تاریخ برگزاری رویداد E3 2023 رسما مشخص شد

بازگشت به دوران اوج!

رویداد E3 2023

انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری آمریکا (ESA)‌ چندی پیش در بیانیه‌ای رسما تاریخ برگزاری رویداد E3 2023 را مشخص کرد.

تا چند سال پیش، بدون شک E3 یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های ویدیو گیم برشمرده می‌شد که بسیاری از اتفاقات مهم صنعت بازی‌های ویدیویی در این مراسم رقم می‌خورد. با این وجود، ای‌تیری در طول سال‌های اخیر به خاطر مشکلات فراوان و عدم همکاری همه‌ جانبه بسیاری از شرکت‌ها از جمله سونی دیگر جذابیت همیشگی خود را ندارد و آن‌طور که به نظر می‌رسد، از دوران اوج خود فاصله زیادی گرفته است.

اگر خاطرتان باشد، برگزاری مراسم E3 2022 بنا به دلایل نامشخص به کلی لغو شد و رویدادهای دیگری از جمله سامر گیم فست، گیمزکام و توکیو گیم شو جای خالی آن را تا حدودی پر کردند. با این حال، شواهد امر گویای این موضوع است که ای تیری در سال آینده میلادی به طور جدی به میادین بازمی‌گردد.

بر اساس بیانیه اخیر انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری ایالات متحده، نمایشگاه E3 2023 به صورت حضوری در مرکز همایش‌های شهر لس انجلس برگزار می‌شود بخش دیجیتالی این رویداد زودتر از نمایشگاه حضوری، در تاریخ ۱۱ ژوئن سال ۲۰۲۳ میلادی (۲۱ خرداد ۱۴۰۲) آغاز می‌شود و رویداد اصلی به طور حضوری نیز از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ ژوئن سال آینده میلادی (۲۳ تا ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۲) برگزار خواهد شد.

نکته جالب اینجا است که نمایشگاه ای تیری پیش رو با همکاری اتحادیه سرگرمی‌های نرم‌افزاری آمریکا و شرکت ReedPop برگزار می‌شود. این کمپانی سابقه برگزاری رویدادهای متنوعی از جمله کامیک کان نیویورک، PAX و جشن جنگ ستارگان را در کارنامه خود دارد. بدون شک، این همکاری می‌تواند منجر به تعامل بیشتر شرکت‌های ناشر شده و مشابه دوره‌های پیشین، ای تیری بار دیگر به یکی از به یادماندنی‌ترین مراسم‌ها تبدیل شود.

کایل مارسدن، معاون ارشد بخش گیمینگ شرکت رید پاپ، در این زمینه توضیح می‌دهد:

هدف اصلی ما این است که با برگزاری هفته‌ سنتی نمایشگاه E3، بار دیگر تمامی بازیکنان و شرکت‌های بازی‌سازی را دور یکدیگر جمع کنیم. ما قصد داریم که نقش این نمایشگاه به عنوان یک رویداد جهانی برای توسعه‌دهندگان و بازیکنان را دوباره احیا کنیم.

اگر خاطرتان باشد، در رویدادهای پیشین E3، بخش تجاری و مصرف‌کنندگان در یک مراسم با یکدیگر ادغام می‌شدند. این در حالی است که در مراسم پیش‌رو هر بخش به طور جداگانه خواهد بود. در حقیقت، از روز ۱۳ تا ۱۵ ژوئن (۲۳ تا ۲۵ خرداد ماه) بخش تجاری ای تیری برگزار خواهد شد که طبق معمول، روی افراد و شرکت‌های بزرگ ناشر و بازی‌سازی تمرکز دارد. از روز ۱۵ تا ۱۶ ژوئن (۲۵ تا ۲۶ خرداد) نیز بخش مصرف‌کنندگان آغاز به کار می‌کند که گفته شده این نمایشگاه در سالن مجزا برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه در حال حاضر زمان نسبتا زیادی به برگزاری ای تیری باقی مانده، هنوز جزئیاتی در خصوص برنامه‌ها و شرکت‌های حاضر در آن در دسترس نیست. در این میان، بهتر است بدانید که برخلاف مایکروسافت، کمپانی سونی چند سالی است که از حضور در مراسم E3 خودداری می‌کند و بازی‌های جدید این شرکت در سایر رویدادها به خصوص مراسم‌های اختصاصی خود از جمله پلی استیشن شوکیس یا State of Play به نمایش گذاشته می‌شوند.

رویداد ای تیری در مجموع با دوران اوج خود فاصله‌ زیادی گرفته و در طول سال‌های اخیر، دوران چندان خوبی را سپری نکرده است. از این رو، برگزاری رویداد سال جاری و احیای دوباره‌ی آن به حمایت بی‌چون و چرای بازی‌سازان بزرگ و شرکت‌های ناشر سرشناس نیاز دارد. موضوعی که سازمان ESA به خوبی به آن آگاه بوده و با به کارگیری تمام تلاش خود و همکاری با رید پاپ، سعی بر این دارد که ای‌تری امسال را به بهترین شکل ممکن برگزار کند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با برگزاری رویداد E3 2023 به طور حضوری و همکاری اتحادیه سرگرمی‌های نرم‌افزاری آمریکا با شرکت رید پاپ چیست؟ به نظر شما، آیا ای تیری می‌تواند به دوران اوج خود بازگردد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا