بازی برای شما مزایایی داشته باشد. جلوتر که می‌رویم بخش چندنفره‌ی آنلاین بازی Elden Ring به ما نمایش داده می‌شود که در آن بازیکنی یک بازیکن دیگر را احضار کرده تا باهم به مبارزه با موجودات مرگبار جنگل بروند. بعد از آن این دو با یک باس‌فایت زره‌پوش سوار بر اسب روبه‌رو می‌شوند که از یک منطقه محافظت می‌کند و یکسری قابلیت‌های جادویی نیز دارد. در اینجا یکی از بازیکن‌ها سر یک اژدها را احضار می‌کند تا به آن به سمت‌باس فایت آتش شلیک کند.

جهان بازی Elden Ring پر شده از تله‌ها، سیاه‌چاله‌ها و باس‌فایت‌های مخفی که قطعا مبارزه با آن‌ها علاوه بر این که می‌تواند چالش جالبی باشد، جوایزی را نیز برای بازیکن به همراه خواهد داشت. یکی از مکان‌های مهم و برجسته‌ای که در تریلر آن را می‌بینیم، Stormveil Dungeon است که یکی از پنج موجود نیمه‌خدای بازی در آن زندگی می‌کند. می‌توان سعی کرد تا از دروازه‌ی اصلی این منطقه که به شدت توسط نگهبانان محافظت می‌شود به این منطقه ورود کرد یا این که می‌توان از سمت دیگری برای وارد شدن به آن تلاش کرد. بازی تنها یک راه را برای ورود به منطقه‌ای که می‌خواهید در اختیار شما نمی‌گذارد، بلکه چندین راه برای این کار وجود دارند و همچنین ممکن است شما با خلاقیت خود یک راه بسیار بهتر را کشف کنید. طبق چیزی که در این ویدئو دیده می‌شود، مکانیک‌های پلتفرمینگ نسبت به دیگر ساخته‌های FromSoftware بسیار روان‌تر به نظر می‌رسند.

بازی Elden Ring ابتدا قرار بود تا در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ (۱ بهمن ۱۴۰۰) در دسترس قرار بگیرد، اما حالا پس از یک تاخیر کوتاه در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۲۲ (۶ اسفند ۱۴۰۰) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا