#مهسا_امینی

نظر سازنده جهان بازی Elden Ring درباره فیلم Doctor Strange 2 شما را شوکه می‌کند!

خالق بازی تاج و تخت طرفدار جادوگر اعظم است

سازنده جهان بازی Elden Ring درباره فیلم Doctor Strange 2

جورج آر. آر. مارتین (George R.R. Martin) که روی ساخت جهان بازی Elden Ring کار کرده بود، اخیرا نظر خود را درباره فیلم Doctor Strange 2 اعلام کرده است.

پس از مدت‌ها انتظار بود که چند ماه پیش شاهد اکران فیلمی بسیار متفاوت در دنیای سینمایی مارول بودیم؛ اثری که سم ریمی (Sam Raimi) پس از سال‌ها دوری از آثار مارولی دست به ساخت آن زده بود و از طرفی اعلام شد که این فیلم به عنوان اولین اثر سینمایی ترسناک در MCU ساخته می‌شود! فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness اثری بود که توانست نظر بسیاری از طرفداران را به خود جلب کرده، اما در عین حال برخی از بینندگان را شدیدا نا امید کند.

این فیلم که نسخه بلوری آن به تازگی در اختیار طرفداران قرار گرفته، بعد از Spider-Man: No Way Home، اولین اثر سینمایی در MCU بود که داستانی را درباره سفر در جهان‌های موازی روایت می‌کرد. به همین واسطه نیز می‌توان گفت که سازندگان دست بازتری نسبت به انتخاب شخصیت‌های مختلف داشتند و از طرفی امکان اتفاق افتادن هرچیزی امکان‌پذیر بود. با این وجود، پس از اعلام تمامی نمره‌ها و گذشت چند ماه، حال نویسنده داستان سریال Game of Thrones و همچنین خالق جهان بازی Elden Ring نظر خود را درباره این اثر سینمایی بیان کرده است.

نظر خالق جهان بازی Elden Ring درباره مولتی‌ورس جنون

در کمال تعجب، جورج آر‌.آر. مارتین به شدت درباره فیلم Doctor Strange 2 نظر مثبتی دارد! او اظهار کرده که همیشه شخصیت دکتر استرنج کاراکتر مورد علاقه او بوده و از طرفی کارهای ریمی را دوست داشته و دنبال می‌کند.

سم ریمی همیشه یکی از کارگردان‌ها و دکتر استرنج هم همیشه یکی از شخصیت مارولی مورد علاقه من بوده است. با این حال دکتر استرنجی که داخل پورتال‌ها می‌رود و اینبار بین جهان‌های موازی سفر می‌کند، عملا بهترین نسخه‌ای بود که از دیدن آن نهایت لذت را بردم! در واقع این همان نسخه از دکتر استرنج بود که خیلی خیلی وقت پیش در داستان‌های کمیک بوکی درباره آن خوانده بودم. سازندگان حتی شخصیت کلیا (Clea) را هم به ما نشان دادند! من عاشق کلیا هستم.

چنان که به نظر می‌‌رسد، ظاهرا مارتین هم مثل هر طرفدار دیگری از دنیای سینمایی مارول، تا آخرین سکانس پای فیلم Doctor Strange 2 نشسته و به همین خاطر به صحنه بعد از تیتراژ این فیلم و کلیا اشاره می‌کند؛ شخصیتی که ظاهرا بعد از دکتر استرنج، کاراکتر مورد علاقه او در دنیای مارول است.

با این حال صحبت‌های سازنده جهان بازی Elden Ring و سریال بازی تاج و تخت به این موارد ختم نمی‌شود و او در ادامه راجع به وقتی که جوان بود و در مراسم ComicCon سال ۱۹۶۴ شرکت کرده بود حرف می‌زند؛ جایی که استیو دیتکو (Steve Ditko) را برای اولین بار به صورت حضوری دیده بود و درباره کاراکتر مورد علاقه‌اش با او صحبت کرده بود.

 

کل مراسم (کامیک‌کان سال ۱۹۶۴) در سالن کوچکی برگزار می‌شد. فروشندگان کمیک‌های قدیمی را به افراد حاضر در سالن پیشنهاد می‌کردند و مقابل آن‌ها، سکویی برای حضور سازندگان وجود داشت. آنجا بود که استیو دیتکو (طراح کمیک‌های مارول و شخصیت دکتر استرنج و اسپایدرمن) برای اولین بار حاضر شد؛ فکر کنم این تنها حضور او در چنین مراسمی بود و خوشبختانه من هم در آن حضور داشتم. با این حال من این شانس را داشتم تا با او صحبت کنم و به او بگویم که چقدر از دیدن طراحی‌های او لذت می‌برم؛ بخصوص طراحی کاراکتر دکتر استرنج! وقتی او متوجه این موضوع شد کمی عجیب رفتار کرد. دیتکو به من گفت که کاراکتر مورد علاقه او هم دکتر استرنج است و او را بیشتر از سایر شخصیت‌ها دوست دارد؛ بله، حتی بیشتر از مرد عنکبوتی.

به هر حال در پایان مصاحبه، مارتین اظهار کرده است که تماشا کردن فیلم Doctor Strange 2 یکبار دیگر حس علاقه داشتن به کمیک‌های قدیمی مارول را به او القا کرده و به همین خاطر هم از آن لذت برده است؛ در حالی که خود او ذهن بزرگی برای خلق جهان‌های پر از اتفاقات عجیب و غریب دارد و اگر چنین فردی بگوید این فیلم نظرش را جلب کرده، پس حتما آن اثر ارزش تماشا کردن را دارد!

فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness هم‌اکنون در نسخه بلوری در اختیار طرفداران قرار دارد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا