الکترونیک آرتز سه بازی در حال ساخت را هنوز معرفی نکرده است

EA فروشی نیست!

سه بازی جدید الکترونیک آرتز

مدیرعامل الکترونیک آرتز چندی پیش در گفت‌وگویی اعلام کرد که این شرکت سه یا چهار بازی جدید در دست توسعه دارد که هنوز به طور رسمی معرفی نشده‌اند. هرچند، به این زودی‌ها هم منتظر رونمایی از آن‌ها نباشید!

الکترونیک آرتز یکی از غول‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که در سال گذشته میلادی یکی از ارزشمندترین آثار خود یعنی Battlefield 2042 را روانه بازار کرد؛ اثری که آن‌طور که باید و شاید ظاهر نشد و به خاطر مشکلات فنی بسیار زیاد، در حال حاضر بخش عمده‌ای از کاربران خود را از دست داده است. از این رو، در حالی که استودیوی دایس تمام تمرکز خود را به کار گرفته تا ایرادات بازی را به طور کامل برطرف کند، سایر استودیوهای الکترونیک آرتز نیز در حال توسعه‌ی چندین بازی جدید هستند که ظاهرا برخی از این عناوین هنوز به طور رسمی و مختصر معرفی نشده‌اند.

در همین راستا، چندی پیش جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی الکترونیک آرتز با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، اندرو ویلسون، مدیرعامل EA، در پیامی اعلام کرد که هم اکنون زمان مناسبی برای معرفی بازی‌های جدید شرکت نیست، چرا که الکترونیک آرتز به طور معمول در چنین بازه‌ای از سال به رونمایی از عناوین جدید خود نمی‌پردازد. با این وجود، او به طور مختصر به یک سری از برنامه‌های شرکت اشاره کرد که بر اساس آن، ظاهرا الکترونیک آرتز از این پس روی توسعه‌ی فرنچایزهای اصلی خود تمرکز خواهد کرد.

اندرو ویلسون در این زمینه توضیح می‌دهد:

در حال حاضر آمادگی لازم برای ارائه‌ی اطلاعات کامل در این زمینه را نداریم و به طور معمول در این بازه از سال چنین کاری انجام نمی‌دهیم. اما می‌خواهم به طور مختصر به برخی از برنامه‌های شرکت اشاره کنم. بدیهی است که توجه ما به بازی‌های اصلی متعلق به EA نقش مهمی را در پیشرفت کمپانی داشته است. آثاری همچون فیفا و تمامی بازی‌های سرویس محور مان. این نکته درباره سایر فرنچایزها از جمله Madden NFL و NHL و دیگر بازی‌های ورزشی ما هم صادق است.

در ادامه، این مدیر خلاق اذعان داشت که جدا از نسخه‌ی موبایل ایپکس لجندز و نید فور اسپید جدید، سه یا چهار بازی جدید دیگر توسط الکترونیک آرتز در دست توسعه قرار دارند؛ عناوینی که هنوز به طور رسمی معرفی نشده‌اند و تاکنون جزئیاتی از آن‌ها نیز در دسترس قرار نگرفته است. همچنین، ویلسون معتقد است که الکترونیک آرتز همچنان به ساخت بازی‌های جدید، خلق مجموعه‌های جدید و ارائه‌ی بسته‌های الحاقی ادامه می‌دهد و چه بسا برای گسترش حضور خود در صنعت بازی‌های ویدیویی، به دنبال خرید استودیوهای بیشتری است. او در این خصوص می‌گوید:

بازی ایپکس لجندز به وضوح در حال تکامل است و تاکنون رشد بی‌نظیری از خود به نمایش گذاشته است. یک بازی موبایل ایپکس لجندز نیز در دست ساخت قرار دارد که هنوز اطلاعی از تاریخ دقیق انتشار آن نداریم. ما هم اکنون روی ساخت جدید نید فور اسپید فعالیت می‌کنیم و فارغ از این‌ها، سه یا چهار بازی جدید نیز در حال توسعه هستند که هنوز آن‌ها به طور رسمی معرفی نکردیم. شما می‌توانید تصور کنید که ما هر سال به چه میزان در حال تلاش برای گسترش آثار ارائه شده خودمان هستیم. ما این کار را با انتشار بازی‌های جدید، خلق فرنچایزهای جدید، ارائه‌ی بسته‎های الحاقی و همچنین خرید استودیوها انجام می‌دهیم.

اظهارات اندرو ویلسون هواداران را کمی سردرگم کرده است. در واقع، با توجه به اینکه او به صراحت به بازی جدید نید فور اسپید اشاره کرد و سپس درباره ساخت سه یا چهار بازی معرفی نشده سخن گفت، می‌توان فهمید که این عناوین به معنای واقعی کلمه معرفی نشده‌اند و چه بسا تا به امروز هیچ جزئیاتی از آن‌ها به اشتراک گذاشته نشده است. این یعنی منظور اندروسون از سه یا چهار بازی جدید، آثار بعدی سری جنگ ستارگان نیست و این بار با عناوین کاملا جدیدی روبه‌رو خواهیم بود.

سه بازی جدید الکترونیک آرتز

به بیان ساده‌تر، چندی پیش شرکت الکترونیک آرتز گفته بود که در حال حاضر روی ساخت سه بازی جدید جنگ ستارگان مشغول به کار است. یکی از این عناوین، یک اثر اول شخص بوده که مراحل توسعه‌ی خود را در استودیوی ریسپاون اینترتینمنت طی می‌کند. دیگر بازی در دست توسعه، احتمالا همان دنباله‌ی Star Wars Jedi: Fallen Order باشد و در آخر، یک بازی استراتژیک از دنیای جنگ ستارگان نیز با همکاری استودیوی تازه تاسیس Bit Reactor و ریسپاون اینترتینمنت توسعه می‌یابد. بدین ترتیب، ظاهرا سه یا چهار بازی گفته شده توسط اندرو ویلسون ارتباطی با آثار جنگ ستارگان ندارد.

بد نیست اشاره کنم که استودیوی نامدار کرایتریون گیمز در حال حاضر مشغول ساخت بازی جدید نید فور اسپید بوده که به تازگی شایعه‌هایی مبنی بر عرضه‌ی بازی در ماه سپتامبر یا اکتبر سال جاری میلادی (مهر یا آبان ۱۴۰۱) به گوش رسیده است. در هر صورت، از آنجا که هم اکنون زمانی مناسبی برای معرفی بازی‌های جدید EA نیست، پس نباید به این زودی‌ها منتظر انتشار اطلاعات بیشتری در این باره باشید و احتمالا این آثار در مراسم ای‌تیری پیش‌رو به نمایش گذاشته خواهند شد.

آقای اندرو ویلسون در خلال صحبت‌های خود به خرید استودیوهای جدید نیز اشاره کرد. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، شرکت مایکروسافت سال گذشته میلادی با پرداخت ۷.۵ میلیارد دلار، کمپانی بتزدا و تمامی استودیوها و فرنچایزهای آن‌ها را تصاحب کرد. سپس، چند هفته‌ی پیش بود که اکتیویژن بلیزارد، خالق سری کال آو دیوتی، نیز به ردموندی‌ها ملحق شد. در طرف مقابل، سونی نیز این اقدامات را بی‌جواب نگذاشت و با پرداخت ۳.۶ میلیارد دلار، استودیوی بزرگ بانجی، سازنده سری هیلو و دستینی، را خریداری کرد.

در همین حین، رسانه معروف فایننشال تایمز در پیامی اعلام کرد که غول‌های صنعت بازی‌های ویدیویی در حال بررسی شرایط خرید شرکت الکترونیک آرتز هستند. این رسانه مدعی است که سونی یکی از گزینه‌های احتمالی برای خرید EA است، اما شرکت‌های بزرگ دیگر از جمله تنسنت، اپل، آمازون، گوگل، متا و نتفلیکس نیز این معامله را بررسی می‌کنند. هر کدام یک از این کمپانی‌ها به نوبه‌ی خود در صنعت بازی‌های ویدیویی نفوذ زیادی دارند و هرگاه به دنبال افزایش حضور خود در این حوزه باشند، به راحتی می‌توانند شرکت‌های مطرح بازی‌سازی همچون الکترونیک آرتز را خریداری کنند.

با این حال، صحبت‌های اندرو ویلسون نشان می‌دهد که الکترونیک آرتز تصمیمی برای فروش خود ندارد و در عوض، به تنهایی به دنبال گسترش استودیوهای بازی‌سازی خود است. این کمپانی چند وقت پیش شرکت کدکسترز را خریداری کرد تا با جدیت بیشتر به ساخت و انتشار بازی‌های ریسینگ و ماشین‌رانی ادامه دهد. از این رو، انتظار می‌رود که روند خرید شرکت‌ها و استودیوها همچنان ادامه خواهد داشت و شاید در پاسخ به سونی و مایکروسافت، این بار EA وارد عمل شود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با ساخت سه یا چهار بازی معرفی نشده توسط الکترونیک آرتز چیست؟ شما چه انتظارهایی از عناوین و فرنچایزهای جدید این غول آمریکایی دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا